Vilnietis minėjo, kad jau ne pirmą kartą mato, kaip pareigūnai stato trikojus nedėvėdami specialios aprangos. Šį kartą pareigūnas be uniformos statė trikojį Vilniuje, Maksimiškių g. 5, prie parduotuvės „Depo“.
Maža to, Jevgenijus naujienų portalui lrytas.lt teigė, kad trikojis pastatytas ant pėsčiųjų ir dviračių tako, o tai esą trukdo dviratininkams.
Kiti vairuotojai šiuo įrašu taip pat nebuvo labai patenkinti. „Ar čia jūreivis?“, – klausė jie. Kitiems komentatoriams labai įdomu pasidarė, kurioje vietoje stovi greičio matuoklis.
Šią nuotrauką Jevgenijus išsiuntė Lietuvos policijai, tačiau jam esą buvo atsakyta, kad statymo metu vieta nėra reglamentuota, todėl tokia apranga gali būti.
Turėtų dėvėti uniformą
Automobilių žurnalistas Ramūnas Fetingis, pamatęs šią nuotrauką, teigė, kad jei valstybė priima politiką „šaudyti iš krūmų“, tai esą nesvarbu, kokią aprangą dėvi žmogus.
„Jis guli savo automobilyje ir niekas nemato, ar jis su, ar be uniformos“, – naujienų portalui lrytas.lt minėjo pašnekovas.
R.Fetingis tvirtino, kad šis pareigūnas atrodo lyg iš rūsio ištrauktas po 10 metų, todėl pilietiškiems vairuotojams gali pasirodyti, jog jis net vagia trikojį: „Jie gali net bandyti iš jo atimti greičio matuoklį“.
„Gali būti, kad tai net ne pareigūnas“, – svarstė R.Fetingis.
Anot pašnekovo, pareigūnas turėtų statymo ir išmontavimo metu dėvėti uniformą, pavyzdžiui, liemenę, jog piliečiai nepagalvotų, kad bandoma pasisavinti valstybės turtą.
Gali dirbti
Naujienų portalui lrytas.lt susisiekus su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininku Dainiu Šalomsku, teigė, kad neuniformuoti pareigūnai gali dirbti.
„Tai yra darbuotojas pagal darbo sutartį. Jo pagrindinė funkcija yra dirbti su trikoju“, – minėjo D.Šalomskas.
Naujienų portalui lrytas.lt pasiteiravus, ar galima statyti trikojį bet kur, teigė, jog netiki, kad tas trikojis buvo pastatytas taip, kad dviračiams trukdytų pravažiuoti, o pėstiesiems – praeiti: „Tegul jis neišsigalvoja. Be uniformos dirbantis darbuotojas yra buvęs pareigūnas, todėl jis tikrai žino, kaip ir kurioje vietoje statyti greičio matuoklį. Jei iš penkių pusę metro užima trikojis, tai netrukdo“.