Gyventojai nebetveria motociklininkų „triukšmo koncerto“: jų maldavimų policija negirdi

2020 m. rugsėjo 5 d. 16:20
Naktį miesto tylą perskrodžiantis motociklo zvimbimas arba riaumojimas – gerai pažįstamas visiems, gyvenantiems bent kiek arčiau lygių, tiesių gatvių. Klaipėdoje ir Šiauliuose jau seniai pradėta su specialiu prietaisu matuoti garso lygį. Kiti miestai, tarp jų ir sostinė, dar laukia, kol gyventojams išseks kantrybė ir galės imtis papildomų priemonių.
Daugiau nuotraukų (16)
Vilnietė Elzė pasakojo, kad sostinės Nemenčinės plente gyventojams tenka kęsti nuolatinį triukšmą dėl lakstančių motociklininkų, ypač – vadinamųjų „britvininkų“.
Jie į plentą išvažiuoja kiekvieną saulėtą vasaros vakarą, o garsas būna toks didelis, jog jį girdi ne tik šalia šio plento esančio Turniškių, Valalupių, bet ir kitąpus Neries upės gyvenančių Verkių bei Ožkinių ir kitų mikrorajonų gyventojai. 
„Mes nebežinome, ko griebtis – buvo kreiptasi į policiją, tačiau jie pastatė tik trikojus. Tačiau, ar šiame plente patruliuoja policijos pareigūnai? Ar apskritai kas nors tikrina garso lygį? Po sunkios darbo dienos gyventojams norisi pailsėti, bet to negalima padaryti, nes galvą pradeda skaudėti nuo šitų greičio ir triukšmo fanatikų.
Kodėl jie nesirenka lenktynių trasos? Galbūt, tikri sportininkai taip nesielgia ir savo jėgas išbando Kačerginės Nemuno žiede ar kitur, bet yra dalis tokių, kurie neduoda žmonėms ramybės. Gal ką nors ir žavi tas garsas, bet man jis kelia pasišlykštėjimą. Tuo turėtų užsiimti policija, kuri rengtų reidus bei budėtų vakarais. Ar dabar organizuojami tik blaivumo reidai?“ – piktinosi Elzė.
Naujienų portalas lrytas.lt jau rašė, kad nuo motociklų riaumojimo kenčia ir didmiesčių centrų, ir miegamųjų rajonų gyventojai. Sostinėje ši problema ypač aktuali gyvenantiems šalia Geležinio Vilko g., Ukmergės plento, Pamėnkalnio g., Pilaitės pr. bei kitur. Akivaizdu, kad su šia problema susiduria vis daugiau didmiesčių gyventojų, kadangi skundai plaukia tiek į žiniasklaidą, tiek į policiją.
Nori nušauti
Vairavimo ekspertas Artūras Pakėnas pasakojo, kad ir pats susidūria su panašia problema. Vyras gyvena prie Narbuto g., todėl šia gatve pro „Panoramos“ prekybos centrą pralekia garsesnis motociklas ar automobilis.
„Norėčiau viena kitą „nušauti“, tačiau neturiu šautuvo. Norint išvengti tokių problemų, reikėtų turėti Kelių policiją, tačiau tokios mes nebeturime. Anksčiau jaunuoliai, kurie elgėsi neatsakingai, sulaukdavo įvairių reidų bei gaudymo, todėl taisyklių nesilaikymo vengė.
Ką gyventojas gali pats padaryti? Jei į triukšmautojus gyventojas paleis pagalį, pats sės į kalėjimą. Jei gyvename valstybėje, tikimės, kad ji mums padės. Juk negalime prieiti iki Linčo teismo“, – kalbėjo A.Pakėnas.
Vairavimo ekspertas aiškino, kad policininkai turėtų daugiau daryti reidų su garso lygio matuokliais. Tačiau vairavimo specialistas abejoja, ar turime tiek policijos pajėgų, kurios galėtų patruliuoti gatvėse. Vyras sakė, kad su tokiomis problemomis nuvažiavę į kitą šalį iš karto būtume sustabdyti policijos.
„Auklėjimo sąlygas reikėtų sudaryti, kad, jeigu nori „palakstyti“, turi važiuoti į lenktynių trasą, o ne į gatvę. Kažkada turėjome problemą – nelegalius dragus, tačiau policija pasiūlė alternatyvas bei buvo aktyviai veikiama šia kryptimi, todėl problemos nebeliko arba ji ne tokia didelė“, – sakė A.Pakėnas.
Pasigenda pareigūnų
Automobilių žurnalistas Ramūnas Fetingis pasakojo, kad anksčiau gyveno sostinės centre, todėl motociklininkus bei „drifterius“ girdėdavo naktį ir dieną. Dabar jis esą išsikraustė į ramesnę miesto vietą, todėl triukšmautojų beveik negirdi.
„Langą užsidarydavau, kai tie motociklai važinėdavo, tačiau jie man nemaišo. Vienintelis dalykas, kuris mane erzina, tai tie motociklininkai, kurie išsimontuoja duslintuvus ir važinėja nelegaliai. Kai ateina laikas praeiti techninę apžiūrą, jie susimontuoja duslintuvus atgal ir paskui vėl juos išmontuoja. Tai mane labai piktina“, – aiškino R.Fetingis.
R.Fetingis patarė gyventojams susitaikyti su girdimu triukšmu, nes motociklininkas yra toks pat eismo dalyvis, kaip ir bet kokia kita transporto priemonė.
„Jeigu motociklininkas važiuoja ir jo transporto priemonė kažkam girdisi, vadinasi, kad jis vairuoja techniškai netvarkingą transporto priemonę arba gerokai viršija greitį. Už visa tai turi būti atsakinga Kelių policija“, – įsitikinęs R.Fetingis.
Naujienų portalui lrytas.lt paklausus, ar reikėtų statyti garso matuoklius kitose miestuose, pašnekovas teigė, jeigu yra daiktai, kurie automatiškai išrašo baudą už pakilusį triukšmo lygį, tai juos reikėtų pastatyti kiekvienoje gatvėje.
R.Fetingis sakė, kad jeigu pareigūnai daugiau patruliuotų bei dažniau kreiptų dėmesį į susiklosčiusią problemą, tai tiukšmautojai mažiau piktnaudžiautų gatvėse.
Policijai reikia pagalbos
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis teigė, kad policijos pareigūnai pastebi, jog policijos registruojamų įvykių registre nuolat atsiranda informacijos apie Vilniaus apskrityje motociklų garso keliamą triukšmą. Pagrindinės vietos yra Ukmergės g., Laisvės pr., Vakarinis aplinkkelis bei Nemenčinės plentas.
Anot R.Matonio, policijos pareigūnai patruliuodami stebi ir drausmina motociklų vairuotojus, kurie nesilaiko KET reikalavimų, kelią pavojų sau bei aplinkiniams vairuotojams.
„Motociklas pagal technines charakteristikas skleidžia didesnį triukšmą nei automobilis. Nustatyti motociklo skleidžiamo garso lygį neturime priemonių, todėl stengiames bendradarbiauti su „Tuvlita“, kurie automobilio privalomos techninės apžiūros metu gali patikrinti transporto priemonės skleidžiamą garso lygį“, – aiškino R.Matonis.
Sostinės policijos pareigūnai teigė, kad greičio kontrolės priemones Kelių policijos pareigūnai vykdo nuolat. R.Matonis sakė, kad Nemenčinės plente greičio matavimo prietaisais pažeidėjai nustatomi ne tik dienos metu, bet ir vakarais bei nakties metu. Tam nustatyti naudojami mobilūs trikojai greičio matuokliai.
„Kai kurių motociklų vairuotojų važiavimo kultūra dar vis nėra tokia, kaip norėtųsi, tačiau policija viena negali šios problemos spręsti – tai turėtų būti sprendžiama kompleksiškai veiksmais, apjungiant policijos ir kitų įstaigų veiksmus“, – situaciją komentavo R.Matonis.
Policijos komunikacijos skyriaus vedėjas sakė, kad Šiaulių miesto savivaldybė nusipirko įrangą, leidžiančią pamatuoti transporto priemonės garsą ir perdavė ją Šiaulių apskrities kelių policijos pareigūnams, kurie tikrina transporto priemonės keliamą triukšmą, organizuoja įvairias prevencines akcijas, kviesdami pasitikrinti savo turimos transporto priemonės skleidžiamą triukšmą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.