„Patyrinėjus pagrindinių gatvių, esančių aplink centrinę miesto dalį, užimtumą, matome, kad vidutiniškai stovėjimo vietų užimtumas sumažėjo apie 20 proc. Artimiausiu metu planuojama atlikti stovėjimo vietų užimtumo tyrimą – pagal jo rezultatus dar detaliau matysime, kokia buvo rinkliavos zonų ribų įtaka. Tačiau tam tikrus ryškesnius pokyčius matėme iškart po pokyčių – Gynėjų, J. Lelevelio, A. Juozapavičiaus, K. Kalinausko, Šaltinių, Užupio gatvėse užimtumas sumažėjęs“, – Eltai sakė M. Bielinytė.
Pasak jos, pirmąjį mėnesį, kai buvo praplėsta mėlynoji stovėjimo zona Vilniuje, rinkliavos buvo surinkta apie 20 proc. daugiau.
„Naujausios rinkliavos zonų ribos įsigaliojo nuo šių metų sausio, daugelyje sostinės gatvių automobilių stovėjimo vietų užimtumui viršijus 85 proc. Vertinat laikotarpį dar prieš pandemiją, sausio mėnesį rinkliavos surinkimas už trumpalaikį stovėjimą buvo apie 20 proc. didesnis nei praėjusių metų sausio mėnesį“, – teigė M. Bielinytė.
„Be to, automobilių srautams Senamiestyje įtaką daro ir vasarą startavęs kilpinis eismo organizavimas. Eismo srautai Senamiestyje, lyginant praėjusių metų rugsėjo pradžia su pirmomis šių metų rugsėjo dienomis yra apie 8 proc. mažesni“, – pridūrė ji.
M. Bielinytė Eltai sakė, kad planuojama, jog galimybė atsiskaityti bekontakte mokėjimo kortele atsiras visuose bilietų automatuose.
Nuo Naujųjų metų Vilniuje pasikeitė rinkliavos zonų ribos, primena ELTA.
Brangiausioje mėlynojoje zonoje automobilio stovėjimas atsieina 0,50 euro už 12 minučių – iš viso 2,5 euro už valandą.