Dėl išskirtinių automobilių numerių vyksta kova: įsigiję pardavinėja kitiems
Emilis Gorbačiovas
2020-05-31 20:10Panašu, jog išskirtiniai numerio ženklai pastaruoju metu tampa vis paklausesne preke, kuriai lietuviai negaili įspūdingų sumų. Tam, jog norimą skaičių ir ženklų derinį įsigytų, vairuotojai ryžtasi pinigines patuštinti daugiau nei tūkstančiu eurų, o jei vis tik mašiną puošiantis žymėjimai „Regitros“ padalinių registre būna užimti, negaili laiko paieškoms – jungiasi prie numerio ženklų paieškos grupių feisbuke.
Štai vienoje tokių veiksmas – ypač aktyvus: nauji paieškų ir pasiūlymų įrašai skelbiami kone kas valandą. Ne ką mažiau įnirtinga ir komentarų sekcija: vairuotojai derasi dėl kainų, giriasi turimais ženklo numeriais bei dalina patarimus, kaip atrasti patinkantį transporto priemonės žymėjimą.
Ko gero, dažnas tokių veiksmų teisėtumu suabejoja, tačiau lrytas.lt naujienų portalui susisiekus su „Regitra“ paaiškėjo, jog galimybė perleisti numerius yra visiškai legali.
„Esame sudarę galimybę numerio ženklus perleisti ar padovanoti. Tiesa, svarbu nepamiršti, jog tam, kad pastarieji įsigaliotų, būtinas prašymo rašymas bei nauja transporto priemonės registracija“,- pasakojo „Regitros“ atstovai.
Visgi tiems, kurie numerius nusprendžia parduoti, VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė primena, jog nors sandoriai galimi, tačiau jeigu pelnas už numerio ženklus viršija 2500 Eur, uždirbta suma yra apmokestinama ir pardavėjas turi sumokėti 15 proc. nuo sumos siekiantį pajamų mokestį.
Suteikia galimybę rinktis
Anot Regitros atstovų, šiuo metu Lietuvoje naujus norimus numerio ženklus oficialiai galima įsigyti trimis būdais. Pirmasis ir pats paprasčiausias suteikia galimybę rinktis iš jau pagamintų ir „Regitros“ sandėlyje saugomų egzempliorių.
Jei tinkančio ir patinkančio numerio ženklo nerandate, tuomet galite užsisakyti dar tik numatomą gaminti transporto priemonės žymėjimą. Pastarųjų sąrašas yra atnaujinamas maždaug kas tris mėnesius, o raidžių seka parenkama abėcėlės tvarka, skaičių – didėjimo.
Visgi jei ir to automobilio savininkui neužtenka, „Regitra“ siūlo galimybę įsigyti vardinius numerio ženklus. Šiuose pateikiamas asmens pageidaujamas užrašas, kurį gali sudaryti nuo 1 iki 6 simbolių. Tiesa, vienas iš jų privalo būti skaičius.
Nors kokį vardinio numerio užrašą pasirinkti didžiąja dalimi priklauso nuo vairuotojo poreikių, vis dėlto jis turi būti korektiškas ir atitikti specialius reikalavimus.
Tad įvairūs vulgarūs, žargoniniai ar neigiamas asociacijas keliantys žodžiai nėra galimi.
Skirtingi numerių ženklų įsigijimo būdai lemia ir skirtingas kainas: štai už jau pagamintą žymėjimą su patinkančia raidžių ir skaičių kombinacija teks atseikėti 35, už dar tik numatomą gaminti nuo 150 iki 500, o už vardinį – 1500 eurus.
Kainos atsispindi ir įsigytų numerių statistikoje: remiantis „Regitros“ duomenimis, per pirmuosius tris šių metų mėnesius buvo išduoti 59 vardiniai numeriai ir per 1.6 tūkst. kitų išskirtinių numerių.
Dažniausiai renkasi vienodus skaičius
Pasak „Regitros“ atstovų, automobilių savininkai labiausiai pageidauja skaičių kombinacijų su 3 vienodais skaičiais, pavyzdžiui, 999, 888 ar 777. Populiarumu šiems nenusileidžia ir Džeimso Bondo sąsajas sufleruojantis 007 derinys. Neretai žmonės renkasi ir tokias raidžių ir skaičių kombinacijas, kurios sutampa su jų vardo ar pavardės trumpiniais, svarbiomis datomis.
Tuo metu įmonės dažnai įsigyja vienodą raidžių kombinaciją ir ja paženklina visus priklausančius automobilius. Štai, pavyzdžiui, logistikos bendrovėms taip yra lengviau administruoti savo turimą transporto priemonių parką.
Vardinių numerių užrašuose taip pat pastebimos panašios tendencijos. Visgi, pasak „Regitros“ atstovų, tokio tipo numeriuose mėgstama pasirinkti ir numerio ženklus, atspindinčius vairuojamo automobilio modelį, markę ar pateikti reklaminį įmonės užrašą.