Po apsilankymo degalinės savitarnoje – kaltinimai degalų vagyste: įstrigo net pareigūnės replikos

2022 m. birželio 7 d. 19:27
Suvedi kortelės slaptažodį ir keliauji piltis degalų – taip daro vairuotojai degalinės savitarnoje. Vilnietis Jonas irgi atliko šiuos veiksmus, tačiau jau kitą dieną sulaukė pareigūnų skambučio. Kokių veiksmų imtis, kad vėliau netektų mokėti baudos?
Daugiau nuotraukų (5)
Užsipylęs degalų „Circle K“ degalinėje prie sostinės Šeškinės kalno vilnietis Jonas sulaukė skambučio iš pareigūnų, kurie jam neturėjo itin džiugių naujienų. Jie pranešė, kad jis išvažiavo iš degalinės nesusimokėjęs už pilną baką degalų savitarnoje.
Tokia žinia vilnietis tikrai nebuvo patenkintas, nes į šią degalinę užsukdavo kiekvieną dieną prieš darbą ir visą laiką mokėdavo savitarnoje. Vyras vairuoja nuo 1993 metų ir tokia situacija jam įvyko pirmą kartą.
„Pareigūnė kalbėjo labai nemandagiai. Ji man pasakė, kad nesigilino, ką dariau su kortele degalinės savitarnoje, bet esu įtariamas nesumokėjęs už degalus. Aš labai nustebau, nes juk neleidžia piltis degalų, kol neįdedi kortelės ir neįvedi slaptažodžio“, – sakė Jonas.
Anot pašnekovo, pareigūnė jam minėjo atvykti į komisariatą ir esą bus pradėta administracinė byla, tačiau Jonas neplanuoja ten vykti.
Naujienų portalui lrytas.lt vyro pasiteiravus, ar buvo nuskaičiuoti pinigai tą dieną iš jo banko, jis teigė, kad pinigai buvo nuskaičiuoti du kartus, bet jis esą į tą degalinę dažnai užsuka.
„Aš nesu kaltas, o degalinė man nori iškelti administracinę bylą ir dar skirti kažkokią baudą. Už ką?“ – stebėjosi pašnekovas.
Jonas taip pat pasakojo, jog iš pareigūnų sulaukė replikos, kad tokių bylų, kaip jo – „pilnas miestas“.
„Circle K“ pardavimų verslo klientams departamento direktorius Ignas Klimaitis komentavo, kad savitarnos terminalai atsiskaitymui už degalus „Circle K“ yra išties populiarūs. Vien nuo šių metų pradžios juose atlikta apie 2 mln. transakcijų.
„Norėčiau pabrėžti, kad šių terminalų gedimų pasitaiko itin retai. Dažniau įvyksta situacija, kai vairuotojas atlieka ne visus veiksmus, tačiau ir mokėjimo operacija nėra užbaigiama, o mokėta suma – nepervedama, todėl raginame sekti nurodymus savitarnos terminalo ekrane“, – pabrėžė I.Klimaitis.
Anot pašnekovo, į policijos pareigūnus kreipiasi tais atvejais, kai klientai pasišalina iš degalinės neapmokėję degalų ar kitų degalinėje teikiamų paslaugų bei produktų. Vien šiemet pareigūnai jiems padėjo išsiaiškinti kelis šimtus atvejų, iš jų vos 0,002 proc. sudaro neįvykę atsiskaitymai dėl savitarnos terminalų gedimų.
„Suprasdami, kad savitarnos terminalo gedimo atvejais tokios situacijos išties kelia nemalonias, negatyvias patirtis, noriu patikinti, kad geriausia to prevencija yra atidumas“, – minėjo „Circle K“ pardavimų verslo klientams departamento direktorius.
Vilniaus apskrities policijos atstovas Tomas Bražėnas kalbėjo, kad įvairūs mokėjimai bei atsiskaitymo būdai bei galimos klaidos kolonėlėse nėra policijos jurisdikcijos klausimas.
„Jei asmuo piktybiškai nesumoka už degalus, tada tai traktuojama kaip priešinga teisei veika. Pavyzdžiui, iš vienos vidutinio dydžio Vilniaus miesto degalinių sausio–gegužės mėn. būna sulaukiama iki 24 pranešimų apie galimas degalų vagystes“, – naujienų portalui lrytas.lt paaiškino Vilniaus apskrities policijos atstovas.
T.Bražėnas tvirtino, kad neatsiskaitymo už degalus būna dviejų tipų atvejai. Pirmas, kai asmenys atvyksta į degalinę siekdami užsipilti degalų ir už jį nesumokėjus išvažiuoti, t. y., įvykdyti vagystę.
Antras, kai klientai pamiršta susimokėti už degalus. Abiem atvejais policija atlieka tyrimą ir nustačius, kad už degalus nesumokėta tyčia sprendžia dėl administracinės ar baudžiamosios atsakomybės.
Antru atveju susisiekiama su vairuotoju ir paraginama nedelsiant grįžti ir susimokėti už degalus. Dažniausiai antru atveju vairuotojai bendrauja noriai, nedelsiant grįžta į degalinę ir susimoka. Tokie vairuotojai dažniausiai nebūna baudžiami.
Dažniausiai degalus pavogę asmenys (kai žala neviršija 150 eurų) yra baudžiami už vagystę pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 108 str. (bauda nuo 90 iki 400 eurų) arba gali būti traukiami ir baudžiamojon atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str.
Šio straipsnio dalyje numatyta atsakomybė – viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Pagal patirtą žalą veika gali būti kvalifikuojama ir pagal kitas šio straipsnio dalis, todėl atsakomybė gali būti ir didesnė, ir mažesnė.
degalaiSavitarnos kasos^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.