Greta vairuotojams ruošiamų permainų siūlo dar vieną – uždaryti „Regitrą“

2019 m. balandžio 26 d. 12:35
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Kęstutis Masiulis vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną ragina pagalvoti dėl „Regitros“ prasmės, nes Lietuvai turėti kelias registruojančias įmones esą yra per didelė prabanga.
Daugiau nuotraukų (1)
K. Masiulis kreipėsi į E. Misiūną, siūlydamas tęsti reformas ir kuriamą vieningą Transporto priemonių registrą atiduoti administruoti Registrų centrui bei spręsti dėl valstybės valdomos „Regitros“ veiklos peržiūrėjimo.
Per didelė prabanga
Ketvirtadienį E. Misiūnas pristatė visuomenei planą kurti vieningą Transporto priemonių registrą.
„Naujasis registras neveiks vienas pats, bet turės derėti su jau esamais šalies registrais, gyventojų, juridinių asmenų ir kitais, taigi bus būtina keistis duomenimis ir akivaizdu, kad efektyviausia bei ekonomiškiausia yra sutelkti visus registrus vienam tvarkytojui.
Tokia sistema yra pavyzdinė ir veikia Austrijoje. O tada jau galima pagalvoti dėl „Regitros“ prasmės, nes Lietuvai turėti kelias registruojančias įmones yra per didelė prabanga“, – sakė Seimo narys.
Ministras E. Misiūnas yra sakęs, kad rudenį teisės aktų projektai pasieks Seimą, o nauji pakeitimai gali atsirasti 2020 m.
„Ministerijos ir atskiros institucijos optimizavimui aktyviai priešinasi, bet valstybės interesas turi būti svarbesnis.
Vidaus reikalų ministerija jau yra iškėlusi Gyventojų registrą iš ministerijos ir perdavusi Registrų centrui, o valstybė skaičiuoja pagerėjusį bei atpigusį administravimą. Tikiuosi, kad ir toliau registrai bus jungiami bei integruojami“, – teigė K. Masiulis.
Pateikė įstatymo projektą
Pažymima, kad „Regitra“ teikia vairavimo egzaminų, vairavimo pažymėjimų išdavimo, transporto priemonių numerių ir duomenų valdymo paslaugas. Įmonėje dirba beveik 550 darbuotojų, vidutinis atlyginimas yra 2 tūkst. eurų.
ELTA primena, kad ketvirtadienį vidaus reikalų ministras E. Misiūnas kartu su viceministru Dariumi Urbonu pristatė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (SEAKĮ) pakeitimų projekto siūlymus.
Įstatymo pakeitimais siekiama didesnio saugumo keliuose, skaidresnio paslaugų teikimo ir teisinio reguliavimo viešojo eismo srityje, taip pat mažinti administracinę naštą valstybės institucijoms.
„Saugumas, skaidrumas, mažesnė administracinė našta – esminiai principai, kuriais paremti siūlymai Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektui.
Atsižvelgiant į avaringumo tendencijos Lietuvoje ir kelių eismo taisyklių pažeidimų statistiką, siūlomais pakeitimais siekiame didinti eismo dalyvių saugumo užtikrinimą“, – sakė ministras E. Misiūnas.
Įstatymo projektu siūloma transporto priemonėms, kurios gali dalyvauti viešajame eisme, taikyti aiškų klasifikavimą nurodant jos kategoriją, pavadinimą, aprašymą, vairavimo kategorijų reikalingumą.
Aiškesnis klasifikavimas
Numatomas aiškesnis paspirtukų klasifikavimas, atsižvelgiant į jų galią ir išvystomą greitį.
Siūloma, kad paprastu paspirtuku (be variklio) arba su paspirtuku, kurio didžiausias projektinis greitis ne daugiau 6 km/val., važiuojantis asmuo būtų prilyginamas pėsčiajam, jei galia ne daugiau 1 kw, o greitis ne daugiau 25 km/val. – motoriniams dviračiams, nuo 1 kw ir iki 45 km/val. greičio – mopedams, o elektrinės transporto priemonės, kurių greitis virš 45 km/val., būtų prilygintos motociklams.
Reikalavimai bei elgesio kelyje taisyklės bus taikomi analogiškai.
Laisvesnė mokymo tvarka
Siekiant užtikrinti skaidresnį paslaugų teikimą, siūlomi nauji vairuotojų mokymo bei egzaminavimo sistemos reikalavimai – asmuo mokytis vairuoti galėtų ne tik vairavimo mokykloje, bet ir su šeimos nariu ar individualiai dirbančiu vairavimo mokytoju.
Pažymėtina, kad vairuotojo pažymėjimai asmeniui, įgijusiam teisę vairuoti, galiotų 10 metų – dabar pradedantiesiems vairuotojams išduodamas 3 metus galiojantis pažymėjimas.
Turintiems teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones, bus galima vairuoti ir sunkiuosius keturračius motociklus.
Naikins monopolį
SEAKĮ įstatymo pakeitimais taip pat norima panaikinti techninės apžiūros monopolį. Techninės apžiūros įmonėmis galės būti servisai, įgalioti automobilių atstovai, kurie turės reikiamą įrangą techninei apžiūrai atlikti.
Numatoma, kad visi duomenys apie atliktas technines apžiūras automatiškai bus teikiami į Transporto priemonių registrą (TPR), kurio valdytoja taps valstybės valdoma įmonė „Regitra“.
Dar vienas teikiamas įstatymo projekto siūlymas – vieningas Transporto priemonių registras. Tai leis sumažinti duomenų administravimo kaštus, o kontroliuojančios institucijos galės paprastesniu ir greitesniu būdu gauti reikalingus duomenis.
Atsakomybė savininkui
Taip pat aktualus įstatymo projekte numatytas pakeitimas – transporto priemonės savininko laidavimas už vairuotoją dėl paskirtų ir nesumokėtų baudų.
Siūlomais pakeitimais taip pat inicijuojamas įpareigojimas deklaruoti įgytas ar perleistas transporto priemonės nuosavybės teises.
Pagal įstatymo projektą transporto priemonės savininkui neįvykdžius šios pareigos, naujasis transporto priemonės savininkas negalėtų jos registruoti, t. y. transporto priemonei nebūtų suteiktas leidimas dalyvauti viešajame eisme.
Įpareigos fiskuoti ridą
Taip pat įstatymo projekte pailgintas naujų transporto priemonių techninės apžiūros periodiškumo terminas – iki 4 metų po registracijos.
Iki šiol galiojo nuostata – 3 metai po registracijos. Taip pat siūloma įtvirtinti pareigą fiksuoti automobilio ridą. Tai sudarytų galimybę patikrinti transporto priemonės ridą ir ją palyginti su savininko deklaruojama.
Regitra^InstantKęstutis Masiulis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.