„Turbūt ne vieną mane nervina absurdiškai sutvarkytas eismas Vilniaus senamiestyje“, – naujienų portalui lrytas.lt pabrėžė grupės „69 danguje“ prodiuseris M.Bžeskas.
Jis pasakojo, kad atvažiavęs į Vokiečių g. 13 pasistatė mašiną galu.
„Mobiliojoje programėlėje įjungiau mokėjimą už stovėjimą mėlynoje zonoje. Grįžęs prie automobilio išjungiau programėlę ir sumokėjau virš 8 eurų. Įlipęs į transporto priemonę radau geltoną lapelį už valytuvo. Perskaičiau, kad pažeidžiau taisykles, labai nustebau.
Reikėjo gerai apsidairyti, kad rasčiau ženklą. Išlipęs iš automobilio į Vokiečių gatvės vidurinę pėsčiųjų dalį dėl nepatogaus praėjimo šalia stovinčios kitos mašinos apėjau savąją iš kitos pusės. Kelio ženklas liko mano automobilio kitoje pusėje, dėl to nepastebėjau blogai matomo ženklo leidžiančio tik laikinai sustoti. Man atrodo, kad net ženklo vieta neteisinga, bet čia gal ne man spręsti“, – pasakojo jis.
M.Bžeskas paskambino geltonajame lapelyje nurodytu savivaldybės telefonu išsiaiškinti visos situacijos, tačiau suprato, kad savivaldybė sumokėtų pinigų už stovėjimą negrąžins ir dar papildomai teks susimokėti baudą.
„Man kilo klausimas, kodėl iš manęs yra nuskaitomi pinigai už 3 val. stovėjimą, jei ten negalima statyti mašinos? Logiškai mąstant, savivaldybė turėtų grąžinti pinigus už stovėjimą ir reikalauti baudos už pažeidimą dėl kelio ženklo“, – svarstė pašnekovas.
Anot jo, pokalbio metu valdininkė tikino, kad programėlė nemato, kur stovėjo jo automobilis.
„Net ant lapelio parašyta, kad mašina yra nufotografuota savivaldybės darbuotojo. Tai reiškia, kad savivaldybės valdininkai mato savo „stebuklų“ ekrane, jog transporto priemonės savininkas šiuo metu moka už stovėjimą“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo grupės „69 danguje“ prodiuseris.
Taip pat M.Bžeskas teigė, kad valdininkė bendravo nemandagiai, ji neatsižvelgė į situaciją ir esą net nemotyvuoja sąžiningo vilniečio, kuris moka savivaldybės nustatytus mokesčius: „Savivaldybė pakankamai grubiai pažeidinėja sąžiningų miesto gyventojų teises, kurie tvarkingai atlieka mokėjimą už transporto priemonės statymą.
„Savivaldybės darbuotoja atsakinėjo visiškai nekompetentingai ir jokiais būdais ne skatina sąžiningus poelgius, o atvirkščiai – glumina, mažina motyvaciją ir apgaudinėja žmones, prisidengdama tarybos nutarimais.
Savivaldybė su malonumu apmokestina vilniečius dvigubai. Kontrolierius, matydamas problemą, nesustabdo programėlės mokėjimo ir nuskaičiuoja pinigus už vietą, kuri neskirta statyti mašinoms, skiria baudą už pažeidimą“, – paaiškino jis.
Rinkliava yra grąžinama
Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ pridūrė, kad tokiais atvejais, kai vairuotojas sumoka rinkliavą, bet pažeidžia KET ir gauna pranešimą, sumokėta rinkliava grąžinama.
„Mūsų kontrolierių darbas yra fiksuoti pažeidimus, o ne bausti, todėl kiekvieną tokio pobūdžio atvejį nagrinėjame, kai gauname gyventojo užklausą“, – tikino jie.
Anot jų, sistemoje galima matyti tik automobilio valstybinį numerį ir mobiliojo ryšio numerį, kuriuo atliekamas mokėjimas, jeigu jis yra atliekamas programėle. Programėlėje nėra galimybės sužymėti vietų, kur stovėjimas yra draudžiamas, nes tai gali būti netikslu, todėl vairuotojų visuomet prašo atidžiai stebėti ženklus.
„Taip pat patiksliname klaidingą gyventojų nuomonę – programėlė skirta tik apmokėjimui ir zonos pasitikrinimui, tačiau mokamas stovėjimo vietas nustato kelio ženklai, bet ne programėlė.
Kaip pavyzdį galime paimti gatvę, kuri patenka į rinkliavos zoną, tačiau joje yra tik keletas vietų, kur kelio ženklai nurodo mokamą stovėjimą, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį, kokie kelio ženklai joje stovi“, – naujienų portalui lrytas.lt dėstė „Susisiekimo paslaugų“ atstovai.
Jie pažymėjo: „Dėl panašių situacijų kaip ši klientų kreipinių kartais sulaukiame, bet tokie atvejai nedažni. Tokiais atvejais rinkliavą grąžiname – klientai gali parašyti mums elektroninį laišką.“
Be to, pasak jų, kelio ženklas stovi taisyklingoje vietoje. Visi kelio ženklai statomi tik suderinus statymo schemą su policijos atsakingais asmenimis.