Prie gydymo įstaigos paspendė spąstus: lankytojams tenka spręsti rebusus

2022 m. liepos 20 d. 20:18
Prie Šeškinės poliklinikos savivaldybė apmokestino automobilių stovėjimo aikštelę ir dabar gydymo įstaigos lankytojams tenka spręsti rebusus. Kada automobilį išleis iš aikštelės? Kaip sumokėti už stovėjimą? Kiek skiriama nemokamo laiko?
Daugiau nuotraukų (15)
Automobilių stovėjimo aikštelėje prie Šeškinės poliklinikos kiekvieną dieną – suirutė. Vieni vairuotojai, supratę, kad stovėjimas mokamas, mėgina išvažiuoti, bet užkardas ne iškart pakyla, kiti prie mokėjimo aparato mėgina studijuoti smulkiomis raidėmis surašytas naudojimosi taisykles.
Prie išvažiavimo palikti automobiliai trukdo kitoms transporto priemonėms išvažiuoti, susidaro grūstys.
Kiek laukti – neparašyta
Įvažiavus į prieš mėnesį apmokestintą aikštelę, išleidus atvežtą asmenį ir mėginant iš karto iš jos išvažiuoti švieslentėje užsidega užrašas: „Per trumpas stovėjimo laikas, reikia laukti.“ Jokių „prašome“ ar „atsiprašome“.
Aikštelėje prie Šeškinės poliklinikos – du užkardai: pro vieną įvažiuojama, pro kitą išvažiuojama.
Panašią tvarką, kai įvažiavus į mokamą aikštelę iš karto iš jos neįmanoma išvažiuoti, taiko kai kurie prekybos centrai. Ji įvedama tais atvejais, kai aikštelės tampa tranzitinės, – siekdami išvengti grūsčių gatvėse ar trumpindami kelią vairuotojai važiuodavo per jas.
Tačiau aikštelė prie Šeškinės poliklinikos nėra tranzitinė.
Už valandą – beveik euras
Šią savaitę Natalija į polikliniką atlydėjo vyrą. Kol jis konsultavosi su medikais, sutuoktinė mėgino išsiaiškinti, kaip sumokėti už stovėjimą.
Moteris skundėsi, kad net su akiniais perskaityti smulkiomis raidėmis surašytas taisykles sunku, neaiškūs ir ženklai, nurodantys mokėjimo būdus.
Natalijos nuomone, nemokamai aikštelėje palikti mašiną tik valandą – per trumpas laiko tarpas žinant, kokios eilės poliklinikose.
Vėliau už valandą teks mokėti po 0,9 euro. Atrodytų, nedaug, bet poliklinikoje gali praleisti ir po kelias valandas, ir net ne vieną kartą per mėnesį.
Ne visada surasdavo vietų
Anot Natalijos, gerai bent tiek, kad dabar mokamoje aikštelėje mašinai bent visada yra vietos.
Anksčiau pasitaikydavo, kad atvykus anksčiau rytą aikštelė dar būdavo prikimšta automobilių, stovinčių per naktį.
Vilnietė pasakojo, kad net vizitus pas gydytojus derindavo su laiku, kai aikštelėje būna mažiau automobilių. Tai metas, kai aplinkinių namų gyventojai važiuoja į darbą.
„Važiuodavome visada dviese. Jeigu aikštelėje nebūdavo vietos, automobilį pastatydavome prie gatvės ir aš likdavau jame. Kai tik pamatydavau, kad aikštelėje atsirado vieta, atsistodavau joje ir kviesdavau vyrą, kad perstatytų mašiną“, – pasakojo Natalija.
Nusidriekia mašinų eilės
Natalijos nuomone, aikštelėje nepatogus ir mokėjimo už stovėjimą būdas, kai atsiskaityti reikia privažiavus prie užkardo. Tik tada įranga nuskaito automobilio valstybinį numerį, apskaičiuoja mokesčio dydį.
Jeigu vairuotojas nesuskumba sumokėti, už jo nusidriekia kitų norinčių išvažiuoti automobilių eilė.
Kas kita Santaros klinikų mokamose stovėjimo aikštelėse, kur susimokėti už stovėjimą galima dar automobiliui nepajudėjus.
Abejojo dėl dviejų minučių
Keistas prie Šeškinės poliklinikos ir mokesčio skaičiavimas. Vilnietis Modestas rodė aikštelę administruojančios savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ kvitą.
Vyras mėgino įtilpti į nemokamą vienos valandos laiką, bet pavėlavo dvi minutes.
Taip nurodyta ir kvite: Modesto automobilis į aikštelę įvažiavo 10 val. 37 min., o išvažiavo 11 val. 39 min. Už dviejų minučių pavėlavimą Modestui teko susimokėti 0,3 euro. Kvite taip pat nurodyta, kad aikštelę reikia palikti iki 11 val. 55 min.
„Kažkas nelabai mokėsi matematikos. Jeigu jau po 0,9 euro apmokestinta valanda dalijama į tris dalis ir už kiekvieną jos dalį reikia mokėti po 0,3 euro, tai kodėl turiu išvažiuoti iš aikštelės po 18, o ne po 20 minučių? Žinoma, smulkmena, bet tai neteisybė“, – piktinosi Modestas.
Siūlo iš viso nevažiuoti
Paklausti, kodėl į polikliniką atvežus pacientą ir sustojus aikštelėje iš jos iš karto išvažiuoti neleidžiama ir tenka laukti, juolab kad ši aikštelė nėra tranzitinė ir toks draudimas, atrodytų, nereikalingas, „Susisiekimo paslaugų“ atstovai pateikė painų atsakymą.
Jų žodžiais, neleidžiama išvažiuoti 60 sekundžių nuo įvažiavimo momento, kad ties išvažiavimu parkuojant automobilį nepasikeltų užkardas ir nebūtų klaidingo suveikimo.
„Laukimo laikas išlaipinus iš automobilio keleivius neturėtų būti ilgas, tačiau jei 60 sekundžių laiko tarpas vairuotojams nėra priimtinas, siūloma alternatyva: keleivius išleisti kitoje arčiau įėjimo į polikliniką esančioje aikštelėje arba neįvažiavus į aikštelę“, – aiškino „Susisiekimo paslaugų“ atstovai.
Paklausti, kodėl už stovėjimą reikia mokėti pavėlavus vos dvi minutes, jie tikino, jog tolerancijos laikas įprastai skiriamas tada, kai mokėjimas už automobilio stovėjimą skaičiuojamas nuo įvažiavimo momento, kad klientai, nusprendę nepalikti automobilio aikštelėje, galėtų persigalvoti ir išvažiuoti.
1 174 321
Tiek eurų pajamų praėjusiais metais „Susisiekimo paslaugos“ gavo iš parkavimo aikštelių Vilniuje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.