Po sumanymo paviešinti visų nežymėtų automobilių sąrašą – policijos atsakas: jūs norite padėti ir žudikams? Pažeidėjams išsisukti bus sudėtinga

2020 m. lapkričio 24 d. 16:00
Socialiniuose tinkluose nestinga įvairiausių vairuotojus vienijančių grupių, kuriose dalijamasi informacija ne tik apie avarijas bei spūstis, tačiau ir policijos patruliavimą bei vykdomus pareigūnų reidus.
Daugiau nuotraukų (19)
Vienoje „Facebook“ grupėje šią savaitę pasklido įrašas apie tai, kad ruošiamas interneto puslapis, kuriame kiekvienas Lietuvos vairuotojas turės galimybę pamatyti nežymėtų policijos automobilių sąrašą.
Jame bus nurodyta: Lietuvos apskritis, kurioje dažniausiai sutinkamas nežymėtas automobilis, jo markė ir modelis, spalva, valstybinis numeris bei prisegta automobilio nuotrauka.
Taip pat įrašo autorius paprašė parašyti pliuso ženklą, jei žmonėms tokia informacija bus aktuali. Komentarų skaičius siekė virš tūkstančio.
Savo nuomonę apie tokias grupes ir tokį sumanymą su naujienų portalu lrytas.lt sutiko pasidalinti ir Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) viršininkas Vytautas Grašys.
Jo teigimu, socialiniuose tinkluose žmonėms neuždrausi bendrauti ir publikuoti informaciją, tačiau esą reikėtų susimąstyti, kad policija, vykdydama neviešą patruliavimą su nežymėtais automobiliais, ne tik nustato Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, bet ir registruoja kitus atvejus.
„Asmenys, pranešdami apie patruliuojantį nežymėtą policijos automobilį, gali padaryti „meškos paslaugą“ ne patiems geriausiems asmenims. Pavyzdžiui, žmonių grobėjai ar narkotikų prekeiviai, gavę informaciją iš tokių grupių, apvažiuos tą vietą.
Be kita ko, neblaivus vairuotojas, gavęs informaciją apie nežymėtą automobilį, bandys apvažiuoti tą vietą ir gali atsitikti eismo nelaimė.
Visada reikėtų pagalvoti, kad eisme dalyvauja ir mūsų artimas žmogus, kuris gali nukentėti nuo tokių pažeidėjų. Neblaivus vairuotojas yra potencialus žudikas kelyje. Ar mes norime padėti tam žudikui likti nepastebėtam ir suteikti galimybę dalyvauti eisme?“ – retoriškai klausė V.Grašys.
LKPT viršininkas mano, kad įtampa vairuotojams nereikalinga: jei jie nepažeidinėja KET taisyklių, jiems tampa nesvarbu, kur dirba nežymėtas automobilis: „Dalyvaujant eisme ir vairuojant automobilį reikia stebėti eismo situaciją ir laikytis KET taisyklių, o ne ieškoti nežymėtų policijos automobilių. Mūsų automobilių parkas yra nemažas ir ruošiames jį plėsti, todėl pažeidėjams bus sudėtinga išsisukti“.
Anot pašnekovo, tokių grupių atstovai turi keisti įpročius ir laikytis KET. Šios taisyklės sukurtos tam, kad visi būtume saugūs kelyje.
„Nelabai įmanoma sustabdyti tas kuriamas grupes. Socialiniai tinklai atviri ir, jei nepažeidžiami įstatymai, žmogus gali reikšti savo nuomonę. Mes turime didelę problemą su tolerancija. Dalis eismo dalyvių toleruoja kelyje daromus eismo pažeidimus, kurie neigiamai prisideda prie eismo saugumo.
Pranešėjas pats kažkada gali papulti į eismo įvykį, kai kitas vairuotojas vairuos transporto priemonę vengdamas policijos“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo V.Grašys.
Pats policijos viršininkas nėra panašiose grupėse, tačiau teigė, kad kartais kiti pareigūnai taip pat gali atsižvelgti į panašių grupių skelbiamus pranešimus ir pakeisti savo automobilio stovėjimo lokaciją.
Pasak V.Grašio, policija taiko stebėjimo priemones ir asmenys turi susitaikyti, kad bet kada gali būti užfiksuotas jų greitis ar chuliganiškas važiavimas: „Žmonės turi keisti savo elgesį dalyvaudami eisme bei vairuodami nekrūpčioti dėl nežymėto policijos automobilio ar trikojo“.
Vytautas GrašysPolicija^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.