Automobilių stovėjimas apmokestintas Topolių g. 4 esančioje aikštėje, kuri pateko į pačią brangiausią – žaliąją – zoną. Joje palikti automobilį valandai kainuos 2 eurus. Pakrapštyti piniginę teks ir norintiems savo automobilį palikti Antano Valiuškos skersgatvyje, kuriame valandos stovėjimo kaina nuo šiol siekia 1,2 euro. Jis priskirtas raudonajai zonai.
Į iki pat sekmadienio Šventojoje truksiančias Joninių muges, kitokias pramogas pasižvalgyti ar vienai dienai pasiilsėti prie jūros atvykstantys miestelio svečiai sako be galo nustebę, kai jiems įprastoje vietoje palikę automobilį iš jo išlipę pamatė, kad šalia stovi parkomatas.
„Nustebau labai. Dabar žiūriu, kaip čia reikia susimokėti. 2 eurai už valandą... Tai čia iki jūros tik pirmyn ir atgal spėsi nueiti. Už pliaže praleistą pusdienį jau gautųsi 10 eurų. Sakyčiau, brangu“, – pokyčius įvertino prie naujojo parkomato centrinėje miestelio aikštėje pakalbintas vyras.
Panašiai į naujoves reagavo A.Valiuškos skersgatvyje automobilį pasistačiusi šeima, kuri kitų vairuotojų klausinėjo, ar tikrai už parkavimą čia reikia susimokėti ir kur tai padaryti.
Tiesa, šiek tiek kitokios nuomonės buvo pakalbintos dvi Šventojoje gyvenančios senjorės. Jos džiaugėsi pokyčiais pabrėždamos, kad centrinėje miestelio aikštėje automobilių galėtų apskritai nelikti, nes šie esą gadina vaizdą ir užima vietą.
Palangos rinkliavų centro direktorius: dvi apmokestintos vietos neuždaro Šventosios
Palangos miesto rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus portalui lrytas.lt nurodė, kad šie du parkomatai – pirmieji Šventojoje. Jų esą prašė patys miestelio gyventojai, siekiant sumažinti automobilių srautą kurorto centrinėje dalyje.
„Taryba priėmė sprendimą šiemet dviejose vietose Šventojoje automobilių parkavimą padaryti mokamą. Taip siekiama riboti centrinės dalies užkrovimą automobiliais. Kai kurie Šventosios gyventojai jau seniai tokias mintis turėjo, ir pagaliau šiais metais jos išsipildė, pagaliau apmokestinta ir Šventoji“, – sakė B.Martinkus.
Jis aiškino, kad bet kuriame pasaulio mieste centrinėse gatvėse reikia susimokėti už automobilio parkavimą, todėl atvykę poilsiautojai turėtų ne nustebti, o atidžiau stebėti ženklus.
„Jeigu žmonės laikosi kelių eismo taisyklių, niekam nekyla jokių abejonių. Dvi apmokestintos vietos dar neuždaro Šventosios“, – tvirtino Palangos miesto rinkliavų centro direktorius.
B.Martinkus atkreipė dėmesį, kad Šventojoje apmokestintos tik dvi automobilių parkavimo vietos, todėl kitos, esančios ne pačiame centre, ir toliau išlieka nemokamos.
Permainos pasitinka ir Palangos svečius
Permainos laukia ir į Palangą atvykstančių vairuotojų. Šiemet čia keičiasi ne tik rinkliavos dydis, bet apmokestinta ir daugiau stovėjimo aikštelių.
Automobilį valandai palikus žaliojoje zonoje, šią vasarą teks mokėti du eurus. Praėjusią vasarą valanda stovėjimo šioje zonoje dar kainavo 1,7 euro. Kitų spalvų zonose rinkliava nesikeičia. Palikti automobilį raudonojoje zonoje valandai ir toliau kainuos 1,2 euro, geltonojoje – 0,6 euro.
Be to, atsirado naujų vietų, kuriose teks susimokėti už parkavimą. Į raudonąją zoną pateko Gintaro g. atkarpa nuo Maironio g. iki Smilčių g., teritorija nuo sklypo Klaipėdos pl. 7C link jūros ir automobilių stovėjimo aikštelė, Maironio g. atkarpa nuo Žvejų g. iki Gintaro g. vakaruose, į geltonąją zoną – Plytų g. atkarpa nuo Vasario 16-osios g. iki Kretingos g.
Taip pat apmokestinta Nemirsetoje prie jūros esanti stovėjimo aikštelė. Ji priskirta raudonajai zonai, čia mokestis sieks 1,2 euro.
Praėję metai kurortui buvo rekordiniai – vairuotojų rinkliava miesto biudžetą papildė per 660 tūkst. eurų. Palangoje automobilių stovėjimas kasmet apmokestinamas nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo vidurio.