Esant itin nepalankioms oro sąlygoms, pėsčiųjų zonų priežiūra yra sudėtinga, kadangi reikia nuvalyti ir pabarstyti beveik 4 milijonus kv. m siekiantį plotą.
Tačiau pagal savivaldybės keliamus priežiūros reikalavimus darbai paskutinėmis dienomis, kai snygis jau baigėsi, nebuvo vykdomi kokybiškai: tam tikrose vietose – sniegas nukastas, tačiau nepabarstyta smėlio mišiniais, o tam tikrose vietose – nei barstoma, nei nukasamas sniegas.
Visos miesto tvarkančios įmonės yra įsipareigojusios tinkamai vykdyti miesto priežiūrą. Pėsčiųjų takais ir kiemais rūpinasi trys įmonės Vilniaus mieste.
Dviračių takų, šaligatvių ir kitų kietųjų dangų, kurias prižiūri Vilniaus miesto savivaldybė žiemą yra virš 4 mln. kvadratinių metrų. Tai yra plotas, kurį įmonės turi nuvalyti nedelsiant. Ypač svarbūs čia ir privažiavimai prie atliekų konteinerių kiemuose.
„Turėjome pokalbius su visomis įmonėmis, apie tai, kaip vyko kova su sniegu. Dabar, kai nustojo snigti, darbai turėjo būti sustyguoti kitaip ir judėti link rezultato, kol neužėjo nauji šalčiai. Miestas yra suskirstytas į 5 teritorijas, kuriose dirba trys teritorijas tvarkančios įmonės. Kiekviena jų turi apie 50-100 aplinkos tvarkymo mechanizmų.
Tačiau kai yra tokia situacija ir reikia atsikasti šaligatvius, įmonės nuomojasi techniką papildomai. Technikos tikrai yra pakankamai daug“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.
Svetainėje maps.vilnius.lt kiekvienas vilnietis gali pamatyti, kas yra atsakingas už konkrečios teritorijos tvarką.
„Mes šiuo metu skaičiuojame, kiek buvo ir tebėra neatitikimų, skirsime baudas įmonėms“, – sako G. Runovičius. Jis taip pat prideda, kad dar vyksta skaičiavimai, todėl konkretūs baudų dydžiai turėtų paaiškėti artimiausiu metu.
Artimiausiu metu bus skelbiamas naujas teritorijas tvarkančių įmonių konkursas, kurio metu bus atsižvelgta į tai, kaip įmonėm anksčiau sekėsi užtikrinti tvarką.
Pasak savivaldybės administracijos vyriausiosios patarėjos Daivos Mikulskienės, prie kiemų tvarkymo netrukus prisidės ir pagal Užimtumo didinimo programą dirbsiantys žmonės. Šiai programai šiemet numatyta skirti net apie pusė milijono eurų. Seniūnijos planuoja įdarbinti 118 žmonių. Iš jų 110 dirbs pagalbiniais darbininkais, 10 žmonių bus įdarbinti aplinkos gerinimo specialistais, o 6 darbuotojai taps bendruomenių organizavimo specialistais.
Pirmiausia dabar bus dirbama ten, kur labiausiai reikės valyti sniegą – ten, kur nepravažiuoja transportas prie atliekų konteinerių, gal dar kur labai sudėtingos nenuvalytos ar nevalomos vietos ir jas galima rankomis nuvalyti. Visa tai bus derinama bus su savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriumi.