Kilpinis eismas mieste įsigaliojo 2020 metų vasarą. Toks eismo organizavimo būdas siekia sumažinti automobilių kiekį Senamiestyje, panaikinti tranzitinį eismą bei skatinti darnų judumą. Pirmaisiais metais prie eismo kilpų įvažiavimų ir išvažiavimų buvo įrengtos kelios filmavimo kameros. Šiemet jų atsiras daugiau.
„Dar šiemet planuojama įrengti daugiau nei pusšimtį kamerų, kurios padės identifikuoti Kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Kameros bus įrengtos numatytose vietose, be jų bus peržiūrimas ženklinimas ir jei bus nustatytas poreikis, ženklinimas gali būti koreguojamas“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Rimantas Baravykas.
Vairuotojai vis dar pažeidinėja Kelių eismo taisykles miesto senamiestyje. Neseniai, vienoje feisbuko grupių, vartotojai skundėsi, kad dažnai fiksuoja KET pažeidimus šalia Rotušės aikštės. Šioje vietoje vairuotojai linkę nepaisyti ženklų ir kerta gatvę neleistinoje vietoje.
„Prieš du metus įvestas kilpinis eismas padėjo pasiekti teigiamų rezultatų – keliaujančiųjų tranzitu Senamiestyje sumažėjo kone triskart. Ne paslaptis, kad įvedus eismo organizavimo pokyčius, ne visi vairuotojai noriai laikosi taisyklių“, – komentuoja savivaldybės atstovas.
Kas KET pažeidimų sumažėtų, Senamiestyje bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Prie eismo kilpų įvažiavimų ir išvažiavimų įrengtos išmaniosios kameros fiksuos ne tik pravažiuojančių transporto priemonių kiekį, bet ir vidutinį greitį, taip pat galimus kelių taisyklių pažeidimus. Apie tai įspėja ir kelių eismo ženklai.
Eismo kilpose įrengtos kameros yra analogiškos naudojamoms Lietuvos automobilių kelių direkcijos, taigi turi ir galimybę susijungus su registrais tikrinti techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo polisų galiojimą, kartu automatiškai generuojant administracinio nusižengimo protokolus. Daugiau apie kamerų veikimo principą galima perskaityti čia.
Pagal grafiką projektas turėtų būti įgyvendintas iki šių metų pabaigos. Šiuo metu elektros projektas (kamerų maitinimui) derinamas su Kultūros paveldo departamentu. Gavusi institucijos pritarimą, savivaldybė žada projektą pradėti lygiagrečiai.