Vis tik iš pat pradžių Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai tikino, jog mieste važinėja ne tik žymėti policijos ar kitų tarnybų automobiliai, bet ir kiti nežymėti skiriamaisiais ženklais automobiliai, tačiau juose taip pat įrengti garso ir šviesos signalai, kuriuos naudojant jiems yra taikomos KET išimtys.
Primename, jog vilnietis Gintautas spalio 27 d. ryte ties A.Goštauto ir Gynėjų g. sankryža po viaduku pastebėjo „Volvo“ automobilį, kuris prieš policininkų akis esą kirto dvigubą ištisinę liniją ir užlindo prieš pirmoje eilėje laukiantį Gintauto ir policijos patrulių automobilius. Policininkai sureagavo į pažeidimą, tačiau stabtelėjo prie pažeidėjo tik trumpam.
„Volvo“ nebuvo įjungęs pirmumo teisę kelyje suteikiančių švyturėlių ar garso signalų, kuriais aprūpinti visi, net ir nežymėti, policijos automobiliai.
Antra – „Volvo“ kartu su kitais automobiliais kantriai laukė žalio šviesoforo signalo ir A.Goštauto bei Gynėjų g., ir A.Goštauto bei J.Tumo-Vaižganto gatvių sankryžose. Lėkti nebuvo kur.
„Sostinei“ paklausus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Julijos Samorokovskajos, kodėl šiuo atveju „Volvo“ vairuotojui buvo leista pažeisti Kelių eismo taisykles (KET), atstovė pateikė lakonišką atsakymą.
„Norėtume pažymėti, kad mieste važinėja ne tik žymėti policijos ar kitų tarnybų automobiliai, bet ir kiti nežymėti skiriamaisiais ženklais automobiliai, tačiau juose taip pat įrengti garso ir šviesos signalai, kuriuos naudojant jiems yra taikomos KET išimtys“, – parašė J.Samorokovskaja, nors „Volvo“ nei garso, nei šviesos signalų nenaudojo.
Ne policijos automobilis
Po šio įvykio naujienų portalas lrytas.lt sulaukė skaitytojo laiško, kad „Volvo“ galbūt galėjo vairuoti Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.
Vis tik R.Kiškis naujienų portalui lrytas.lt iškart paneigė šį faktą ir patikino, kad tai nėra nei jo asmeninis, nei Kriminalinės policijos biuro automobilis. Maža to, R.Kiškis atsiuntė nuotrauką, kurioje užfiksuotas kriminalistų naudojamas „Volvo“ automobolis. Lrytas.lt galėjo įsitikinti, kad tai išties nėra tas pats automobilis. Vadinasi, skaitytojas galėjo tiesiog sumaišyti.
Savo ruožtu Lietuvos policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis atskleidė, kad dėl šio įvykio Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje pradėta administracinė teisena, kurios metu bus išaiškintos visos aplinkybės.
Pažymėjimas atimamas iki 6 mėnesių
KET rašoma, kad dviguba ištisinė linija skiria priešingų krypčių transporto srautus keliuose ir draudžia paženklintame kelio ruože važiuoti priešpriešinio eismo juostomis. Ją kirsti draudžiama. Ištisinės eismo juostos kirtimas prilyginamas chuliganiškam vairavimui.
Už tai gresia bauda nuo 170 iki 230 eurų. Jei tokį pažeidimą padarys neturintis teisių asmuo – numatyta bauda nuo 450 iki 600 eurų. Taip pat atimamas vairuotojo pažymėjimas nuo 3 iki 6 mėnesių.