Visi vairuotojai turėtų stebėti kelio ženklus, kad kelionė būtų ramesnė, o jeigu nelėks, tai ir pigesnė. Ramybės keliuose ir gatvėse labai stinga. Kasdien Lietuvoje fiksuojama apie 5 tūkst. Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Dauguma jų užfiksuoti išmaniaisiais prietaisais.
„Sektorinis greičio matuoklis matuoja, kokiu greičiu važiuoja automobilis tam tikrą atkarpą. Jei užfiksuojamas greičio viršijimas, informacija patenka į Administracinių nusižengimų registrą, kur automatiniu būdu surašomas protokolas ir siunčiamas elektroniniu paštu“, – pasakojo Kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.
Beveik nebeliko galimybės teisintis, sekti pasakas ar ieškoti kitų kaltų dėl savo pražangos. Labai retais atvejais pažeidėjai tiesiogiai susitinka su Kelių policijos pareigūnais.
„Pareigūnai reikalingi tik tuomet, kai vairuoja automobilį ne savininkas, transporto priemonė priklauso juridiniam asmeniui arba reikalinga papildoma informacija. Bet visa kita daro robotas“, – pridūrė V.Grašys.
Naujieji greičio matavimo įrenginiai nekelia vairuotojams tiek pagiežos ir pykčio, kiek būta anksčiau.
Vilniečiai mano, kad jie yra reikalingi, tačiau, jų nuomone, dar viskas priklauso nuo atkarpų, kuriose jie yra pastatyti.
„Galima lakstyti ten, kur yra tam skirtos vietos, pavyzdžiui, lenktynių trasos. Mieste didelis eismas, daug žmonių. Užteks vieno įvykio, kuris gali pakeisti tavo gyvenimą“, – „Lietuvos ryto“ televizijai tvirtino vilnietis.
Laikytis nurodyto greičio būtų kur kas paprasčiau, jeigu vairuotojai dažniau ir drąsiau naudotų pastovaus greičio palaikymo sistemas. Dėl to eismas taptų ramesnis, o situacijos kelyje labiau prognozuojamos.
„Jau dabar džiaugiamės, kad matuokliai drausmina važiuojančius vairuotojus ir jie pradeda kreipti dėmesį į nustatytus greičio ribojimus“, – kalbėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos departamento direktorius Darius Ražinskas.
Kitąmet mūsų keliuose planuojama įrengti dar 100 vidutinio greičio matavimo kamerų.
„Aš tikiu, kad požiūris dėl greičio kontrolės Lietuvos keliuose pasieks ne tik vairuotojo ausis, bet ir smegenis. Be to, turėtų padaryti pokytį vairuotojo galvoje, kad jis laikytųsi Kelių eismo taisyklių ir pasirinktų saugų greitį“, – akcentavo Kelių policijos tarnybos viršininkas.
Didelis greitis tebėra pagrindinė skaudžių eismo nelaimių priežastis. Visa informacija, kur keliuose įrengtos greičio matavimo sistemos, skelbiama kelininkų interneto puslapyje.