Klaipėdietis Vadimas Taikos prospekte užfiksavo du trikojus, stovinčius šalia vienas kito.
„Trikojus pastebiu retai, bet kai matau, dažniausiai stovi po du“, – pabrėžė Vadimas.
Pašnekovas nesupranta, ar trikojai matuoja automobilių greitį iš dviejų pusių, ar tik iš vienos.
Pasak Klaipėdos Kelių policijos tarnybos pareigūnų, mobiliųjų greičio matuoklių specifikacija leidžia juos statyti vieną šalia kito.
„Matuokliai fiksuoja atvažiuojančius arba nuvažiuojančius automobilius tam tikrame kelio ruože“, – komentavo Klaipėdos pareigūnai.
Kiek prietaisų reikia statyti, kad greičio kontrolės priemonė būtų kuo efektyvesnė, Klaipėdos pareigūnai sprendžia pagal kelio kategoriją, plotį, reljefą, skiriamosiose juostose esančius, matomumui trukdyti galinčius objektus (tvorelės, gyvatvorės ir pan.) ir kt.
Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Daiva Žilinskė taip pat informavo, kad transporto priemonių greičio matavimo mobiliosios įrangos „PoliScan FM1“ specifikacija leidžia juos statyti vieną šalia kito.
Kiek jų statyti (šalia vienas kito, nutolusius tam tikru atstumu vienas nuo kito), sprendžia eismo priežiūrą vykdantys policijos pareigūnai, atsižvelgę į prižiūrimos teritorijos avaringumo situaciją, pavojingus ruožus, kuriuose daugiausia įvyksta ar yra tikimybė įvykti eismo įvykiams dėl nustatyto važiavimo greičio viršijimo.
„Nepriklausomai nuo to, kiek pažeidimų fiksavimo sistemų fiksuoja pažeidimus, asmuo atsako už padarytą/us Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą/us.
Administracinio nusižengimo protokolas surašomas už kiekvieną pažeidimą ir už tai taikoma teisės aktuose galiojanti nuobauda“, – pabrėžė D.Žilinskė.
Šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdos apskrityje greičio matavimo prietaisai „PoliScan FM1“ užfiksavo 63 KET pažeidimus, dėl kurių pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.