Baudos vairuotojus pasieks greičiau: štai per kiek laiko turite sulaukti protokolo

2023 m. birželio 15 d. 17:51
Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kuriais sutarta iki 60 kalendorinių dienų sutrumpinti laikotarpį, per kurį gali būti paskiriamos administracinės baudos vairuotojams, kai nusižengimai užfiksuojami, stacionariomis ar mobiliosiomis fiksavimo sistemomis, nuotraukomis, vaizdo įrašais, nurodoma pranešime žiniasklaidai.
Daugiau nuotraukų (2)
Pagal priimtas nuostatas, kai už nurodytus administracinius nusižengimus, pavyzdžiui, už transporto priemonių važiavimą ar stovėjimą pažeidžiant nustatytus reikalavimus, už neįregistruotų transporto priemonių vairavimą ar vairavimą neturint privalomosios techninės apžiūros, administracinio nusižengimo protokolas automatiškai suformuojamas Administracinių nusižengimų registre.
Šis protokolas ar pranešimas transporto priemonės savininkui turi būti išsiųstas ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.
Pasak Seimo nario Andriaus Bagdono, šis įstatymo projektas buvo įregistruotas reaguojant į tai, kad kartais nuobaudos už greičio viršijimą asmenis, padariusius nusižengimus, pasieka po metų, pusantrų, o kartais ir po dvejų metų, kai baigiasi terminas, per kurį būtų galima tokią nuobaudą atsiųsti.
„Manau, tokia praktika tikrai yra ydinga, juolab kad kartais nutinka ir taip, kad asmuo gauna 10 ar 15 nuobaudų vienu metu“, − teigė parlamentaras.
Pasak šio pasiūlymo rengėjo Seimo nario Kazio Starkevičiaus, tai yra gera prevencinė priemonė.
„Kai tu greitai gauni pranešimą apie savo nusižengimą, tai iš tikrųjų reaguoji prevenciškai ir kitą kartą, važiuodamas pro tą vietą, kur tave užfiksavo, tu jau vis dėlto susimąstai ir to pažeidimo tikrai nedarai. Taigi operatyvumas čia geriausia prevencinė priemonė“, − tikino Seimo narys.
„Esu įsitikinęs, kad tokios nuobaudos turi veikti prevenciškai, skatinti vengti pažeidimų, keisti elgesį kelyje ir stengtis nenusižengti pakartotinai. Tačiau naivu tikėtis, kad tokie elgsenos pokyčiai įvyktų, kai prasižengus bauda ateina po kelerių metų“, − posėdyje sakė vienas iš pataisų iniciatorių Seimo narys Lukas Savickas.
Seimo narys Andrius Kupčinskas atkreipė dėmesį, kad senaties terminas išlieka dveji metai, bet tik tiems pažeidimų protokolams ir pranešimams, kuriems reikia papildomo tyrimo. Už šias naujas nuostatas balsavo 111 Seimo narių, susilaikė 4 parlamentarai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.