„Ereliai“ liko nežinomi
Dvaro gatvės gyventoja D. V. pasakojo, kad vieną praėjusios savaitės vėlyvą vakarą, apie 21.30 val., išgirdo lauke triukšmą: „Pripuolėme prie lango – tamsoje pamatėme lekiant žiežirbas, pagalvojome – gal kaminas nuvirto. Išpuolėme laukan: ogi matome, kad automobilis išvertė elektros apšvietimo stulpą ir apsižergęs jį velka.
Po to sustojo, išlipo vaikinas, sugrįžo apžiūrėti, o gal detalių susirinkti. Iškvietėme policiją, bet pažeidėjai jau buvo nurūkę. Kitądien atvykę elektrikai sutvarkė plikus laidus ir stebėjosi – kas atsakys, jeigu „ereliai“ liko nežinomi.“
Moteris sakė norinti paviešinti situaciją, atkreipdama visuomenės dėmesį, kad savo kvartale jie gyvena nesaugiai: „Visi žino, tai – vieša paslaptis, kad aikštelėje prie tvenkinio vyksta kažkoks paslaptingas gyvenimas, galbūt – ir prekyba narkotikais. Triukšmauja visą naktį: mūsų gatvėmis cypina padangas, laksto didžiuliai greičiais, trankydamiesi per „kalnelius“.
Bijome ką nors patys daryti, kad neišdaužytų langų. Kreipėmės nesyk į policijos pareigūnus, kad apribotų įvažiavimo į aikštelę laiką, bet jie atsimušinėja, neva nesuprantame jaunimo, kuris neturi, kur kitur mieste rinktis.“
Nepasielgė pilietiškai
Dvaro seniūnaitijos seniūnaitis Arvydas Matiejauskas taip pat išsakė savo nuomonę: „Esu nesyk kvietęs Eismo saugumo komisiją, bet niekas nesikeičia.
Praėjusią vasarą gal tik triukšmas – pernakt iš aikštelės sklindanti muzika – aprimo. Eina kalbos, kad ten ir „žolės“ galima nusipirkti, bert aš nežinau, ar tikrai. Prašėme įrengti stebėjimo kamerą, bet, mano manymu, jos ten nėra. Anksčiau dažniau atvykdavo policijos patruliai, dabar jų nebesimato.“
Paklaustas, ar žino kokią išeitį, A. Matiejauskas atsakė: „Tiesą pasakius, nežinau sprendimo – lengviausia yra uždrausti, bet tai nėra sprendimas. Turime tarnybų, Savivaldybėje dirba daugybė specialistų, jie ir turėtų rasti išeitis. Faktas tas, kad gyventojams ten nėra ramu, ir kažkoks sprendimas vis dėlto turėtų būti.“
Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė teigė žinanti pastarąją situaciją dėl nulaužto apšvietimo stulpo: „Sulaukėme trijų gyventojų skambučių, visi piktinosi, bet nė vienas nepasielgė pilietiškai – nė vienas neužfiksavo automobilio numerių. Ir dabar, jeigu policijai nepavyks nustatyti pažeidėjų, už išversto stulpo atstatymą teks mokėti seniūnijai – kitaip sakant, iš visų mokesčių mokėtojų lėšų.“
Ji sakė komentuoti dėl eismo saugumo šiame kvartale negalinti, nes tai sprendžia Eismo saugumo komisija. Tačiau kaip pilietė yra įsitikinusi, kad vieša erdvė, juolab – poilsio zona prie tvenkinio, bet kokiu paros ir metų laiku turi būti prieinama visiems gyventojams.
Sprendimo reiktų ieškoti kartu
Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos vadovė Violeta Turauskaitė patikino, kad, gavus oficialų gyventojų pageidavimą dėl eismo laiko apribojimo jų gatvėse, situaciją svarstytų. „Tačiau, žvelgiant pilietiškai, aikštelė prie miesto maudyklos yra vieša – skirta viso miesto žmonėms, ir aš asmeniškai laiko ribojimui nepritarčiau. Kas žino, gal vienas mėgsta maudytis, kitas gal medituoti prie vandens vėlyvą vakarą arba ankstų rytą“, – kalbėjo V. Turauskaitė.
Jos žodžiais, jaunimas aikštelėje mėgsta leisti vakarus: suvažiuoja, bendrauja. „Vyresnio amžiaus žmonės turi suprasti, kad šiandieną kitoks jaunų žmonių bendravimas, jiems reikia erdvių.
Išgujome jaunimą iš Rotušės aikštės, dabar norime išvaryti ir iš poilsio aikštelės. Tad kur jiems eiti? Jaunimo negalime išbraukti iš viešojo gyvenimo, kaip tik turėtume siekti, kad kuo labiau liktų mieste, integruotųsi ir nesibelstų kur nors į Palangą ar Klaipėdą. Juk jie – mūsų vaikai ir anūkai“, – tikino Savivaldybės atstovė.
Kita vertus, ji sakė, suprantanti ir gyventojus, kenčiančius nuo triukšmo: „Įrengėme eismo saugumo „kalnelius“, nepadėjo. Turėtume sykiu – Savivaldybė ir patys gyventojai – galvoti: jei uždraudžiame jauniems žmonėms būriuotis prie tvenkinio, kokią erdvę galėtume pasiūlyti.“