Tačiau vyriškio gyvenimo istorija – neeilinė, kaip ir priežastis, dėl kurios jis neteko leidimo gyventi Baltarusijoje.
Jis yra varomas iš šalies todėl, kad per pastaruosius dvejus metus padarė net 29 kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Netikėjo, kad taip būna
Kaip rašo portalas news.tut.by, leidimas gyventi Baltarusijoje verslininkui turėjo baigtis šių metų vasario 14 dieną.
J. Nasačevas sakė, kad taip pavyzdingas įstatymų besilaikantis asmuo anksčiau laiko atvyko sumokėti mokesčių ir užpildyti dokumentų.
Tuomet jam ir pranešė, kad leidimas bus anuliuotas. Procedūra buvo pradėta gruodžio 28 dieną, o žinios apie tai vyras sulaukė sausio 3–ąją.
„Norėjau išsiaiškinti, kodėl mane nori deportuoti iš Baltarusijos, todėl iš karto kreipiausi į migracijos tarnybą“, – pasakojo vyras.
Oficialiai įvardinta priežastis – pakartotiniai kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Prabangų „Bentley Bentayga“ vairuojantis J. Nasačevas paskaičiavo, kad per 2018 metus vairuodamas nusižengė aštuonis kartus. Septynis sykius viršijo greitį, o vieną – apsisuko draudžiamoje vietoje.
Bet paaiškėjo, kad per pastaruosius dvejus metus kelių eismo taisykles jis pažeidė net 29 kartus. Dažniausiai buvo baudžiamas už greičio viršijimą.
„Taip, esu kaltas, viršijau greitį, tačiau visas baudas sumokėjau. Net nepagalvojau, kad už tai mane gali deportuoti iš šalies“, – stebėjosi vyras.
Prarastų viską, ką turi
Baltarusių žurnalistai kalbėdami su verslininku išsiaiškino – 2014 metais jis jau buvo patekęs į šalies teisėsaugos akiratį.
Priežastis buvo ta pati – stacionarių radarų užfiksuoti greičio viršijimo atvejai.
„Niekada nebuvau kelių chuliganas, bet greitis – mano bėda.
Suprantu, kad taip elgtis yra blogai, tačiau tai susiję su mano gyvenimo būdu: vienas auginu sūnų ir laiko turiu mažai, o reikia visur suspėti“, – bandė graudinti verslininkas.
Bandydamas išvengti deportacijos, J. Nasačevas rinko dokumentus, kuriais bandė įrodyti, kad toks ketinimas – mažų mažiausiai nepraktiškas.
Jis pateikė naujausias savo kompanijos sutartis su užsakovais, parodė, kokius atlyginimus moka savo darbuotojams.
Baltarusijoje vyras taip pat turi nekilnojamojo turto – butą ir biuro patalpas, o taip pat šiuo metu stato namą Tarasove.
„Man jau 60 metų. Baltarusijoje turiu viską: vaikus, draugus ir verslą.
Kažin, ar būdamas tokio amžiaus rasiu sau darbą Lietuvoje. Turiu išauginti savo sūnų, kuriam vos 9 metai“, – guodėsi verslininkas.
Neatsisakė lietuviško paso
Jis sakė, kad yra patenkintas gyvenimu Baltarusijoje, o pilietybės neprašė tik dėl vienos priežasties – lietuviškas pasas suteikia daugiau galimybių užsienyje.
Bet J. Nasačevo surinkti dokumentai ir paaiškinimai neįtikino Minsko migracijos departamento.
Sausio 29 dieną buvo paskelbtas sprendimas, kad jo leidimas gyventi Baltarusijoje – anuliuotas.
Palikti šalį jis turėjo iki vasario 28 dienos, tačiau dar anksčiau pateikė apeliaciją ir kol kas niekur neišvažiavo.
Visgi neturėdamas leidimo gyventi ir registruoto adreso verslininkas netgi negali uždaryti savo banko sąskaitų ir perrašyti nekilnojamojo turto.
Baltarusijos įstatymai numato, kad už penkis ir daugiau administracinius pažeidimus užsieniečiui gali būti anuliuotas leidimas gyventi šalyje.
Verslininkas stebėjosi, kad nėra įvardinti konkretūs nusižengimai, todėl gali būti vertinami visi.
Visgi jis negalėjo suprasti, kodėl jo leidimas buvo anuliuotas tik dabar, nors dar 2017 metais jis 21 kartą viršijo greitį.
Nežino, kur jo šaknys
J. Nasačevui sunku atsakyti, kurią šalį jis laiko savo tėvyne.
Jis gimė Azerbaidžane, kur jo mama sovietiniais laikais pateko gavusi paskyrimą darbui. Šioje šalyje baigė universitetą ir tarnavo kariuomenėje.
Ten pat gavo ir pirmąjį savo darbą – buvo inžinierius juvelyrinėje gamykloje.
Visgi vyras norėjo karjeros, o Azerbaidžane rusui tai buvo nepasiekiama – visus aukščiausius postus užimdavo vietiniai. Todėl ir priėmė sprendimą išvažiuoti į Lietuvą.
Nemažą gyvenimo dalį jis praleido Visagine, į kurį atsikraustė 1983 metais.
Iš pradžių dirbo atominėje elektrinėje, o vėliau pradėjo teisėsaugoje. Čia taip pat sukūrė pirmąją šeimą, su žmona susilaukė dukters.
Po Sovietų Sąjungos griūties J. Nasečevas priėmė Lietuvos pilietybę.
Atvedė antroji santuoka
Į Baltarusiją vyras atvažiavo jau šio amžiaus pradžioje, o galutinai įsikūrė 2006 metais, kai vedė antrą kartą. Su antrąja žmona jis susilaukė dviejų vaikų, tačiau po skyrybų 11 metų dukra pasirinko gyventi su mama, o 9 metų sūnus – su tėvu.
Čia jis taip pat įsteigė savo kompaniją, kuriai vadovauti oficialiai pradėjo 2007 metais. Bendrovė užsiima energetikos įmonėms skirtos įrangos tiekimu ir montavimu Rusijoje bei Baltarusijoje.
2007 metais, po to kai oficialiai buvo įforminta santuoka, J. Nasačevas gavo leidimą nuolatiniam gyvenimui Baltarusijoje.
Visgi praėjus porai metų išsiskyrė. Sūnus dabar gyvena kartu, o su dukra matosi du kartus per mėnesį.