Pro langą nuorūką išmetusią merginą vijosi aplinkosaugininkai: „Viskas vyko kaip filme“

2021 m. rugsėjo 3 d. 17:26
Vilnietė Ramunė šeštadienio pavakarę išmetusi pro automobilio langą cigaretės nuorūką pasijuto lyg filme. Ją su draugu vijosi aplinkosaugos pareigūnai, kurie norėjo perspėti apie padarytą pažeidimą. Tačiau mergina aiškina, jog nesupranta, kodėl jai reikėjo sustoti.
Daugiau nuotraukų (7)
Moteris su draugu, važiuodama sostinės Narbuto g., cigaretės nuorūką išmetė pro automobilio langą. Tai padariusi, ji išgirdo garsinį signalą. Pasirodo, už jų automobilio stovėjo Lietuvos aplinkos apsaugos atstovai.
„Mes nuvažiavome link Ukmergės g., o mums iš šono važiavo aplinkosaugininkai ir visą laiką spaudė garso signalą. Sustojus mums prie šviesoforo, aplinkosaugininkai padidino greitį ir atsistojo mums iš dešinės pusės – juostoje, kur galima sukti tik į kairę.
Užsidegus žaliam šviesoforo signalui mes nuvažiavome tiesiai, o jie kirto ištisinę liniją ir nuvažiavo paskui mus. Nestojome, nes labai skubėjome, be to, jų automobilis juk be švyturėlių, todėl neturi jokios teisės mūsų sustabdyti“, – svarstė Ramunė.
Pasak pašnekovės, ji jautėsi lyg filme bei nežinojo, ką daryti: „Kol mes važiavome, jie atsidarę langą bandė priartėti prie mūsų. Ar jie norėjo pabelsti į langą? Nežinau... Bet mes tiesiog važiavom“.
Vilnietė taip pat akcentavo, kad aplinkosaugininkai bandė ją su draugu aplenkti ir sustoti priešais. Vėliau pašnekovės automobilis įvažiavo į siauresnę gatvę, kurioje jau nepavyko pasprukti nuo aplinkosaugininkų. Anot Ramunės, aplinkos apsaugos atstovai išvažiavo į priešpriešinę juostą ir užstojo jiems kelią.
„Iš transporto priemonės išlipo du vyrai ir pasakė, kad išrašys mums baudą. Aš nelabai supratau, kodėl jie be švyturėlių atlieka eismo patrulių darbą, todėl nenorėjau jiems duoti savo dokumentų. Pati jų paprašiau iškviesti policiją“, – naujienų portalui lrytas.lt tvirtino Ramunė.
Atvykus policijai ji pasirašė protokole, jog pripažįsta, kad šiukšlino: „Aš pareigūnų paprašiau, kad išrašytų protokolą ir aplinkosaugininkams, nes jie pažeidė Kelių eismo taisykles (KET) – ekstremaliai važiavo neturėdami tam teisės, kirto ištisinę liniją, viršijo greitį, specialiai bandė sukelti avarinę situaciją, vertė mus pažeisti KET – sustoti gatvės viduryje, ir blokavo eismą. Be to, jie sustabdę mus kelyje teigė, kad tą gali daryti, nes yra aplinkos apsaugos atstovai“.
Tačiau policija atsakė Ramunei, jog šiuos pažeidimus ji gali surašyti per epolicija.lt.
Vilnietė nesupranta ir klausia: „Kodėl aplinkosaugininkai neužsirašė mano automobilio numerio, o pradėjo persekioti?“.
Nepakluso reikalavimams
Naujienų portalas lrytas.lt susisiekė su aplinkos apsaugos departamento atstovais, kurie aiškino, kad pastebėję pažeidimą, kai iš automobilio buvo išmesta cigaretės nuorūka, bandė įspėti automobiliu važiavusius asmenis apie įvykdytą aplinkosauginį pažeidimą.
„Tačiau pažeidėjas ir vairuotojas nesureagavo ir nuvažiavo toliau. Kadangi tuo metu inspektoriai nevyko į skubų iškvietimą, pasivijo automobilį ir aplenkę įsijungė avarinį signalą“, – situaciją komentavo aplinkosaugos pareigūnai.
Aplinkosaugininkai išlipę iš žymėto automobilio nuėjo prie automobilyje esančių asmenų, prisistatė, parodė tarnybinius pažymėjimus ir paaiškino, kad nuorūkos išmetimas yra pažeidimas, už kurį bus surašomas administracinio nusižengimo protokolas.
Pasak pareigūnų, aplinkosaugininkai paprašė nuorūką išmetusio asmens pateikti asmens dokumentą, tačiau pažeidėjas atsisakė tai padaryti, todėl buvo informuotas, kad dėl nepaklusimo teisėtiems pareigūnų reikalavimams yra numatyta administracinė atsakomybė.
Taip pat aplinkosaugininkai iškvietė policiją, kad būtų nustatyta asmens tapatybė. Atvykus policininkams tas ir buvo padaryta, o taip pat – ir surašytas apžiūros aktas. Pažeidėjui bus surašytas ir administracinių nusižengimų protokolas.
Baudų suma nemaža
Aplinkos apsaugos departamento atstovai naujienų portalui lrytas.lt minėjo, kad už nepiktybinį veiksmą, po kurio surenkamos šiukšlės, pažeidėjai tik perspėjami.
Tačiau už pavojingų atliekų išmetimą (pavyzdžiui, cigaretės nuorūka yra priskiriama prie pavojingų atliekų) pagal Administracinių nusižengimų kodeksą yra numatyta atsakomybė nuo 60 iki 140 eurų. Šiais metais registruota 17 tokių pažeidimų, o 2020 metais – 36.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams tenka susidurti su įvairiais pažeidėjų veiksmais, kai įtariami asmenys nepaklūsta teisėtiems pareigūnų reikalavimams. Bet šie atvejai dažniausiai susiję ne su viešosios tvarkos pažeidimais, o įtariant žvejybos ar medžioklės pažeidimus.
„Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų, sprendimų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 780 eurų“, – dėstė aplinkos apsaugos departamento atstovai.
Fiziniai ir juridiniai asmenys privalo sudaryti visas sąlygas, būtinas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams aplinkosaugos kontrolei vykdyti, ir paklusti šių pareigūnų teisėtiems reikalavimams.
Tie asmenys, kurie kliudė pareigūnams įgyvendinti įstatymuose jiems nustatytas teises ar atlikti jiems pavestas pareigas, nevykdė arba netinkamai vykdė šių pareigūnų teisėtus nurodymus ir reikalavimus, taip pat valstybės pareigūnų ar kolegialių institucijų sprendimus, gali gauti baudą nuo 60 iki 600 eurų.
„Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai pateikę tarnybinį pažymėjimą netrukdomi gali patekti į visų įmonių, įstaigų, organizacijų, ūkių, karinių dalinių, pasienio ruožo bei privačias teritorijas ir jose esančius objektus (statinius, įrenginius, patalpas ir kt.), kitus ūkinės veiklos objektus ir tikrinti, ar juose laikomasi aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų“, – pridūrė aplinkosaugos pareigūnai.
Be to, jie pabrėžė: „Kad būtų užkirstas kelias aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimams, už kuriuos numatyta teisinė atsakomybė, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka gali sustabdyti ir apžiūrėti įtariamų asmenų transporto priemones“.
Aplinkos apsaugos departamentų atstovai įstatymų nustatyta tvarka gali atlikti asmens apžiūrą ir daiktų patikrinimą, paimti daiktus ir dokumentus, apžiūrėti įvykio vietą.
Taip pat vykdami į įvykio vietą ar persekiodami transporto priemones, kurias vairuoja arba kuriose yra asmenys, įtariami padarę aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančių įstatymų ar kitų teisės aktų pažeidimus, Vyriausybės nustatyta tvarka turi įsijungti mėlynos spalvos švyturėlius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.