Vilnietis Antanas naujienų portalui lrytas.lt pasakojo, kad gegužės 23 d. apie 10 val. vežė garbius svečius į Antakalnio kapines, kur padėjo gėlių ant signatarų kapų. Jie pasistatė automobilį Karių kapų gatvėje 12. Grįžę po 15 min. nustebo radę baudą. Pasirodo, kad ši aikštelė yra apmokestinta.
„Kelio ženklus apie mokamą zoną pastatė po medžiais, krūmais, kur juos labai sudėtinga pastebėti. Iš visų svečių, kurie važiavo į laisvės kovotojų ir signatarų kapus buvo paimti pinigai. Kam reikėjo apmokestinti šią vietą? Jeigu žmogus nori pagerbti laisvės kovotojus ar prezidentus – nebegali to padaryti“, – kalbėjo Antanas.
Jis mano, kad, įvažiuojant į kapines, „Susisiekimo paslaugos“ galėtų įspėti kokiu nors ženklu apie tai, kad šioje aikštelėje negalima statyti transporto priemonių nemokamai.
„Prie Karveliškių ir Rokantiškių kapinių tokių cirkų nėra. O prie svarbiausių Vilniaus Antakalnio kapinių, kur yra signatarų ir kovotojų kapai, dabar teks mokėti pinigus... Visi stebėjomės ir niekas negalėjo tuo patikėti, kad „Susisiekimo paslaugos“ uždarbiauja tokiais būdais“, – stebėjosi vyras.
Antanas svarsto, jog galėtų „Susisiekimo paslaugos“ bent vieną valandą prie kapinių nedalinti baudų vairuotojams.
„Jie dabar už kiekvieną minutę ima pinigus“, – pyko vilnietis.
Pasak pašnekovo, prie pat kapinių papildomai stovi ir ženklas, kad negalima įvažiuoti į šią vietą. Be to, jis vėliau sužinojo, kad parkomatas stovi už 200 metrų, kitoje gatvės pusėje: „Bent kelis automatus galėtų pastatyti, o jie pastatė tik vieną. Aš pats esu senas žmogus, todėl man sudėtinga vaikščioti tokius didelius atstumus. Toks nesiskaitymas su žmonėmis...“.
„Susisiekimo paslaugų“ atstovai naujienų portalui lrytas.lt pabrėžė, kad peržiūrėjus gegužės 23 d. Karių kapų gatvėje darytas nuotraukas – matyti, kad ženklų matomumas yra geras ir jie nėra uždengti.
„Po medžiais „pasislėpęs“ ženklas yra 301 draudžiamasis kelio ženklas „įvažiuoti draudžiama“, iš gyventojo skundo suprantama, kad bauda buvo surašyta dėl nesumokėtos rinkliavos žaliojoje zonoje.
Gyventojams primenama, kad įvažiavus į stovėjimo zoną (nurodomasis kelio ženklas 528) reikia vadovautis galiojančiais kelio ženklais“, – pažymėjo „Susisiekimo paslaugų“ atstovai.
Jie taip pat minėjo, kad šalia Karių kapų g. 12 esanti vieta prie įėjimo į kapines nėra automobilių stovėjimo aikštelė. Pasak Antakalnio kapinių administracijos, ši vieta dažniausiai naudojama procesijų ar minėjimų metu.
Vis dėl to Antanas buvo neteisus dėl vieno parkomato. Jie šioje vietovėje yra du – Karių kapų g. 27 ir Gailestingųjų seserų g. 11B. Nuo Karių kapų gatvės parkomato iki Antakalnio kapinių įėjimo nuo Karių kapų gatvės pusės yra 170 metrų, o nuo Gailestingųjų seserų – mažiau nei 100 metrų.
„Apmokant parkomate reikia suvesti valstybinį automobilio numerį, todėl atskirai čekio dėti į saloną nebereikia“, – naujienų portalui lrytas.lt dėstė jie.
Pasak pašnekovų, Karių kapų gatvės teritorija į žaliąją rinkliavos zoną Vilniaus miesto tarybos sprendimu įtraukta nuo 2020 m. sausio pirmos dienos siekiant sureguliuoti statomų transporto priemonių srautus, skatinti alternatyvius kelionių būdus, pagerinti gyvenamosios ir miesto aplinkos ekologinę būklę.
„Vietinė rinkliava pradedama rinkti atsižvelgiant į viešąjį ir gyventojų interesus, eismo saugumą, įvertinant galimybes naudotis stovėjimo vietomis, siekiant sudaryti sąlygas, kad piko metu stovinčių automobilių kiekis neviršytų 85 proc. stovėjimo vietų užimtumo“, – teigė „Susisiekimo paslaugų“ atstovai.
Rinkliavą žymintys kelio ženklai ir parkomatas šioje gatvėje buvo pastatyti 2021 m. lapkričio mėnesį ir tuomet pradėta rinkti rinkliava, tačiau pirmąjį mėnesį vyko aktyvus vairuotojų ir gyventojų informavimas.
Pereinamuoju laikotarpiu kontrolieriai palikdavo pranešimus, jog nuo šiol ši gatvė patenka į žaliosios rinkliavos zoną ir pirmieji baudų pranešimai buvo pateikti vairuotojams nuo 2022 m. kovo pirmos dienos. Karių kapų gatvėje jau skirtos 128 baudos.
„Susisiekimo paslaugų“ atstovai taip pat sakė, kad šioje gatvėje visi kelio ženklai buvo įrengti remiantis „Statybos techniniame reglamente“ (STR) numatytomis kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklėmis. Kelio ženklai buvo įrengti pagal schemą, kuriai pritarė ir suderino Vilniaus miesto savivaldybės, Kelių policijos ir „Susisiekimo paslaugų“ atstovai.
„Dėl medžių genėjimo – mūsų įmonė prižiūri daugybę kelio ženklų visame Vilniaus mieste, todėl vienu metu visų medžių apgenėti nėra įmanoma. Šioje vietoje kelio ženklų medžio šakos aklinai neužstoja ir jie yra pakankamai gerai matomi“, – naujienų portalui lrytas.lt tvirtino jie.
Taip pat pridūrė, kad jie skubos tvarka apgenėtų medžio šakas, kurios esą minimaliai užstoja ženklą.