Dėl žiemos mėgėjų numestų automobilių kiti vairuotojai priversti pažeisti KET, policija tam neprieštarauja Leidžia kirsti ištisinę liniją

2021 m. sausio 13 d. 20:51
Šalyje įsivyravus žiemiškiems orams, miškai ir parkai savaitgaliais tiesiog užgulami tūkstančių poilsiautojų. Vis tik tai sukelia daugybę nepatogumų kitiems eismo dalyviams. Dauguma pramogautojų automobilius įsigudrina palikti ne tik šalikelėse, bet net ir kelio važiuojamosiose dalyse. Dėl to vairuotojai priversti pažeisti Kelių eismo taisykles, tačiau pareigūnai tikina, kad tai – nieko baisaus.
Daugiau nuotraukų (8)
Vilnietė Donata naujienų portalui lrytas.lt pranešė apie sekmadienį užfiksuotą vaizdą sostinėje, Verkių g., kylant nuo Žirmūnų Verkių dvaro link.
„Žiemos pramogų pasiilgę vilniečiai savo automobilius numetė bet kaip – daugelis juos netvarkingai paliko šalikelėje. Dėl tokios situacijos kiti vairuotojai negalėjo tinkamai, nepažeidę KET, pakilti ir nusileisti nuo kalno, nes turėjo kirsti ištisinę liniją.
Ne mažiau pavojinga ir dėl to, kad oro temperatūra tuomet siekė 3 laipsnius šalčio, buvo susidaręs plikledis, tad iki nelaimės – vienas žingsnis“, – kalbėjo Donata.
Pažeidimų nenustatė
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas teigė, kad policija dėl šios situacijos Verkių g. gavo du pranešimus, tačiau į vietą atvykę pareigūnai pažeidimų esą nenustatė.
Nors nuotraukose akivaizdžiai matoma, kaip kai kurie automobiliai stovi ne tik šalikelėje, bet net ir kelio važiuojamojoje dalyje ir dėl to kitiems eismo dalyviams tenka kirsti ištisinę liniją, pareigūnai teigė, kad duomenų apie šių transporto priemonių savininkams paskirtas baudas neturi.
„Už stovėjimą draudžiamoje vietoje bauda numatyta nuo 30 iki 90 eurų. Jeigu vairuotojai negali apvažiuoti stovinčių transporto priemonių, esant būtinajam reikalingumui gali kirsti ištisinę liniją“, – aiškino D.Šalomskas.
Situacija labai pavojinga
Vairavimo instruktorius Kastytis Povilaitis pasakojo, kad ištisinės linijos keliuose nupieštos ne veltui – jos būna pažymėtos pavojingose vietose.
Anot pašnekovo, dėl tokių netvarkingai paliktų automobilių kiti eismo dalyviai yra priversti imtis neleistinų veiksmų ir pažeisti Kelių eismo taisykles: „Jei kelias slidus, tai gali išprovokuoti automobilio slydimą, nuvažiavimą nuo kelio ar atsitrenkimą į automobilį, paliktą netinkamoje vietoje, arba į priešais atvažiuojančią transporto priemonę“.
K.Povilaitis teigė, kad bet kokie staigesni veiksmai, kai yra slidi kelio danga, gali sukelti automobilio slydimą bei jis tapti nevaldomu.
„Jei pasitaikys tame kelyje nepatyręs vairuotojas, kuris mažai treniravosi važiuoti ant slidžios kelio dangos – tokioje situacijoje išsigąs. Dažniausiai toks išsigandęs žmogus, kai pradeda slysti automobilis, nežinodamas, ką daryti, spaudžia stabdžio pedalą arba iš viso nieko nedaro  – tokiu atveju, jie tiesiog tampa keleiviais, bet ne vairuotojais“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo K.Povilaitis.
Vairavimo instruktorius mano, kad tokioje situacijoje pirmiausia reikia išvengti kliūties, o vėliau pranešti tarnyboms, kurios atsakingos už kelio priežiūrą. Anot pašnekovo, vienam vairuotojui gali pavykti išvengti nelaimės, o kitam – ne. Vis tik, kaip galima suprasti iš policijos atsakymų, vairuotojai šioje situacijoje gali pažeisti KET.
Pašnekovas atskleidė, kad pagal KET numatoma, jog ištisinę liniją kirsti galima tuomet, kai ji žymi važiuojamosios dalies kraštą, išvažiuojant į kelkraštį arba grįžtant iš kelkraščio į važiuojamąją dalį. Arba stovėjimo aikštelėse, kai žymimos stovėjimo vietų ribos. Manevruojant galima užvažiuoti ant linijų, tačiau statyti automobilį esą reikia tarp linijų.
Stebisi ir parko atstovai
Savo ruožtu Pavilnių ir Verkių regioninio parko vadovė Jolanta Radžiūnienė minėjo, kad ir pati sekmadienį buvo minėtoje vietoje ir matė daugybę į parką atvykusių žmonių. Pagrindinė bėda, anot jos, yra eismo sutrikdymas ir kiti pažeidimai.
Vadovė neslėpė, kad ir pati į „epolicija.lt“ siuntė pranešimą, mat parke buvo užstatytos tarnybinių patalpų durys, o jai esą reikėjo privažiuoti arčiau, kad galėtų išsikrauti dėžes bei knygas.
„Turėjau pasirinkimą, ar laukti, kol grįš pačiuožinėjęs žmogus, ar nešti daiktus ilgesnį atstumą. Gerai, kad dar pagrindinės durys buvo neužstatytos, tačiau prie tarnybinių patalpų visi įvažiavimai buvo užstatyti“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo J.Radžiūnienė.
Nors Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas minėjo, kad kiekvienu atveju policija reaguoja ir vyksta į iškvietimus, taip pat planuojamos policinės priemonės, kurių metu patruliuojantys pareigūnai dažniau patruliuos tokiose vietose.
Tačiau J.Radžiūnienė minėjo, kad kol pusantros valandos sėdėjo ir laukė automobilio savininko, nepravažiavo nė vienas policijos automobilis.
Pavilnių ir Verkių regioninio parko vadovė atskleidė, kad ir antradienį Verkių g. buvo daug žmonių, tačiau automobiliai jau buvo sustatyti stovėjimo aikštelėse: „Tačiau šeštadienį ir sekmadienį buvo automobilių antplūdis ir jie buvo sustatyti bet kur“.
J.Radžiūnienė teigė, kad Pavilnių ir Verkių regioninio parko atstovai patys negali išrašyti baudų.
„Kai dabar tokie dideli žmonių srautai, mes su darbuotojais pasiskirstėme takus, kur vaikštome ir tikriname, kas vyksta. Jei pastebime ne vietoje stovinčius automobilius, pranešame atsakingiems asmenims“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė Pavilnių ir Verkių regioninio parko vadovė.
Pasak parko vadovės, darbuotojai prižiūri visą infrastruktūrą – suoliukus, šiukšliadėžes ir kitą inventorių: „Nesakau, kad vien vandalai pas mus vaikšto, bet visos šiukšliadėžės, kurios yra gamtoje – pilnos. Jose galima rasti sulūžusių rogučių, kepurių, šalikų bei vienkartinių kaukių.“
Galvoja tik apie save
„Susidaro įspūdis, kad daliai vairuotojų svarbus tik jų pačių interesas. Visi skundžiamės, kad trūksta judėjimo, bet stengiamės pasistatyti automobilį kuo arčiau.
Pirmiausia turėtų būti atsakomybės jausmas – pagarba sau ir kitiems. Manau, kad vairuotojams, kurie patys nesupranta, kaip reikia tinkamai elgtis, gali padėti tik sankcijos. Jos gali įtikinti juos, kad reikia elgtis taip, kaip numato taisyklės“, – aiškino K.Povilaitis.
Pasak pašnekovo, tokie vairuotojai negalvoja apie galimas pasekmes, kad tai gali tapti eismo įvykio priežastimi ir baigtis tragiškai kitam vairuotojui, kuris nesitiki tokioje vietoje sutikti kliūties: „Liūdna, kai nepagalvojama apie kitus ir galimas pasekmes“.
vairuotojaiAutomobiliai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.