Sostinėje įdiegta viešojo transporto programėlė regėjimo negalią turintiems keleiviams

2020 m. sausio 15 d. 12:13
Vilniuje įdiegta neregiams ir silpnaregiams skirta nemokama viešojo transporto programėlė „Transporto balsas“, autobusais ir troleibusais padėsianti keliauti patogiau ir paprasčiau.
Daugiau nuotraukų (3)
Atsisiuntę ją keleiviai savo išmaniajame telefone nuo šiol galės girdėti, kokie viešojo transporto maršrutai realiu laiku atvažiuoja į stotelę, koks tikslus jų atvykimo laikas ir kokia stotelės kryptis. Iš viso Vilniuje 580 stotelių, kuriose veikia „Transporto balsas“.
Atsisiųsti programėlę galima adresu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kvt.voice.app.
„Bendradarbiaudami su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga atrinkome stoteles, kurios regėjimo negalią turintiems keleiviams aktualiausios. Baigėme pačios programėlės „Transporto balsas“ diegimo darbus ir stotelėse jau įrengėme specialias aktyvias žymas, kad užtikrintume sklandų jos veikimą. Norime, kad viešasis transportas būtų draugiškas ir patogus visiems keleiviams, o papildomas dėmesys negalią turintiems būtinas. Jų poreikiams stengiamės pritaikyti ne tik pačias viešojo transporto priemones, tačiau pasirūpinti ir visu kelionės prieinamumu bei patogumu“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.
Norintieji naudotis „Transporto balsu“ į savo išmanųjį telefoną turi atsisiųsti šią nemokamą programėlę, kurią galima rasti „Google Play“ parduotuvėje. Programėlė pritaikyta telefonams su „Android“ operacine sistema, o jos veikimui reikalingas interneto ryšys. Prieš naudojimąsi savo telefone keleiviai turi aktyvuoti „Bluetooth“ funkciją, o įsidiegę programėlę pirmąkart jos nustatymuose kaip miestą pasirinkti Vilnių. Taip pat būtina aktyvuoti geografinės vietos nustatymo funkciją telefone arba tiesiog leisti tai padaryti telefono „Android“ programinei įrangai.
M. Gusarovienė priduria, jog šią programėlę taip pat galima vadinti vaizdine ir garsine viešojo transporto švieslente, kurią savo telefone nuo šiol gali turėti kiekvienas keleivis. Įsijungus programėlę garsu įvardijama artimiausia stotelė, atvažiuojančių maršrutų numeriai, stotelių kryptys ir trukmė minutėmis iki transporto priemonės atvykimo – visa šiuo metu stotelių švieslentėse, kurių mieste 41, pateikiama informacija.
„Transporto balsas“ yra labai didelė pagalba visiems viešuoju transportu keliaujantiems regėjimo negalią turintiems keleiviams. Džiaugiamės, kad Vilnius tampa dar vienu miestu, kuriame jau veikia ši programėlė ir tikimės, kad žemėlapis plėsis dar labiau. Puiku ir tai, jog atsižvelgiama į pačių neregių nuomonę“, – teigia Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininko pavaduotoja Ramunė Balčikonienė.
Mobilioji programėlė „Transporto balsas“, be Vilniaus, jau veikia ir Kaune, Šiauliuose, jau diegiama Klaipėdoje. 
Šiuo metu Vilniuje važiuoja 478 žemagrindžiai autobusai ir 88 žemagrindžiai troleibusai, kurie yra pritaikyti neįgaliesiems – juose įrengtos ir vietos specialių poreikių turintiems keleiviams. Žemagrindės transporto priemonės taip pat turi išorines švieslentes, kuriose didelėmis raidėmis nurodomas kelionės maršrutas. Be to, visose sostinės viešojo transporto priemonėse kiekviena stotelė yra įgarsinta, po kelių sekundžių nurodant ir kitą stotelę. Stotelėse esančiose švieslentėse atvykstančios žemagrindės transporto priemonės išskiriamos neįgaliojo ženklu. Stops.lt ir m.stops.lt neįgaliesiems patogios žemagrindės transporto priemonės žemėlapyje yra žymimos ryškiai geltona spalva.
Visuose troleibusuose yra sumontuota speciali įranga, skirta palengvinti keliones regėjimo negalią turintiems keleiviams. Troleibusui atvažiavus į stotelę, regėjimo negalią turintis keleivis gali paspausti mygtuką pultelyje, o garsinis signalas praneša troleibuso maršruto numerį ir paties maršruto pavadinimą.
Aklųjų ir silpnaregių patogumui pritaikyti ir geltonieji viešojo transporto komposteriai. Ant jų rėmų yra dvi nedidelės įdubos – iš kairės ir iš dešinės. Prilietus Vilniečio kortelę prie komposterio, o kita ranka apčiuopus vieną iš įdubų, komposterio ekrane galima pasirinkti norimą kelionės bilietą – 30 (įduba iš kairės) arba 60 (įduba iš dešinės) minučių trukmės.
 
programėlėaklieji^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.