Sumokėjo už stovėjimo vietą, bet vis tiek gavo baudą: vairuotojai turi labiau stebėti, kam moka rinkliavą

2022 m. rugpjūčio 15 d. 11:03
Vilniuje vairuotojams dabar ne tik sudėtinga surasti vietą, kur pasistatyti automobilį, bet ir suprasti, kam apmokėti rinkliavą už stovėjimą – savivaldybei ar privačiai įmonei „Unipark“.
Daugiau nuotraukų (3)
Vilnietis Kristupas teigė, kad atvažiavo į Olimpiečių g. 3 esančią mokamą aikštelę. Gatvės pradžioje jis pastebėjo stovintį kelio ženklą, kuris nurodo kad ši zona priklauso savivaldybei.
„Įsijungus „Unipark“ programėlę man pagal lokaciją pasiūlė zoną, todėl apmokėjau už stovėjimą. Po valandos grįžęs radau baudos lapelį, nors viskas buvo apmokėta. Už stovėjimą buvo paskaičiuota 60 centų“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo Kristupas. 
Vyras paskambino „Unipark“ įmonės atstovams, nes iš jų gavo baudos lapelį. Jie paaiškino, kad viena atkarpa, kur vyras pasistatė transporto priemonę priklauso savivaldybei, o ne jiems: „Sudaryta sistema, kad apgautų vairuotojus.“
Vairuotojui išrašė 10 eurų baudą, tačiau jis nesutiko su paskirta nuobauda ir parašė laišką įmonei, kad ją panaikintų. Po kelių dienų jis sulaukė atsakymo – bauda anuliuota. Taip pat „Unipark“ įmonės atstovai akcentavo, kad atvykęs kontrolierius, tikrindamas aikštelės mokėjimus, mato juos tik už konkrečią zoną, todėl vairuotojo mokėjimų už geltoną zoną nematė.
Įmonės „Unipark“ rinkodaros vadovas Laurynas Globys naujienų portalui lrytas.lt teigė, kad Olimpiečių g. 3 viena gatvės pusė parkavimo zonos priklauso „Unipark“, o kita – savivaldybei: „Šiuo atveju, nors stovėjo mūsų aikštelėje, klientas stovėjimą registravo miesto zonoje, todėl buvo išrašytas pranešimas dėl taisyklių pažeidimo“. 
Anot jo, Olimpiečių g. abi zonas atskiria aiškiai matomi kelio ženklai.
„Unipark“ valdomos zonos ir aikštelės daugelyje vietų yra šalia savivaldybės valdomų zonų. Raginame vairuotojus būti dėmesingais ir atsižvelgti į aikštelėse įrengtus kelio ženklus, kurie nurodo, kam priklauso parkavimo aikštelė ar zona. Savo ruožtu, kalbamės su miestų savivaldybėmis, ieškodami sprendimo, kaip galime sumažinti tokių atvejų skaičių“, – tvirtino L.Globys.
Be to, įmonės rinkodaros vadovas pridūrė, kad su „Unipark“ programėle naudotojai gali atsiskaityti ir už savivaldybei priklausančias miestų zonas, o su „m.Parking“ programėle už „Unipark“ aikšteles ir zonas atsiskaityti negalima.
SĮ „Susisiekimo paslaugų“ judumo ekspertas Tomas Nickus pasakojo, kad vietinė rinkliava už stovėjimą renkama bendro naudojimosi automobilių stovėjimo vietose gatvėse ir aikštelėse, kur nėra suformuotų žemės sklypų, o vietų savininkas yra savivaldybė.
„Privačios įmonės, kaip pavyzdžiui, „Unipark“, teikia stovėjimo paslaugas privačiose teritorijose. Vairuotojai, statydami automobilius mokamose automobilių stovėjimo aikštelėse, turėtų atkreipti dėmesį į kelio ženklus bei informacinius stendus, kuriuose pateikiama informacija apie atsiskaitymo būdus ir galimybes“, – komentavo T.Nickus.
Be to, Kristupas galėtų susigrąžinti pinigus ir iš „Susisiekimo paslaugų“. Jis turi įmonei pateikti „Unipark“ apmokėjimą arba baudos kvitą.
„Susisiekimo paslaugų“ klientų patirties vadovė Lina Juknevičienė pasakojo, kad nemažai gaunama skundų iš Upės g. 9 prie prekybos centro „CUP“, kur aikštelė priklauso ir Vilniaus miesto savivaldybei, ir „Unipark“.
Uniparkm.parking^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.