Daugiabučių kieme tyvuliuoja ežeras, bet pinigų nudrengtiems kiemams – vis mažiau

2020 m. gegužės 1 d. 15:05
Nors pasidairius šalia gyvenamųjų namų akivaizdu, kad automobilių užimta kiekviena žemės pėda, įvažiavimai duobėti, skiriama vis mažiau pinigų kiemų remontui ir vadinamiesiems koriams įrengti.
Daugiau nuotraukų (29)
1,5 mln. eurų. Tiek šiemet Vilniaus miesto savivaldybė skyrė lėšų 150 kiemų remontuoti. Dar 0,4 mln. eurų – koriams įrengti.
Ankstesniais metais šios sumos buvo dvigubai ar net tris kartus didesnės. Gal nebeliko ko remontuoti?
„Sostinei“ pasižvalgius kiemuose iš sąrašo tų, kuriems šiemet nusišypsojo laimė, neįmanoma nepastebėti, kad aplinkiniai kiemai, įvažiavimai į juos – ne ką geresnės būklės.
Prastos būklės – daugybė
Telšių gatvės 9-ojo namo kiemą Naujininkuose galima atpažinti tik žiūrint į numerį ant dviejų aukštų pastato. Duobėtas, remontuotas prieš kelis dešimtmečius, o gal ir nė karto nuo to laiko, kai čia atsirado civilizacijos privalumas – asfaltas.
Šis kiemas pakliuvo į šiemet remontuojamų sąrašą. Tačiau toks pat ir 7-ojo namo kiemas, kuris nebus remontuojamas. Automobilių ratai, maldami duobes, kelia dulkių debesis, o palijus kiemo be guminių batų, atrodo, neįveiksi.
Subačiaus gatvės 116-ojo namo kieme po lietaus tyvuliuoja ežeras. Per visą kiemą žioji didžiulė duobė. Gyventojai viliasi, kad ji pagaliau bus užlyginta, nes pinigų pažadėta ir šio kiemo remontui.
„Gyvenu čia jau penkerius metus, nė karto mūsų kiemo neremontavo. Tik prieš porą metų į didžiausią duobę pripylė skaldos, bet ją automobilių ratai greitai išnešiojo“, – pasakojo Subačiaus gatvės 116-ojo namo gyventojas Miroslavas.
Jam keista, kodėl savivaldybė neskyrė pinigų koriams prie gretimo Subačiaus gatvės 120-ojo namo. Automobiliai ten netelpa, vietos yra. Tad mašinos ir toliau stovės ant žaliosios vejos.
Įvažiavimas į Zanavykų gatvės 8-ojo ir 10-ojo namų kiemus – toks pat kaip ir kiti šioje gatvėje. Vis dėlto jam pasisekė – skirti pinigai remontui. O trečiadienį Olandų gatvės 52-ojo namo kieme darbai jau prasidėjo: klojamas asfaltas, atvežta juodžemio.
Programą vadina ambicinga
Kaip ir kiekvienais metais, savivaldybė prižadėjo, kad pirmiausia bus tvarkomi tie kiemai, kuriais naudojasi daugiausia sostinės gyventojų, ir vadinamieji tranzitiniai kiemai.
Blogiausios būklės kiemuose bus klojama nauja danga, kitur užtaisomos pažeistos vietos.
Daugiausia daugiabučių namų kiemų bus tvarkoma Naujojoje Vilnioje, Naujininkuose, Karoliniškėse, Šeškinėje.
Anot savivaldybės, prieš penkerius metus užsibrėžta ambicinga programa tęsiama – bus tvarkomi paskutiniai likę apleisti, duobėti daugiabučių namų kiemai, tiesiami ir remontuojami šaligatviai, gatvės ir dviračių takai, Vilniaus pakraščiuose mažės žvyrkelių.
Skaičiai gerokai didesni
Praėjusiais metais savivaldybė kiemams remontuoti skyrė daugiau lėšų nei šiemet – 2 mln. eurų. Daugiau jų buvo ir koriams – 0,5 mln. eurų. Už šią sumą suremontuota perpus daugiau kiemų nei šiemet – 300.
Daugiau kaip 2 mln. eurų kiemams remontuoti buvo paskirta 2018-aisiais. Už šią sumą sutvarkyta 350 prasčiausios būklės kiemų ir įvažiavimų į juos.
2017 metais pinigų kiemams buvo dar daugiau – 2,5 mln. eurų. Tąmet atnaujinta net 460 kiemų. 2016 metais už 2,5 mln. eurų suremontuota 440 kiemų.
Daugiau dėmesio skirs šaligatviams
Šiemet savivaldybė naujiems šaligatviams įrengti ir remontuoti skirs gerokai daugiau pinigų nei ankstesniais metais – 4,8 mln. eurų.
Gatvėms ir keliams prižiūrėti, remontuoti ir asfaltuoti suplanuota apie 6,9 mln. eurų, dviračių takams tiesti – dar 1 mln. eurų.
Gatvėms bei sankryžoms rekonstruoti numatyta daugiau kaip 21 mln. eurų, tiesa, dauguma lėšų bus panaudota vienai – Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento – dviejų lygių sankryžai.
Šiemet miesto infrastruktūrai gerinti bus skirta apie 37 mln. eurų biudžeto ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Bus išasfaltuota apie 25 kilometrus gatvių, nutiesta ir suremontuota 34 kilometrai šaligatvių, išasfaltuota apie 15 kilometrų žvyrkelių įvairiose seniūnijose.
Įmonė „Grinda“ paskelbė, kad papildomai įdarbins daugiau darbuotojų. Jų reikia šaligatviams ir pėsčiųjų takams remontuoti.
Šaligatvių tvarkymas reikalauja nemažai rankų darbo, tačiau čia nebūtina kelininko darbo patirtis.
kiemaiduobės^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.