Po pertvarkos visos jos akcijos ir toliau priklausys valstybei. Taip pat Kelių direkcija išliks nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąraše, o valstybinės reikšmės keliai liks įtraukti į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą bei nuosavybės teise ir toliau priklausys valstybei, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Kelių direkcijos teigimu, planuojama, kad nauja teisinė forma leis sumažinti pačios įmonės ir jos turto valdymo administracinę naštą, atsiras galimybė pritraukti įvairesnių formų kapitalo ir investicijų. Taip dar daugiau papildomų lėšų galėtų būti skirta svarbių ir didelės apimties kelių infrastruktūros projektų įgyvendinimui pagreitinti.
Akcinės bendrovės statusas suteiks galimybę greičiau priimti sprendimus, veikti efektyviau, lanksčiau ir pažangiau, reaguoti į rinkos teikiamas galimybes, sparčiau įgyvendinti strateginius projektus.
Pertvarka atlikta įgyvendinant Vyriausybės programą bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas peržiūrėti, supaprastinti ir suvienodinti valstybės valdomų įmonių teisines formas. Susisiekimo ministerijos pasiūlytiems įstatymų pakeitimams, leidžiantiems Kelių direkciją pertvarkyti iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę, Seimas pritarė 2021 m. lapkritį.
LAKD laikinai vadovauja ligšiolinis jos direktorius Remigijus Lipkevičius – jis šias pareigas eis, kol bus atrinktas naujas vadovas.
„Laikinai, kol bus atrinktas naujas vadovas, direktoriaus pareigas eis R. Lipkevičius. Šiandien ir rytoj jis atostogauja“, – BNS pirmadienį sakė direkcijos atstovė Aušra Ramoškaitė.
Nuo 2020 metų rugsėjo LAKD vadovavęs R. Lipkevičius pernai spalį pranešė, kad nuo šių metų, direkcijai tapus akcine bendrove, pasitrauks iš pareigų. Jis teigė sprendimą priėmęs savo iniciatyva, įvertinęs tai, kad akcinės bendrovės vadovui taikomi kitokie reikalavimai nei valstybės įmonei.
Susisiekimo ministerija naujo LAKD generalinio direktoriaus konkursą paskelbė gruodžio pradžioje ir kandidatų paraiškų laukė iki gruodžio 18-osios.
Jame gali dalyvauti kandidatų, kurie per pastaruosius 10 metų būtų įgiję ne mažesnę kaip penkerių metų vadovaujamo darbo patirtį, eidami įmonės vadovo, pavaduotojo ar aukščiausiojo lygmens struktūrinio padalinio vadovo pareigas įstaigoje, įmonėje arba įmonių grupėje.