Primename, kad šį savaitgalį automobilių eismas bus daug intensyvesnis ne tik miestų, miestelių gatvėse, bet ir visuose šalies keliuose, nes daugelis vyksime pas gimines ir lankysime artimųjų kapus.
Policijos pareigūnų viešasis ir neviešasis patruliavimas bus sustiprintas žmonių susibūrimo vietose, patruliavimo maršrutai apims tas vietas, kuriose dažniausiai įvykdomi teisės pažeidimai. Ypatingas dėmesys bus skirtas patruliavimui prie didesnių kapinių, siekiant reguliuoti eismą, taip pat darbui tamsiuoju paros metu.
Vairuotojai, atkreipkite dėmesį, kad prieigose prie kapinių gali būti pastatyti laikini kelio ženklai, kuriais privalu vadovautis. Rekomenduojame, jei tik įmanoma, į kapines vykti viešuoju transportu.
Lapkričio 1–3 d. policijos pareigūnai surengs ir trumpalaikius reidus, kurių metu tikrins transporto priemonių vairuotojų blaivumą. Be abejo, daug dėmesio bus skiriama pėsčiųjų, dviračių, elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojų elgesio kelyje kontrolei (matomumą gerinančių saugos priemonių naudojimas tamsiuoju paros metu ir pan.).
„Sugebėkime išlikti pakantūs ir tolerantiški vieni kitiems, neskubėkime, nepraraskime budrumo, ir atsargumo. Policija, vertindama tai, kad gali įvykti daugiau administracinių nusižengimų ar nusikalstamų veikų, sustiprins pajėgas ir patruliavimą. Į pagalbą pasitelksime policijos rėmėjus, Lietuvos šaulių sąjungos atstovus, taip pat pilietiškus ir aktyvius visuomenės narius“, – sako Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys.
Policija, visiems linkėdama ramaus ir saugaus Vėlinių savaitgalio, primena keletą svarbių taisyklių:
- Kelionę savo transporto priemone planuokite iš anksto – pasirinkite maršrutą, pasidomėkite, ar nevykdomi kelių taisymo darbai (eismoinfo.lt), kokios numatomos meteorologinės sąlygos. Patikrinkite, ar veikia transporto priemonės stiklų valytuvai, šviesos prietaisai, stabdžiai, tinkamos padangos, yra stiklų plovimo skysčio, avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas, pirmosios pagalbos rinkinys, ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais.
- Pasirūpinkite būsto ir turto saugumu – išvykdami iš namų uždarykite langus, užrakinkite duris, jei yra, įjunkite apsaugos sistemą (signalizaciją). Paprašykite kaimyno (-ų) atkreipti dėmesį, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).
- Įsėdę į automobilį, užsisekite (ir vairuotojas, ir keleiviai) saugos diržus.
- Įvertinę važiavimo sąlygas, važiuokite saugiu greičiu, laikykitės saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės. Ypač būkite atidūs artėdami prie pėsčiųjų perėjos, sankryžos, kapinių prieigose, važiuodami miškingomis vietomis (didelė tikimybė susidurti su laukiniu gyvūnu). Laikykitės kelio ženklų ir (ar) policijos pareigūnų nurodymų.
- Vairuodami neužsiimkite pašaliniais darbais (pavyzdžiui, nesinaudokite mobiliojo ryšio priemonėmis), o sutelkite dėmesį į aplinkos (eismo situacijos) stebėjimą. Keleiviai turėtų neblaškyti vairuotojo dėmesio ir netrukdyti jam vairuoti.
- Prieš išlipdami iš automobilio, uždarykite langus, jei yra, ir stoglangį. Nepalikite automobilyje matomoje vietoje dokumentų, mobiliųjų telefonų, rankinių, kitų vertingų daiktų. Geriausia juos pasiimti su savimi (jeigu vis dėlto turite daiktus palikti, būtinai padėkite juos taip, kad nebūtų matomi).
- Rūpinkitės savo, artimųjų ir kitų saugumu, kad išvengtumėte nemalonių situacijų.
Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeris 112 – skirtas pranešti apie teisės pažeidimą, iškilusią grėsmę gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir išsikviesti pagalbos tarnybą (policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, greitąją medicinos pagalbą ar aplinkosaugos darbuotojus).