Susipažinkite: pareigūnai rodo naujus matuoklius – sustabdytieji net nesuvokia, ką sugeba šie prietaisai Matuos ne tik greitį, bet ir daugybę kitų pažeidimų

2022 m. gegužės 26 d. 06:13
Lietuvos policija pradeda dirbti su moderniais lazeriniais greičio matuokliais, kurie pažeidimą galės filmuoti kilometro atstumu. Apie naujus Kelių policijos ginklus prieš pažeidėjus papasakojo Vilniaus kelių policijos pareigūnas Donatas Mankauskas.
Daugiau nuotraukų (3)
Jis minėjo, kad lazeriniai greičio matuokliai ypatingi tuo, jog jei sąlygos leidžia ir yra tiesus kelias, nėra vingių, pažeidimas gali būti užfiksuotas net iki pusantro kilometro.
Šie matuokliai ne tik fiksuoja greitį, bet ir filmuoja pažeidėjus besinaudojančiais mobiliaisiais telefonais ir nesegančius saugos diržus.
Pasak D.Mankausko, šie lazeriniai greičio matuokliai turi gerą vaizdo kokybę – juose viskas, kuo puikiausiai matosi ir įranga pasižymi aukštos kokybės raiška. Jis pažymėjo, kad jau buvo tokių atvejų, kai asmuo klausė, kaip iš tokio atstumo buvo užfiksuota, jog jis viršija greitį.
Oro sąlygos gali daryti įtaką lazeriniams greičio matuokliams, bet nežymiai. Didesnę įtaką daro tiesioginė saulės šviesa.
Pažeidėjus pareigūnas galės fiksuoti iš automobilio, bet kalbant apie didesnius atstumus, įranga bus statoma ant trikojo. Bet pažeidėjai, jei nebuvo sustabdyti pareigūnų, vis tiek gali gauti protokolą po kelių dienų, nes pažeidimas galėjo būti užfiksuotas iš vietos, kurios jis nepastebėjo.
Naudojimasis mobiliaisiais telefonais tampa vis didesne problema visuomenėje. Šių metų eismo įvykiuose trečdalį avarijų lėmė saugaus atstumo nesilaikymas. Dažniausiai tai nutinka, kai dėmesys nukreipiamas į mobilųjį telefoną ar pašalinius dalykus. D.Mankauskas pabrėžė, kad visuomenėje pasigendama savisaugos instinkto, kad reikia saugoti save ir kitus eismo dalyvius.
„Policijos tikslas nėra kuo daugiau nubausti ir išsiaiškinti. Policijos tikslas – sumažinti skaudžių eismo įvykių skaičių“, – pridūrė Vilniaus kelių policijos pareigūnas.
Didžiausias „priešas“ keliuose – greitis. Anot pašnekovo, dėl greičio viršijimo skaudžių eismo įvykių įvyksta apie 34 proc.
„Viršijant greitį prisideda žmonių neįvertinimas, kiek pailgėja stabdymo kelias, kiek susiaurėja matymo laukas. Kuo didesnis greitis, tuo vėlesnis reakcijos laikas paspausti stabdį pastebėjus kliūtį. Visa tai priveda prie tragiškų pasekmių“, – akcentavo jis.
Lazeriniai greičio matuokliai naudojami visoje Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.