Prieš tai ji buvo pastebėta prekybos ir pramogų centro „Ryo“ aikštelėje, dar anksčiau – šalia „Smiltynės“ sodybos.
Automobilis važiuojantis
Vis skirtingose vietose matomas automobilis, kuriame prikrauta įvairių nereikalingų daiktų, yra registruotas, važiuojantis.
Automobilis tiesiog yra netvarkingo savininko, mėgstančio kaupti atliekas, nuosavybė.
Automobilyje kaupia atliekas
Neeksploatuojami automobiliai miesto daugiabučių namų gyventojams yra tapę tikru galvos skausmu, mat jie užima taip trūkstamas stovėjimo vietas.
Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė naujienų portalui JP teigė, kad automobilis, kuris šiuo metu stovi vadinamajame „Žaros“ turgelyje, yra visai kita istorija, nesusijusi su neeksploatuojamais automobiliais.
„Tiesiog yra žmogus, kuris kaupia atliekas. Dažniausiai gauname skundus ir tiriame kitokio pobūdžio nusižengimą, dėl atliekų kaupimo iš konteinerių. Asmuo žinomas, jis kaupia atliekas automobilyje ir vėliau jas veža į savo garažą“, – pasakojo D. Svirelienė.
Gauna pranešimus
Dėl neeksploatuojamų automobilių Teisės ir viešosios tvarkos skyrius kasdien gauna apie 3-4 pranešimus.
„Gauname pranešimų iš žmonių, kurie informuoja, kad jų kieme stovi štai toks automobilis. Taip pat mus perspėja „Autotvarkymas“ asociacija. Tuomet pagal Saugaus eismo įstatymą patikriname automobilį. Visuomet matosi, kad tai tikrai apleista transporto priemonė, nes būna išdaužyti langai, nuleistos padangos, kartais net be valstybinių numerių.
Jei nėra numerių, kreipiamės tiesiai į policiją, prašome pagalbos. Tada surašome pranešimą, kad per nustatytą laikotarpį būtų sutvarkytas automobilis arba pašalintas iš kiemo. Jei į pranešimą nekreipiama dėmesio, tuomet jau surašomas protokolas“, – apie tvarką pasakojo D. Svirelienė.
Gresia bauda
Pagal galiojančius teisės aktus, neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose ir po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo nesiėmimas priemonių ja pasirūpinti atsieina nuo 70 iki 140 eurų, o nusižengus pakartotinai bauda siekia nuo 140 iki 300 eurų.
Pašalina automobilius
Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja D. Svirelienė teigė, kad daugeliu atvejų, savininkai po perspėjimo pašalina automobilius.
„Tačiau pagrindinė problema pasitaiko tuomet, kai negalime identifikuoti savininko, kai nėra numerių. Pasitaiko ir tokių atvejų kai savininkas yra miręs ir tenka ieškoti paveldėtojų. Per metus pasitaiko kokie du tokie atvejai. Kreipėmės į teismą tik vieną kartą, kad būtų konfiskuota transporto priemonė“, – pasakojo vedėja.
Pažeidimų nenustatyta
Tuo tarpu Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyr. specialistas Tadas Martinaitis, paklaustas apie prie „Žaros“ turgelio stovinčio automobilio su įvairiais daiktais, sakė, kad faktas yra žinomas.
„Dėl šio automobilio buvo gautas pranešimas. Patikrinti dokumentai, jie – tvarkingi. Pažeidimų nebuvo nustatyta“, – sakė policijos atstovas.