Aikštelę rezervavo bendrovė „Magnumo investicijos“, kurią netiesiogiai valdo Kauno mero Visvaldo Matijošaičio šeimai priklausanti „Vičiūnų grupė“.
Karaliaus Mindaugo prospektas ir jo prieigos darbo dienomis tiesiog skęsta transporto priemonių sraute, todėl budriems kauniečiams kilo abejonių, ar atvėrus aikštelę laisvam naudojimui, pajamos nebūtų didesnės.
Vairuotojams pikčiausia, kad net rugsėjį, kai dauguma biurų darbuotojų grįžta po atostogų, aikštelė lieka apytuštė. Tuo tarpu visai netoliese vairuotojai stumdosi spūstyse.
„Kaip aiškėja, 2021-ųjų pavasarį Kauno centre atsiradusi naujutėlė automobilių stovėjimo aikštelė skirta ne į Nemuno salą atvykstantiems pramogautojams, tačiau Kauno mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojamos „Vičiūnų grupės“ netiesiogiai valdomai įmonei „Magnumo investicijos“.
Kitaip tariant, žaliajame plote atsiradusias stovėjimo vietas Kauno verslo centrą „Magnum“ valdanti bendrovė rezervavo sau“, – situaciją socialiniame tinkle įvertino Lietuvos pėsčiųjų asociacija pasivadinusi grupė.
Autorius stebėjosi, kad panaikinus žaliąjį skverną, pačiame miesto centre esančioje aikštelėje buvo nustatytas vos 30 centų už valandą tarifas, tačiau kauniečiai tokia patrauklia paslauga negali naudotis – aikštelė rezervuota su meru V.Matijošųaičiu susijusios įmonės.
Savivaldybės įmonės „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas patvirtino, kad bendrovė „Magnumo investicijos“ yra rezervavusi 34 vietų aikštelę ir per metus už ją sumoka 18,36 tūkst. eurų. Viena rezervuota vieta kainuoja 540 eurų.
Pasak J.Limanausko, jeigu šioje aikštelėje automobilius statytų gyventojai su leidimais, rinkliavos būtų 16 kartų mažesnės, mat gyventojai moka vos 35 eurus per metus.
Kiek lėšų būtų surenkama, jeigu šioje vietoje automobilius statytų visi norintieji?
Įmonės vadovas darė prielaidą, kad visą rinkliavos mokėjimo laiką aikštelės užimtumas būtų 80 proc. Apie 70 proc. atvykusiųjų mokėtų rinkliavą į parkomatą ir per išmaniuosius įrenginius.
Likusią dalį sudarytų neįgalieji, turintys metinius, mėnesinius ar ketvirčio leidimus ir visai už stovėjimą nemokantys vairuotojai. Tokiu atveju per metus pavyktų surinkti 14,25 tūkst. eurų.
„Vietas rezervuoti gali visi norintieji, miesto taryba yra patvirtinusi tarifus ir nuostatus, kurių įmonė laikosi“, – kalbėjo J.Limanauskas. Pasak jo, rezervavimo mokestis nekinta nepaisant to, ar automobiliai stovi aikštelėje, ar ne.
Šiuo metu juridiniams asmenims Kaune yra rezervuota daugiau kaip 500 vietų automobiliams. Viena taip pat Karaliaus Mindaugo prospekte įsikūrusi įmonė yra rezervavusi net 90 vietų.