I.Vėgėlė pasakojo, kad važiuoja į Lazdijus susitikti su žmonėmis ir ragino pasirašyti už jį bei parodė, kad dirba kompiuteriu, tačiau matosi, jog saugos diržas liko už kandidato nugaros. Tiesa, jo vairuotojas saugos diržą segėjo.
Tai pastebėjo ir I.Vėgėlės sekėjai. Vienas iš jų pakomentavo: „Viskas gerai, tik saugos diržus užsisekite.“ Kitas priminė, kad diržus reikia segėti visiems: „Su visa pagarba, bet diržiuką reikia ir gale segtis.“
Dar daugiau komentatorių klausia, kodėl diržas nėra užsegtas, tačiau kandidatas į prezidentus atsakymo jiems nepateikė.
Tuo pasidomėjo ir portalas lrytas.lt, žurnalistei jis tikino, kad saugos diržą užsisegęs buvo, tik jį patraukė, kad netrukdytų darbui.
„Buvau užsisegęs diržą, bet jis buvo nuleistas į apačią, nes man reikėjo laisvos rankos, kuria laikiau kamerą, dirbau kompiuteriu. Be to, sėdėjau gale“, – trumpą atsakymą pateikė I.Vėgėlė.
Kelių eismo taisyklėse numatoma, jog jei transporto priemonėje įrengti saugos diržai, juos privalo užsisegti visi keleiviai ar vairuotojas, nepaisant jų sėdėjimo vietos.
Lietuvos transporto saugos administracija informuoja, kad neprisisegus saugos diržo kyla pavojus susidūrimo metu būti nublokštiems iš savo sėdimosios vietos ar atsitrenkti į automobilio salono dalis.
O keleivis, sėdintis galinėje sėdimojoje vietoje ir nesegintis saugos diržo, rizikuoja ne tik savo sveikata ar gyvybe, bet ir gali mirtinai sužaloti kitus automobilyje sėdinčius keleivius ir vairuotoją.
Į panašią situaciją 2021-aisias buvo patekusi ir buvusi Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuomet jos patarėjas Dainoras Lukas pasidalino nuotrauka iš automobilio, o politikė sėdėjo be saugos diržo. Tada D.Lukas teisino ministrę, esą automobilis tuo metu buvo sustojęs, o ji visada prisisega saugos diržą.
Saugos diržų nenaudojimas užtraukia baudą vairuotojams ir (ar) keleiviams nuo 30 iki 50 eurų. Pareigūnams sustabdžius automobilį ir pastebėjus, kad keleivis neprisisegęs saugos diržo, bauda gali būti skirta ir jam, ir vairuotojui.