Paskelbus naujausias karantino tvarkos priemones, nuo kovo 15 d. viešajame transporte jau leidžiama užimti ne tik sėdimas, bet ir stovimas vietas, laikantis ne mažesnio kaip 1 metras atstumo. Salone prašoma pasirinkti mažiau užpildytą vietą, vengti sėdėti ar stovėti veidu į veidą su kitais žmonėmis, dezinfekuoti rankas bei taisyklingai dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.
Pasak A. Samuilovo, karantino metu vis daugiau žmonių už keliones ėmė atsiskaityti naudodamiesi elektroniniu bilietu, nes tai ne tik saugesnis, bet ir pigesnis būdas.
„Pastebime, jog pasikeitė keleivių įpročiai ir vis mažiau žmonių perka viso mėnesio viešojo transporto bilietą. Didžioji dalis keleivių dabar perka dienos arba kelių dienų bilietus.
Taip pat džiaugiamės, jog karantino metu keleiviai atrado mūsų programėlę ir naudoja elektroninius bilietus“, – pasakojo laikinasis direktorius.
Pirmojo karantino metu keleivių buvo daugiau nei antrojo, bet ryškesnį keleivių srauto padidėjimą transportininkai pastebėjo tik vasario pabaigoje.
„Keleivių srauto padidėjimą jaučiame jau nuo vasario pabaigos. Įdomu tai, kad kaip tik nuo tada, kai atsidarė kirpyklos ir grožio salonai. Nesakome, jog būtent dėl to padidėjo keleivių skaičius, bet tikriausiai tai yra susiję.
Pastarąsias tris savaites, nežymiai pasvyruodami, mūsų keleivių srautai nusistovėjo. Darbo dieną dabar vežame 52-56 procentus ikipandeminio keleivių skaičiaus – 35-38 tūkstančius“, – tikino A. Samuilovas.
Jis priminė, kad vadovautis stotelėse esančiais popieriniais tvarkaraščiais kol kas dar nereikėtų, nes šiuo metu yra nuolat stebimi kelionių pokyčiai reisuose ir pagal tai koreguojami tvarkaraščiai. Tikslią informaciją galima rasti švieslentėse ir internete bei programėlėje „Trafi“.