Tatuiruočių saloną Vilniuje turintis vyras pasakojo, kad automobilį pirko kaip dovaną savo žmonai Amelijai.
Pasitikėjo, nes pažinojo
Renatą R., kuri pardavė mašiną, jis pažinojo – anksčiau penkerius metus buvo kaimynai, neblogai sutardavo ir netgi arbatos kartu išgerdavo.
Kai pamatė automobilio skelbimą, susigundė kaina ir nieko blogo neįtarė. 2200 eurų už 2005 metų 5 serijos BMW – kone dvigubai mažiau už rinkos kainą.
Visa tai vyko dar sausio pabaigoje. D.Muhamadas Ali pasiteiravo Renatos R., ar ji vis dar turi automobilį.
Mažą kainą moteris teisino tuo, kad dėl nesumokėtų visų įmokų automobilis nelabai domina pirkėjus. Pasakojo, kad bandė pardavinėti ir už didesnę sumą, tačiau niekas nesusigundė.
Ši patvirtino, kad BMW neparduotas, taip pat paaiškino, kad mašiną pati įsigijo išperkamosios nuomos būdu, tačiau jai, esą, liko vos keletas įmokų.
„Žadėjo, kad po to, kai aš nupirksiu automobilį, ji sumokės paskutines įmokas „Mogo LT“ ir aš galėsiu persirašyti BMW savo vardu.
Kadangi ji – buvusi mano kaimynė, pasitikėjau ir sutikau su pasiūlymu“, – portalui lrytas.lt pasakojo vyras.
Pasidžiaugė tik mėnesį
Sumokėjo pinigus, gavo raktelius, automobilį ir laukė, kada galės jį perregistruoti.
Per tą laiką D.Mohamadas Ali spėjo sutvarkyti važiuoklę ir nupirkti naujus ratus – iš viso BMW priežiūrai ir remontui išleido apie 1500 eurų.
Anot vyro, pridėjus prie pirkimo kainos papildomas išlaidas, automobilio kaina susidarė ne tokia jau maža.
D.Mohamadas Ali sakė, kad ratlankius keitė ne dėl grožio. Kai po pirkimo atvažiavo į servisą, kad patikrintų, kodėl vienas leidžia orą paaiškėjo, kad ratlankis trūkęs.
Po daugiau nei mėnesio paskambino mašinos pardavėjos Renatos R. vyras Tadeušas Č.
Šis pareiškė esą „Mogo LT“ sužinojo, kad automobilis buvo parduotas ir už tai gresia didelės baudos.
„Sakė, kad automobilį reikia būtinai grąžinti kompanijai, nes kitu atveju, visi turės problemų.
„Mes atiduosime jums pinigus, o jūs mums grąžinsite automobilį“ – toks buvo siūlymas.
Pasitariau su žmona ir nusprendėme, kad jeigu jau gresia baudos, geriau taip ir padaryti“, – komentavo D.Mohamadas Ali.
Vekselis – tik popierius
Renata R. greitai atvažiavo paimti automobilio. Ji žadėjo, kad už poros valandų atvažiuos vyras ir perduos pinigus.
Vyras to daryti nesutiko ir pasiūlė susitarti kitaip – duoti raktus, bet tik su sąlyga, kad moteris pasirašys vekselį.
Renata Č. iškart sutiko ir netgi pasiūlė įrašyti šiek tiek didesnę sumą, jei iš tiesų gavo už automobilį – 2500 eurų. Moters sutuoktinis nei po dviejų valandų, nei kitą dieną jokių pinigų jiems neatvežė.
Tadeušas Č. iš pradžių dar keldavo ragelį, tačiau guosdavosi, kad turi skolų ir daug dirba.
Amelija Mohamada Ali sakė, kad girdint tokias kalbas jai iš pradžių tikrai pagailo to žmogaus. Šis dar pasakojo, kad jo mama sunkiai serga ir guli ligoninėje.
„Kai šiek tiek pažįstamas žmogus taip įtikinamai šneka – tu vis tiek patiki.
Kai dabar pažiūri šiek tiek iš šalies į tą situaciją, galvoji, kad gyvenime taip nepasielgtum. Visgi tuo momentu taip ir padariau“, – kalbėjo ji.
BMW dovanų gavusi ir vėl netekusi moteris pažymėjo, kad bent jau dėl skolų Tadeušas Č. nemelavo. Jos žiniomis, atstovai iš jo bando išieškoti apie 20 tūkst. eurų.
Pareigūnai tik pasijuokė
Šeima kreipėsi į policiją ir A.Mohamad Ali, kurios vardu buvo surašyta automobilio pirkimo–pardavimo sutartis dalyvavo apklausoje.
Ji teiravosi, ar bus apklausti ir žmonės, kurie negrąžino jiems nei pinigų, nei automobilio. Moteriai buvo atsakyta, kad to daryti nėra prasmės, nes jie nėra įtariamieji.
„Aš jiems aiškinau, kad čia tikrai sukčiavimas. Tai pasitvirtino po to, kai paskelbėme apie savo atvejį feisbuke.
Atsiliepė daugybė žmonių – paaiškėjo, kad Renata R., dirbdama prekybos centre, sugebėjo išsinešti kasos pinigus.
Tarp nukentėjusių – restoranų tinklai, pavežėtojai ir kiti“, – stebėjosi A.Mohamad Ali.
Policija jiems padėti nesiteikė. Pareigūnai pareiškė esą jie patys kalti, kad taip nutiko, nes žinojo, kad perka automobilį, už kurį dar nėra sumokėtos visos įmokos.
A.Mohamad Ali teisėsaugos atstovai patarė duoti vekselį, tačiau moteris į tai nededa daug vilčių. Renata Č., kaip ir jos vyras, turi skolų, todėl atgauti pinigus bus praktiškai neįmanoma.
„Ji tą vekselį pasirašė tik tam, kad įgytų pasitikėjimą ir aš atiduočiau raktelius. Dėl to, kaip jis panaudotas, jai nei šilta, nei šalta“, – konstatavo moteris.
Pardavėjai buvo sąžiningi
Šeimos žiniomis, su tuo pačiu 5 serijos BMW automobiliu Tadeušas Č. apgavo dar mažiausiai du žmones. Neseniai matė skelbimą, kad mašina vėl parduodama, šį kartą Avižienių kaime.
D.Mohamadas Ali su žmona iš policijos pagalbos sulaukti jau nesitiki. Šeima viliasi, kad padės „Mogo LT“.
Pardavinėti kompanijai priklausantį automobilį draudžiama, todėl jos atstovai šiuo metu jo ieško ir jei ras, pasiūlys perrašyti sutartį. BMW būtų perleistas A. Mohamadai Ali.
Policijos nutarime, pagal kurį atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą, rašoma, kad A.Mohamada Ali pirkimo-pardavimo sutartį sudarė ir vekselį surašė savo valia.
Taip pat automobilio pardavėjai neslėpė, kad transporto priemonė priklauso bendrovei „Mogo LT“ ir kad turi įsiskolinimų.
Taip pat rašoma, kad jie tyčia neklaidino šeimos ir nenuslėpė esminės informacijos, kuri galėjo turėti įtakos apsisprendimui.
Čia tai pat išdėstyta, kad nėra duomenų, jog Tadeušas Č. ar Renata R. būtų pateikę netikrus duomenis apie savo tapatybes, o vekselis išduotas egzistuojančio asmens.
„Nėra objektyvių duomenų patvirtinančių, kad Tadeušas Č. ir Renata R. šiuo konkrečiu atveju turėjo tyčia apgaulingai užvaldyti pareiškėjos pinigus ir siekė jai padaryti materialinės žalos“, – dėstoma nutarimo išvadose.
Liko aklavietėje
Taip pat priduriama, kad A.Mohamada Ali remiasi prielaidomis, kurios nepagrįstos jokiais objektyviais duomenimis.
Pareigūnai skelbė, kad baudžiamajai atsakomybei reikalingi visi nusikalstamos veikos požymiai, nesant bent vienam iš jų, ikiteisminis tyrimas negalimas.
Moteriai patariama gintis civilinio proceso tvarka. Policijos atstovai neįžvelgė, kad ši galimybė būtų kaip nors apsunkinta.
Tadeušo Č. įsiskolinimai – pareigūnams neaktuali informacija, kuri niekaip nebuvo vertinama.
Teisininkai taip pat patarė paduoti vekselį. A. Mohamada Ali vieną kartą jį jau siuntė Renatai R. Dabar galiojimas pasibaigęs, todėl jis gali būti laikomas tik skolos rašteliu.
Šeima netgi neturi Tadeušo Č. asmeninių duomenų, nes jo sugyventinė sugebėjo sukeisti pirkimo-pardavimo sutartis ir paliko nepilnai užpildytą.
„Pasidėjau visiškai užpildytą sutartį ant stalo, bet kažkuriuo momentu ją pakeitė. Gaila, bet pastebėjau tai jau per vėlai“, – guodėsi A.Mohamada Ali.