Nors metanolis kai kuriais atvejais gali būti naudojamas kaip kuras, „The Drive“ pažymi, kad jis gali būti lengvai paverčiamas sintetiniu benzinu, o tai yra kur kas švaresnė alternatyva šviežiai iš žemės išgaunamai naftai.
Paprastai anglies dioksidą verčiant metanoliu reikia itin aukštos temperatūros. Tačiau Kinijos universiteto tyrėjų komanda sukūrė dvimates nanoplokšteles, kurios gali išnaudoti pakankamai elektros energijos tik keičiantis temperatūrai dieną ir naktį, rodo žurnale „Nature Communications“ paskelbti tyrimai.
Sistema buvo išbandyta tik nedidelio masto laboratorijose, todėl mokslininkai tik nedidelius anglies dioksido kiekius pavertė metanolio molekulėmis. Tačiau po kelių dienos-nakties ciklų plokštės pagamino pakankamai elektros energijos, kad patikimai užbaigtų procesą.
Žinoma, šis švariai susintetintas metanolis vis tiek degs ir išskirs šiltnamio efektą sukeliančias dujas, kai tik bus naudojamas, todėl net ir šis naujas procesas planetai nebūtų toks naudingas, kaip automobilių elektrifikacija.
Visgi, tai yra žingsnis teisinga linkme, žymiai pagerinant kuro ir jo gamybai reikalingos galios generavimo būdą.