„Mes negavome finansavimo šiems metams per savo įprastą priemonę projektų, kadangi įsteigėme naują juridinį vienetą ir tiesiog Vilniaus savivaldybė traktavo mus kaip neturinčius patirties“, – BNS ketvirtadienį per paslaugos pristatymo renginį sakė „Socialinio taksi“ vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.
Ji teigė, kad žmonėms iš dalies kompensuojamai paslaugai savivaldybė šiems metams skyrė 40 tūkst. eurų, tačiau jie bus išmokami kompensacine tvarka priklausomai nuo kelionių skaičiaus.
„Įkainis vienos kelionės – aštuoni eurai, tai kiek žmonės pravažiuos, tiek mes ir gausim. Toks kaip viešųjų pirkimų principas, bet mes turėsime atsikaityti, kur išleidome pinigus“, – kalbėjo S. Ratkevičiūtė.
Pasak jos, prieš kurį laiką netekusi finansavimo organizacija bandė išlaikyti paslaugą iš savų pinigų, bet tai nebuvo įmanoma.
Anot Seimo narės „laisvietės“ Monikos Ošmianskienės, paslauga yra reikalinga judėjimo negalią turintiems asmenims, gyvenantiems Vilniuje.
„Kai išgirdau, kad Vilniuje nebus socialinio taksi, tikrai supykau ir nusiminiau, nes pavėžėjimo paslauga kiekvienam žmogui yra be galo reikalinga ir yra situacijų, kada viešasis transportas tikrai nepagebės“, – BNS sakė parlamentarė.
Pasak jos, pavežėjimo paslauga neįgaliesiems turi būti organizuojama valstybės lygmeniu.
„Kol to nėra, kiekviena savivalda turi galių ir svertų išleisti savo vietos lygmens teisės aktus, kuriais pareikalautų pas pavėžėjus, pas taksi įmones turėti daugiau prieinamumo žmonėms su negalia“, – tvirtino politikė.
Važinės vilniečiai, turintys ribotą mobilumą
„Socialinio taksi“ paslauga bus prieinama visomis savaitės dienomis bet kuriuo paros metu.
Siekdamas pasinaudoti paslaugomis asmuo turės kreiptis į Vilniaus miesto socialinių paslaugų centro darbuotojus ir užpildyti prašymą paslaugų poreikiui nustatyti.
Gyventojas turi gyventi Vilniaus mieste ir turėti ribotą mobilumą. Per 10 dienų namuose apsilankys ir transporto poreikį įvertins socialinių paslaugų centro darbuotojas.
Norėdami pasinaudoti „Socialinio taksi“ paslauga, gyventojai turės padengti dalį išlaidų.
Vilniaus ribose nuvežimas iki nurodytos vietos, laukimas joje ir parvežimas atgal kainuos 3,45 euro.
Paslaugų gavėjo nuvežimas viena kryptimi kainuos 2,30 euro.
Išimtinais atvejais, vežant už miesto ribų, paslaugų gavėjui teks padengti transporto priemonės degalų sąnaudas.
„Socialinio taksi“ paslaugai vilniečiai dokumentus gali pateikti tiesiogiai socialiniam darbuotojui, pagal gyvenamąją vietą savo seniūnijoje, taip pat užpildyti prašymą Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje, atvykti į Klientų aptarnavimo centrą.
Paslaugą galima užsisakyti užsiregistravus jos tiekėjų tinklapyje ar paskambinus.
„Socialinis taksi“ paslaugas taip pat teikia Vilniaus rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos mieste ir rajone, Radviliškio mieste ir rajone, Panevėžio mieste, Jonavos, Utenos, Ukmergės, Zarasų, Šiaulių rajonuose ir Visagino mieste, Kėdainiuose, Alytuje.