Lietuvai sulaukus šilumos Palangos kurortas skuba ruoštis vasaros sezonui – persirengimo kabinos centriniame paplūdimyje buvo pradėtos statyti dar balandžio pabaigoje, nors tuo metu pliažuose nebuvo nė gyvos dvasios, o žmonės gatvėse vaikščiojo su šiltomis striukėmis.
Komunalininkai pradeda statyti 14 gelbėtojų postų, kitą savaitę bus vežami konteineriniai tualetai, kurių Palangos paplūdimiuose bus šeši, o Šventojoje – vienas.
Naujovė dviratininkams
Nemokami tualetai pradės veikti nuo birželio mėnesio, tačiau jei gegužės pabaiga bus karšta ir pliažuose rinksis žmonės, komunalininkai tualetus žada atrakinti nelaukdami kalendorinės vasaros pradžios.
Šią savaitę prie jūros pirmyn ir atgal jau zuja komunalininkų smėlio valymo mašina, kuri iki birželio turi išvalyti Palangos pliažus, o vasaros pradžioje kelsis į Šventąją.
Dviračiais į paplūdimį vykstančių poilsiautojų šiemet laukia naujovė – prie pagrindinių išėjimų į paplūdimius bus paklotos 7 medinės aikštelės su stovais, prie kurių bus galima prirakinti dviračius.
Kiekvienoje tokioje aikštelėje bus įrengta nuo 8 iki 16 dviračių vietų.
Aktyvaus poilsio mėgėjai prie vaikų žaidimų aikštelės ras atnaujintą, trinkelėmis išgrįstą taką link jūros, o šalia jo – apšviestą tinklinio aikštelę.
Yra ir nemokamų vietų
Nuo šeštadienio automobilių stovėjimas Palangoje – jau mokamas. Šiemet parkomatų skaičius išaugo iki 57.
Pirmą kartą automobilių stovėjimas apmokestinamas ir Šventojoje – į bažnyčią vedančioje Antano Valiuškos alėjoje įrengta apie 40 automobilių stovėjimo vietų, o prie naujosios miestelio aikštės mokamoje aikštelėje tilps per 50 automobilių.
Mašinų stovėjimas naujose vietose apmokestintas ir Palangoje: aikštelėje prie Nemirsetos paplūdimio, rekonstruotos Gintaro gatvės vakarinėje dalyje ir beveik visoje Maironio gatvėje.
Raudonojoje ir geltonojoje zonoje stovėjimo mokestis išliko toks pat – 1,2 ir 0,6 euro. Nuo 1,7 iki 2 eurų padidėjo valandos tarifas brangiausioje ir arčiausiai jūros esančioje žaliojoje zonoje.
Taip poilsiautojus ketinama labiau pratinti prie vaikščiojimo ar dviračių.
Priekaištų dėl didėjančio tarifo išgirdęs Rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus atremia, kad stovėjimo tarifai kurorte nebuvo keičiami nuo pat rinkliavos įvedimo, o poilsiautojams priminė, jog Vilniuje brangiausioje stovėjimo zonoje valandos kaina dar didesnė – 2,5 euro.
Anot jo, Palangoje lieka nemažai ir nemokamų automobilių stovėjimo vietų, nuo kurių iki kurorto centro ar paplūdimių – apie 10 minučių kelio pėsčiomis.
Tai didelė aikštelė prie stadiono pietinėje miesto dalyje, kelios aikštelės tarp Klaipėdos plento ir Taikos gatvės, aptverta aikštelė prie policijos komisariato, keliasdešimt stovėjimo vietų vakarinėje Bangų gatvės dalyje ir Vytauto gatvėje priešais Reabilitacijos ligoninę.
Darbą pradeda ir gelbėtojai
Nuo šeštadienio darbą paplūdimyje pradeda ir gelbėtojai. Iki birželio veiks tik centrinė gelbėjimo stotis, kurioje budės 4 gelbėtojai.
Prasidėjus vasarai Palangoje ir Šventojoje iš viso bus atidaryta 17 postų, kuriuose pradžioje dirbs apie 50 gelbėtojų, vidurvasarį jų skaičius išaugs iki 80.