Nuo sausio 1 dienos Kelių eismo taisykles (KET) pažeidžiančius ir pavojų kitų eismo dalyvių saugumui keliančius automobilius nutempti gali ne tik policija, bet ir savivaldybių pareigūnai. Kovo pradžioje apie šią tvarką vairuotojai buvo įspėti lapeliais, o nuo kovo pabaigos buvo išvežami pirmieji automobiliai.
Anot pašnekovo, per dieną nutempiama iki 10 automobilių.
„Keli yra perstatomi į leistinas vietas. Yra buvę atvejų, kai vairuotojai spėja atvykti, iki atvažiuoja vilkikas. Dabar daugiausia nutempiama transporto priemonių iš Naujamiesčio ir Senamiesčio, jie nutempiami įvairiu paros metu“, – aiškino jis.
Per mėnesį Vilniuje vien viešosios tvarkos pareigūnai nustato apie 2 tūkst. KET pažeidimų. Dalis jų itin šiurkštūs, kelia grėsmę, sudaro kliūtis, pavojingas eismo situacijas, trukdo atlikti darbus, judėti po Vilnių darniai ir sklandžiai.
Pirmiausia išvežami tie automobiliai, kurie pastatyti draudžiamoje vietoje, kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui (užstoja matomumą), pažeidžia kitų eismo dalyvių judėjimo galimybę (važiuoti dviračių taku, eiti šaligatviu), trukdo privažiuoti avarinėms tarnyboms, trukdo šiukšliavežiams privažiuoti prie atliekų konteinerių.
Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Dinikis minėjo, kad KET pažeidusio nutempto automobilio vairuotojui visa informacija apie tai, kaip atsiimti transporto priemonę, suteikiama paskambinus trumpuoju numeriu 19988.
Aikštelė, kurioje laikomi automobiliai, yra Vilniuje, Eišiškių pl. 127. Nuvežimo paslaugos kaina – 36,3 eurai. Paros saugojimo kaina – 8,47 eurai.
Vykdytas priverstinio automobilių nuvežimo ir saugojimo viešasis pirkimas. Konkursą laimėjo įmonė „Regula“. Pati įmonė į portalo lrytas.lt siųstus klausimus jokio atsakymo nepateikė.
„Už nuvežimą ir saugojimą prieš atsiimant nutemptą automobilį susimoka automobilio valdytojas, todėl Savivaldybei už paslaugos teikėjo darbą mokėti nereikia. Net jei teoriškai valdytojas dėl kokių nors priežasčių neatsiimtų transporto priemonės, sąskaitą po mėnesio išrašytų apmokėti savivaldybei, o savivaldybė civiline tvarka kreiptųsi dėl nuostolių atlyginimo“, – naujienų portalui lrytas.lt pabrėžė A.Dinikis.
Per mažiau nei mėnesį nutempta apie 200 automobilių. Visi vairuotojai sumokėjo administracines baudas. Vairuotojas už automobilio nutempimą ir saugojimą sumoka paslaugos teikėjui.
Vien iš mokesčio už nutempimą surinkta apie 7,3 tūkst. eurų. Kol kas yra tik vienas automobilis, kuris nebuvo atsiimtas nuo balandžio 11 dienos. Dažniausiai vairuotojai atsiima savo mašiną tą pačią dieną.
Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vedėjas pažymėjo, kad jei vairuotojas šalia automobilio ateina iki tol, kol automobilis nuvežamas į aikštelę, pažeidėjui sutikus, toks automobilis perstatomas į kitą leistiną vietą, sumokant paslaugos teikėjui už nutempimą.
„Jei pažeidėjas nesutinka, automobilis vežamas į saugojimo aikštelę. Tokių atvejų, kad KET pažeidusio automobilio vairuotojas vyktų kartu transportavimo vilkiku, dar nebuvo“, – naujienų portalui lrytas.lt akcentavo A.Dinikis.