Lietuvos uostamiestyje esančios „Smiltynės perkėlos“ pardavimų ir klientų aptarnavimo direktorius Darius Undžys pasakojo, kad vasaros sezonas įsibėgėja, todėl žmonių vis daugėja. Pasak pašnekovo, perkėloje spūstys susidaro penktadieniais po darbo bei sekmadieniais nuo 14 val. Tačiau spūsčių galima išvengti. Perkėlos atstovai sekmadieniais į svetainę sukelia duomenis, kada yra pačios mažiausios spūstys.
„Įdedame į socialinius tinklus, interneto puslapį, kokią valandą geriau išvažiuoti, kad vairuotojai nepakliūtų į spūstis“, – naujienų portalui lrytas.lt tvirtino D.Undžys.
Penktadienį nuo ryto iki 16 val. „Smiltynės perkėla“ nesulaukia didelio kiekio transporto priemonių, tačiau po 17 val. automobilių pradeda vis daugėti, nes atvažiuoja aplinkinių miestų gyventojai. Anot pašnekovo, penktadienį reikės laukti iki 20 min., nes dirba visos kasos ir keltai be grafiko.
Pasak pašnekovo, sekmadieniais nuo 9 iki 12 val. būna „ramybės valandos“, todėl šiuo laiku galima be eilių pravažiuoti ir persikelti per perkėlą. Tačiau nuo 14 val. prasideda „evakuacija iš Nidos“, todėl rekomenduojama rinktis kitus laikus.
Jeigu vairuotojai nuspręs šiuo metu keltis per perkėlą, spūstyje gali tekti praleisti ir daugiau kaip valandą. „Smiltynės perkėlos“ puslapyje ir mobiliojoje programėlėje vyksta gyvos transliacijos, todėl vairuotojai į jas žvilgteldami gali sužinoti, kada geriau prie „Smiltynės perkėlos“ nevažiuoti.
„Manau, kad perkėlos atstovai susitvarkys su automobilių srautu. Luktelti reikės, bet tikrai neilgai“, – naujienų portalui lrytas.lt teigė D.Undžys.
Perkėlos pardavimų ir klientų aptarnavimo direktorius pataria keltis per perkėlą trečiadienį ar ketvirtadienį, nes nėra didelių eilių. Šį pirmadienį per perkėlą buvo perkelta 1200 automobilių, o trečiadienį – 1500.
Planuoja perkelti didelį skaičių automobilių
„Smiltynės perkėlos“ atstovai penktadienį suplanavę perkelti apie 2 tūkst. transporto priemonių iš Klaipėdos, o sekmadienį iš Smiltynės apie 2,3 tūkst. automobilių. Šį sekmadienį, jei nebus spūsčių, gali tekti palaukti iki 40 min. Aišku, jei 18 val. pasidės lietus ir visi 3 tūkst. automobilių vienu metu pradės važiuoti, poilsiautojai gali nesitikėti greito perkėlimo.
D.Undžys minėjo, kad šį birželio mėnesį teko daugiausia perkelti – iš vienos pusės 2 tūkst. automobilių.
Perkėlos pardavimų ir klientų aptarnavimo direktorius šį savaitgalį rekomenduoja stebėti tiesiogines transliacijas, nepulti visiems vienu metu persikelti per perkėlą, turėti geriamo vandens ir kantrybės.
„Prasidėjus lietui, geriau nueiti kažkur pavalgyti. Juk per lietų gamta irgi graži“, – naujienų portalui lrytas.lt paaiškino D.Undžys.
Perkėlos atstovai vasarą yra padidinę kontrolierių, kasininkų skaičių, kad žmonėms kiltų kuo mažiau nepatogumų. Įmonėje dirba trys keltai be grafiko.
Bilietas keleiviui už perkėlimą į abi puses ir keleiviui su dviračiu kainuoja 1,10 euro. Persikėlimas su lengvuoju automobiliu – 13 eurų, su mopedu, motociklu – 5,20 euro, su autobusu iki 5 tonų – 26 eurus, daugiau kaip 5 tonų – 41,70 euro, krovininiu automobiliu nuo 3,5 iki 12 tonų – 30 eurų, daugiau kaip 12 tonų – 41,70 euro.