Kaunietis priblokštas: automobilį seniai pardavė, tačiau atkeliavo bauda

2020 m. gegužės 27 d. 11:14
Kaunietis Gintautas Račkauskas negalėjo patikėti gavęs baudą už leistino greičio viršijimą, nors automobilį, kuriuo važiuojant buvo užfiksuotas pažeidimas, jis pardavė beveik prieš pusę metų. 
Daugiau nuotraukų (14)
G.Račkausko pašto dėžutę neseniai pasiekė Šiaulių kelių policijos valdybos pranešimas apie baudą, skirtą už leistino greičio viršijimą 23 kilometrais per valandą. Automobilį „Volkswagen Golf“ užfiksavo vadinamasis trikojis. 
Pareigūnai išsiaiškino, kad ši transporto priemonė taip pat nebuvo apdrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. 
„Smarkiai nustebau gavęs šį pranešimą, nes automobilį pardaviau dar praėjusių metų gruodžio 18 dieną ir tą pačią dieną jį išregistravau „Regitroje“, – pasakojo G.Račkauskas.    
Nors paskambinus į Kelių policiją pareigūnai nuramino kaunietį, kad baudos mokėti nereikės, jis stebėjosi galiojančia tvarka. 
„Pareigūnai pirmiausia baudą skyrė man, nors aš tinkamai atlikau visas procedūras, o dabar dar turiu įrodinėti, kad nesėdėjau prie šio automobilio vairo“, – kalbėjo G.Račkauskas. 
Jis neabejoja, kad būtinų formalumų neatliko „Volkswagen Golf“ pirkėjas, kuris automobilį netrukus turbūt pardavė. G.Račkauskas viename portale rado skelbimą apie parduodamą „Volkswagen Golf“ , tik jau už dvigubai didesnę kainą.   
Kauno kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius pripažino, kad tokie atvejai nėra reti. 
Pareigūnas patarė automobilį pardavusiems žmonėms būtinai išsaugoti pirkimo-pardavimo sutartį, kurią esant reikalui galima pateikti policiijai ir tokiu būdu išvengti baudos. Tuomet bauda perrašoma naujajam savininkui. 
Jeigu sutartis nėra išsaugota, tuomet duomenų apie įvykusį sandorį reikia ieškoti „Regitroje“ ir pateikti pažymą Kelių policijai. 
Pasak V.Lukošiaus, dar blogiau, jeigu automobilis perleidžiamas naujajam šeimininkui nesudarius pirkimo-pardavimo sutarties. Tokiu atveju, transporto priemonės savininkui gali kilti didelių nemalonumų dėl kelyje įvykusio eismo įvykio ar kitokių nesusipratimų.  
„Regitra“ primena, kad įsigytą automobilį reikia perregistruoti savo vardu per 10 kalendorinių dienų po to, kai jį pardavęs asmuo pranešė apie pasikeitusį savininką. To nepadarius per nustatytą terminą, automobilio leidimas dalyvauti viešajame eisme yra sustabdomas.
Kitaip tariant, transporto priemonės valdytojui naudoti jį eisme – draudžiama.
Jau anksčiau Lietuvoje registruoto automobilio perleidimas kitam savininkui susideda iš dviejų etapų. Pirmiausia, buvęs transporto priemonės savininkas per 15 kalendorinių dienų privalo pranešti „Regitrai“ apie jos pardavimą.
Tik tuomet automobilį įsigijęs asmuo gali jį registruoti savo vardu. Kaip jau minėta, tai padaryti būtina per 10 dienų.          
„Už nustatytos tvarkos nesilaikymą transporto priemonės savininkas gali būti baudžiamas“, – perspėjo Kauno kelių policijos valdybos viršininkas V.Lukošius. 
BaudaRegitragreičio viršijimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.