Tauragės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius pasakojo, kad prietaisas įrengtas Tauragės mieste, Dariaus ir Girėno gatvėje, atvykstant nuo Kaliningrado pusės ir pervažiavus tiltą į miesto centrą.
K.Bertašius naujienų portalui lrytas.lt teigė, kad Dariaus ir Girėno gatvė priskiriama magistraliniam keliui A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas, todėl ir taikomas reikalavimas kaip magistraliniam keliui – būtina įsigyti elektroninę transporto vinjetę.
„Dauguma Tauragės mieste ir apskrityje įsteigtų įmonių miesto ribose vykdo statybas, kelių ir gatvių remonto bei kitus ūkio darbus. Todėl labai dažnai neišvengiamai turi pervažiuoti per minėtą atkarpą ir sumokėti kelių naudotojo mokestį“, – pasakojo K.Bertašius.
Pavyzdžiui, įmonės, kurios vykdo statybas Tauragės centre ir važiuoja su krovininėmis transporto priemonėmis, kiekvieną kartą turi įsigyti vinjetę. Anot pašnekovo, kituose miestuose tokie matuokliai nestovi, todėl jam šis sprendimas atrodo keistas.
Pasak pašnekovo, kelių mokestis komerciniam transportui miesto ribose yra neįprasta praktika Lietuvoje.
Tauragėje yra pastatyta „Šimtmečio“ sienelė, kurioje ant smulkių metalo plokštelių iškaltos šimto iškiliausių Tauragės krašto žmonių pavardės. Ši sienelė gyventojams yra labai svarbi, tačiau vieną dieną prie jos „išdygo“ momentinis greičio matuoklis.
„Tauragėje buvo derinamas apšvietimas, kad kuo mažiau užstotų „Šimtmečio“ sienelę. Vieta, skirta kelių stebėjimo kameros stulpui, buvo patvirtinta pačios savivaldybės architektūros ir geodezijos skyriaus. Toliau bendromis jėgomis su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) bus ieškoma geresnio sprendimo“, – naujienų portalui lrytas.lt komentavo K.Bertašius.
LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas pasakojo, kad Tauragėje įrengtas momentinis greičio matuoklis (MGM), kuris fiksuoja abiem kryptimis važiuojančių transporto priemonių greitį, tikrina techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą ir kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą, pradėjo veikti 2020 m. pabaigoje.
Asmenims, kurie nesumoka kelių naudotojo mokesčio, gresia bauda nuo 120 iki 750 eurų.
„Remiantis Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo įstatymu kelių naudotojo mokestis nemokamas už naudojimąsi magistraliniais keliais važiuojant transporto priemonėmis ar jų junginiais, naudojamais valstybinės reikšmės keliams prižiūrėti. Be to, įmonės, kurios vykdo statybas, kelių ir gatvių remonto darbus nėra įtrauktos į išimčių sąrašą“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo S.Jansonas.
Įrengiami pagal tam tikrus kriterijus
Daugiafunkcinės momentinio greičio matavimo sistemos valstybinės reikšmės kelių tinkle įrengtos vadovaujantis „Momentinio greičio matuoklių vietų gyvenviečių teritorijose parinkimo ir įrengimo prioritetinės eilės sudarymo metodika“.
Matuokliai įrengiami atsižvelgus į tokius kriterijus, kaip gyvenvietės tipas, teritorijos užstatymas, formaliojo švietimo įstaigos, eismo intensyvumas, esamos greičio valdymo priemonės ir įvykių statistiniai duomenys.
Kelių mokesčio sumokėjimas tikrinamas, kai praeina valanda po transporto priemonės užfiksavimo.
„Atkreipiame dėmesį, kad kelių naudotojai, jau prieš įvažiuodami į mokamus magistralinių kelių A1–A18 ruožus autobusais (transporto priemonių kategorijos M2–M3), krovininėmis transporto priemonėmis (transporto priemonių kategorijos N1–N3) ir jų junginiais bei specialiomis kelių transporto priemonėmis, privalo turėti galiojančią elektroninę vinjetę.
Elektronines vinjetes naudojantis internetu galima įsigyti bet kuriuo laiku ir bet kurioje vietoje. Tam užtenka turėti mobilųjį įrenginį (kompiuterį, telefoną ar planšetę)“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo S.Jansonas.
2020 m. valstybinės reikšmės keliuose įrengta 70 momentinio greičio matuoklių.
Įregistruota daugiau kaip 10 tūkst. pažeidimų
Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Daiva Žilinskė minėjo, kad šiais metais administracinių nusižengimų registre (iki birželio 14 d. įskaitytinai) momentiniai greičio matuokliai įregistravo 10 653 atvejus, kai transporto priemonės eksploatuotos be civilinės atsakomybės privalomojo draudimo, be privalomosios techninės apžiūros ir kai nesumokėtas kelių naudotojo mokestis.
Transporto priemonių, kurioms neatlikta privalomoji techninė apžiūra, – 4 897 atvejai, transporto priemonių, neapdraustų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu – 3 422 atvejai ir kai nesumokėtas kelių naudotojo mokestis – 2 334 atvejai.