Panevėžietė pasipiktino iš pirmo karto nesuveikusiu užkardu: vos neapgadino automobilio

2022 m. liepos 11 d. 11:14
Samanta Ilonytė
Įvažiuojant į prekybos centrą „Maxima“, Panevėžyje, ko gero, ne kartą teko matyti sulaužytus užkardus šalia automobilių stovėjimo aikštelės. Tačiau, ar kada susimąstėte, kaip tai nutinka ir, kas vėliau atlygina žalą?
Daugiau nuotraukų (3)
Į naujienų portalą JP laišką parašiusi panevėžietė Kotryna piktinosi, kad vienas iš tokių užkardų, kuris įrengtas Ukmergės gatvėje esančios parduotuvės „Maxima“ aikštelėje, vos nepridarė didelės žalos.
„Važiavau į prekybos centrą. Įvažiavau į aikštelę, čia mane pasitiko užkardas. Jis iš pirmo karto nesuveikė. Šiek tiek atitraukiau automobilį, galvojau, kad per arti privažiavau. Nesuveikė ir antrą kartą. Vėl atbulomis pavažiavau. O tada, jau iš trečio karto, pagaliau užkardas suveikė. Bet tik pakilo ir greit vėl nusileido. Visa laimė, spėjau pravažiuoti, nes dar būtų kirtęs per automobilio stogą.
Laimei, šįkart automobilio nesugadino. Apskritai, galėtų galbūt geriau prižiūrėti šiuos užkardus. Kitą kartą gali tikrai ir automobilį apgadinti“, – rašė Kotryna.
Užtikrina stovėjimo vietą pirkėjams
„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pabrėžė, kad užkardai įrengti todėl, jog šalia šių parduotuvių esančios automobilių stovėjimo aikštelės yra skirtos klientams, atvykusiems apsipirkti, o ne aplinkinių daugiabučių gyventojams. Užkardai leidžia riboti transporto priemonės stovėjimo trukmę.
„Automatinės kelio užtvaros įrengiamos prie tų „Maxima“ parduotuvių, kur matome poreikį papildomai reguliuoti automobilių srautus ir jų stovėjimo laiką, kad klientams užtikrintume galimybę, atvykus apsipirkti, pasistatyti savo automobilį“, – sakė ji.
Užkardai leidžia riboti transporto priemonės stovėjimo trukmę.
5 incidentai per mėnesį
Pasak komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorės, vidutiniškai kas mėnesį visoje Lietuvoje tenka pakeisti po 5 kelio užtvaro svirtis.
„Pasitaiko piktybinių chuliganizmo atvejų, kai yra tyčia sulaužomi užkardai arba netyčiniai atvejai, kurie kyla dėl neatidaus automobilio vairavimo. Svarbu atminti, kad kiekvienąkart prieš užkardą reikia stabtelėti, palaukiant kol bus nuskaityti automobilio numeriai ir pakilus svirčiai – išvažiuoti. Svirtis yra pakeliama tik vienam automobiliui, nuskaičius jo numerį.
Didžiausia klaida, kurią dažnai padaro vairuotojai yra ta, kad nesulaukia kol jų automobilio numeriai bus nuskaityti ir bando greičiau išvažiuoti kartu su prieš jį stovinčiu automobiliu, kuriam buvo pakelta kelio užtvaro svirtis“, – paaiškino moteris.
Taigi, svirtis yra pakeliama ir nuleidžiama automatiškai, todėl išvažiavus pirmajam automobiliui ji iškart nusileidžia, o jei iš paskos važiuojantis automobilis nesustoja ir nelaukia, kol jo numeriai bus nuskaityti, įvyksta incidentas.
Užkardai leidžia riboti transporto priemonės stovėjimo trukmę.
Ne visada nustato pažeidėjus
„Kelio užtvaro svirtis turi specialią technologiją ir esant nedideliam smūgiui tik užsilenkia. Esant smarkesniam susidūrimui su važiuojančiu automobiliu – lūžta. Sulaužius svirtį yra fiksuojamas autoįvykis. Nuostolius, kurie įprastai siekia daugiau nei 100 eurų turi atlyginti pažeidėjas arba jo draudimo bendrovė.
Deja, bet ne visada pavyksta nustatyti pažeidėjus, todėl padaryta žala yra dengiama mūsų sąskaita“, – atviravo E. Dapkienė.
Maxima^Instantužkarda
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.