Nuomojami elektriniai motoroleriai tapo galvos skausmu daugeliui vilniečių: įmonei skrenda baudos viena po kitos

2022 m. spalio 30 d. 14:11
Anksčiau daugiausia problemų pėstiesiems kėlė elektriniai paspirtukai, dabar jie rado naują kaltininką – mėlynus „Skok“ motorolerius. Kaip nebūtų keista, tačiau pati įmonė pripažįsta, jog ši problema egzistuoja, bet mano, kad ne visada dėl to yra kalti jų klientai.
Daugiau nuotraukų (4)
„Ramus pasivaikščiojimas po Naujamiestį. Tie elektriniai paspirtukai dar nieko, o ką su šiomis transporto priemonėmis reikia daryti, kurios užima visą šaligatvį? Jų negali net patraukti, o klientų aptarnavimo centras nereaguoja į skundus“, – rašė vilnietis vienoje feisbuko grupėje.
Vilniaus miesto savivaldybės komunikacijos atstovas Gabrielius Grubinskas naujienų portalui lrytas.lt akcentavo, jog vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, motorolerių, tiek privačių, tiek „Skok“, ant šaligatvių statyti negalima – jiems galioja tos pačios taisyklės kaip ir automobiliams.
Administracinių nusižengimų teisenos vykdomos dviem atvejais: kai pažeidžiant KET pastatytas transporto priemones užfiksuoja viešosios tvarkos pareigūnai arba kai pažeidimus užfiksuoja gyventojai bei apie tai praneša savivaldybei. Viešosios tvarkos pareigūnai pažeidimus šiemet fiksavo 108 kartus.
Pažeidimo atveju, atsakomybė tenka motorolerį vairavusiam asmeniui. Tiriant nusižengimą, savivaldybė kreipiasi į „Skok“ motorolerius prižiūrinčią įmonę ir prašo pateikti duomenis apie asmenį, kuris pažeidimo padarymo metu naudojosi transporto priemone.
Sostinės policija per parą gauna kelias dešimtis pranešimų, dėl transporto priemonių stovėjimo taisyklių pažeidimų, tačiau kiek iš jų skirta „Skok“ įmonei – negali išskirti.
Gavo daug pažeidimų
Už „Skok“ motorolerius Lietuvoje atsakingas Eduardas Bogdanovas naujienų portalui lrytas.lt pasakojo, kad ant vejos ar šaligatvio transporto priemones statyti draudžiama. Ant kiekvieno motorolerio bagažinės yra užklijuoti specialūs lipdukai, primenantys klientams apie tai lietuvių ir anglų kalbomis.
„Transporto priemones tikriname reguliariai, keisdami jų akumuliatorius. Populiariose ir dažnai lankomose vietose baterijas tenka keisti kone kasdien, tačiau atokesnėje vietoje paliktas motoroleris gali būti nuomojamas rečiau, tad atitinkamai tenka ir keisti akumuliatorius.
Jeigu mūsų darbuotojai pastebi, kad transporto priemonė pastatyta netinkamai, ją tuoj pat perstato“, – pažymėjo jis.
E.Bogdanovas paaiškino, kad jeigu įmonė sužino, jog mopedas yra pastatytas netinkamoje vietoje, tuoj pat bando susisiekti su paskutiniu jį vairavusiu klientu ir pasiūlo nedelsiant perstatyti transporto priemonę.
Jeigu klientas atsisako arba negali to padaryti, tuomet motorolerį perstato darbuotojai, o klientui skiriama 25 eurų bauda.
Šiais metais, pasak E.Bogdanovo, įmonė gavo daug baudų.
„Mes nuolat bendradarbiaujame tiek su policija, tiek su savivaldybės viešosios tvarkos ir administracinių nusižengimų skyriumi, pateikdami visą reikiamą informaciją, tad pažeidėjai tikrai nelieka nenubausti“, – pakomentavo „Skok“ atstovas Lietuvoje.
Jis pastebėjo, kad pastaruoju metu padažnėjo „chuliganiško perstatymo“ atvejų, kuomet nesąžiningi eismo dalyviai perstato užrakintą motorolerį ant šaligatvio, kad atlaisvintų vietą savo automobiliui, o jokio nusižengimo nepadariusiam „Skok“ klientui už tai gali būti skirta bauda.
„Norėdami išvengti tokių situacijų, atnaujintoje „Skok“ programėlėje klientų prašoma nufotografuoti pastatytą motorolerį užbaigiant nuomą“, – pridūrė E.Bogdanovas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.