Pakraupo dėl saugomos aikštelės įkainių: automobilis vertas 100 eurų, bet susimokėti reikia daugiau kaip 1 tūkst.

2020 m. lapkričio 17 d. 18:36
Atimta ir į sulaikytų automobilių aikštelę nugabenta transporto priemonė gali stipriai paploninti piniginę. Tuo įsitikino vilnietė Monika, kuri guodžiasi dideliais aikštelių įkainiais – esą nors automobilis vertas šimtinės, už jo saugojimą teks pakloti daugiau kaip 1 tūkst. eurų. Maža to, šioje istorijoje yra ir kitų keistenybių.
Daugiau nuotraukų (6)
Rugpjūčio pabaigos vakaras vilnietei Monikai buvo nesėkmingas, nes sustabdyta policijos pripūtė 0,74 prom., dėl kurių konfiskavo jos automobilį „Golf 4“.
Transporto priemonę automobilvežis išvežė į Vilniuje sulaikytų automobilių aikštelę „Tomadas“, kuri yra Eišiškių g. Iki keturių ryto mergina sėdėjo komisariate, o vėliau jai tyrėja pranešė, kad automobilį galės atsiimti tik po teismo sprendimo.
Teismas, išnagrinėjęs situaciją, skyrė baudą bei atėmė teises. Spalio 10-ąją Monika gavo iš policijos laišką, kad ji jau gali atsiimti mašiną iš aikštelės.
Reikės mokėti daugiau
Vilnietė, sužinojusi iš pažįstamų, kad už parą reikės mokėti 12 eurų, paskaičiavo dienas ir susirinko 500 eurų. Pinigus surasti nebuvo taip lengva, nes dėl karantino mergina buvo atleista iš darbo, todėl teko skolintis iš pažįstamų.
Spalio 29 d. atvykus į „Tomadas“ aikštelę vilnietei pranešė, kad reikės mokėti daugiau, nes už papildomą uždelstą dieną suma esą dvigubėja nuo 12 iki 24 eurų.
„Čia yra aikštelės sukčiavimas. Kodėl suma dvigubėja? Mano automobilio vertė yra vos 100 eurų, o aikštelei reikia sumokėti apie 1021 eurą. Aikštelėje darbuotojai pasakė, kad reikėjo atvažiuoti anksčiau, jog mokėčiau mažiau. Tai man reikėjo skambinti teismui ir prašyti, kad greičiau išrašytų laišką?“ – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo Monika.
Atvykus Monikai, aikštelės darbuotojai esą nesutiko geranoriškai bendrauti: „Darbuotojas net nenorėjo kalbėtis. Sakė, kad jam niekas neįdomu ir jis tik dirba savo darbą“. Vinietei paprašius direktoriaus kontaktų, jai esą buvo atsakyta, kad vadovas šiuo metu karantinuojasi ir „nėra jokio numerio“. Galiausiai Monika per pažįstamus gavo kito atsakingo įmonėje asmens kontaktus. Atsiliepusi moteris teigė, kad niekuo negali padėti, tačiau leido mokėti išsimokėtinai.
Vėliau sulaikytų automobilių aikštelė priėmė Monikos 500 eurų ir davė pasirašyti vekselį (vertybinis popierius, kuriuo jį išrašęs asmuo be sąlygų įsipareigoja tiesiogiai ar netiesiogiai sumokėti tam tikrą pinigų sumą vekselyje nurodytam asmeniui – aut. past.). Vekselyje buvo nurodyta, kad dar 521 eurą Monika turi sumokėti iki lapkričio 30 d. Be kita ko, vilnietė paprašė sąskaitos faktūros.
Nieko nemokėjo
Įmonės „Tomadas“ administratorė, sužinojusi apie šią situaciją ir peržiūrėjusi per sistemą numerius, patvirtino, kad automobilis iki šiol stovi aikštelėje, tačiau suma esą neapmokėta. Taip pat pridūrė, kad Monikai buvo rašyti pranešimai apie skolą. Be kita to, planuoja rašyti ir antrą.
„Tai pavėluotas atsiėmimo pateikimas, dėl kurio didėja tarifas. Suma pradeda dvigubėti po policijos leidimo išdavimo“, – pasakojo administratorė.
Administratorė aiškino, kad dažniausiai žmonės, gavę policijos leidimą, iš karto atsiima transporto priemonę. Duomenų apie tai, kiek ilgiausiai stovėjo vienas automobilis bei kiek išrašyta vekselių, pasakyti negalėjo.
Moteris sakė, kad per dieną daug automobilių atveža, tačiau kiek tiksliai, negali atskleisti.
Prisiminė
Naujienų portalas lrytas.lt nusprendė vėl pasidomėti Monikos dėl automobilio ir mokėjimo. Mergina papasakojo, kad pinigus yra tikrai sumokėjusi ir turi išsisaugojusi kvitą bei vekselį.
Antrą kartą paskambinus „Tomadas“ įmonės atstovei, prisiminė, kad ji tuo metu buvo COVID-19 izoliacijoje ir nieko nežinojo dėl šios situacijos.
„Dabar jau matau, kad yra vekselis bei kvitas. Suma paskaičiuota teisingai. Dabar merginai liko sumokėti likusią sumą“, – aiškino administratorė.
Administratorės pasiteiravus, kodėl suma padvigubėjo, po kelių sekundžių tylos atsakė, kad čia yra jų privatus reikalas bei paaiškino, kad jų aikštelė „kaip dirba, taip ir užsidirba“. Be kita ko pridūrė, kad po policijos leidimo atsiimti automobilį jau yra įmonės reikalas, kiek ir kaip jie ima pinigus.
Sutartis pasirašyta birželį
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja naujienų portalui lrytas.lt atskleidė, kad sutartis su UAB „Tomadas“ pasirašyta 2020 m. birželio 5 d. Dėl šios įmonės nuo birželio mėnesio buvo gautas vienas skundas, kuris šiuo metu nagrinėjamas.
„Sutartis dėl transporto priemonių nuvežimo, pervežimo ir saugojimo sudaroma su bendrove, siekiant užtikrinti viešąjį interesą ir policijos reikmes.
Išdavus leidimą atsiimti priverstinai nuvežtą transporto priemonę, savininkas ar pažeidėjas ją turi atsiimti tą pačią dieną, uždelsus atsiimti transporto priemonę, įmonė taiko komercinį įkainį“, – teigė J.Samorokovskaja.
Kiek kitose automobilių aikštelėse žmonės moka per dieną, J.Samorokovskaja neatskleidė, tačiau teigė, kad policija vykdo organizacijos pasirašytų sutarčių kontrolę, todėl apie kitų įmonių taikomus įkainius informacijos neturi.
Tomadastralas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.