Atidžiau apžiūrėjęs vienatūrio kėbulą vyras buvo šokiruotas – iš oficialaus salono ką tik pasiimtas automobilis buvo perdažytas.
Kilo įtarimų
Vilnietis pasakojo, kad automobilį į namus parsivarė rugsėjo pradžioje. Nusprendė parodyti naują pirkinį pažįstamam meistrui, kuris pastebėjo, kad lubų danga iš vidaus pritvirtinta netvarkingai. Tai sukėlė įtarimų ir jie nusprendė atidžiau apžiūrėti mašiną.
„Pamatėme, kad viskas naujai perdažyta. Ir ne taip, kaip dažoma gamykloje“, - nemalonų atradimą prisiminė pašnekovas.
Jis nuvyko aiškintis su „Žaibo rato“ vadovybe, tačiau kompanijos atstovai iš pradžių nieko konkretaus nepasakė. Tik po savaitės jie patikslino, kad automobilio kėbulas buvo pažeistas krušos.
„Jie man negalėjo pateikti jokių nuotraukų, kaip jis atrodė prieš remontą. Negalėjo ir pasakyti, kur tai buvo atlikta“, - kalbėjo T. Stašinskis.
Anot jo, vienatūrio kėbulas buvo perdažytas nekokybiškai – trūkumai matomi net be ekspertizės plika akimi.
Sandorį vadina apgavyste
Taksistu dirbantis vilnietis sakė, kad su gamintojo atstovais, „Žaibo rato“ kompanija, susitarė gražiuoju.
Per advokatą parengęs oficialią pretenziją vyras grąžino automobilį į saloną, o pinigų vis dar laukia, kol pardavėjai aiškinasi, kas kaltas dėl šio įvykio.
Taip susiklosčius situacijai „Opel“ atstovai taip pat žadėjo sumokėti klientui 1000 eurų dydžio baudą už tai, kad per sutartą laikotarpį nesugebėjo pristatyti transporto priemonės.
Tačiau T. Stašinskio manymu, tai buvo apgavystė. Vyras įsitikinęs, kad jei pats būtų nepastebėjęs, pardavėjai juo nebūtų pasirūpinę.
Skubėjo atiduoti klientui
„Žaibo rato“ komercijos direktorius Vilandas Burnys sakė, kad „Opel Zafira“ kėbulo remontas – ne jų kompanijos darbas. Tačiau kas jį atliko, kol kas nežino.
Anot jo, perdažytas buvo tik automobilio variklio dangtis, o kiti paviršiai, tarp jų ir stogas – poliruoti. V. Burnio teigimu, krušos padaryta žala nebuvo žymi – pažeistas tik dažų sluoksnis.
Jis patikino, kad tikrai būtų informavę klientą apie atliktus darbus, tačiau ir patys nieko nežinojo.
„Aš šioje srityje dirbu jau 20 metų ir man tai yra pirmas atvejis, kad įvyktų toks nemalonus nesusipratimas“, - komentavo V. Burnys.
V. Burnys patvirtino, kad jie sutiko su kliento pretenzija ir grąžins pinigus už automobilį.
Pašnekovas prisiminė, kad pirkėjas šiuo atveju „Žaibo ratą“ įtarė sukčiavimu. Visgi jis tvirtino, kad Vilniuje remontui tiesiog būtų trūkę laiko.
„Gavę automobilį jau kitą dieną jį ir atidavėme. Neįmanoma perdažyti jo per vieną naktį“, - tikino V. Burnys.
„Žaibo rato“ atstovas pasakojo, kad „Opel Zafira“ į Vilnių atkeliavo vėliau nei buvo planuota. Klientas taip pat labai skubėjo atsiimti automobilį, todėl vos nukrovus nuo tralo jis buvo paruoštas ir atiduotas.
Pašnekovas sakė, kad perdavimo momentu trūkumų nepastebėjo nei jie, nei klientas.
„Turbūt, kai vėliau automobilis buvo pastatytas saulės šviesoje, žmonės ir pastebėjo, kad kažkas ne taip. Po to iškart atvarė pas mus“, - kalbėjo V. Burnys.
Pardavėjai ieško kaltų
Jo teigimu, visais tokiais atvejais klientas yra teisus, todėl jie be kalbų priėmė automobilį atgal.
V. Burnys sakė, kad kol kas neaišku, kas konkrečiai ėmėsi kėbulo remonto. „Žaibo rato“ atstovas akcentavo, kad jiems tai taip itin aktualu – kažkas turės kompensuoti patirtus nuostolius. Dėl to kreipėsi ir tiesiai į „Opel“.
„Tai nėra kasdieninis įvykis, kuris dažnai pasitaikytų. Tai yra pirmas toks atvejis“, - stebėjosi jis.
Įprastai, jeigu vežamas automobilis buvo pastebimai apgadintas apie tai klientas yra informuojamas. Komercijos direktorius atkreipė dėmesį, kad transportuojant naujus automobilius visko pasitaiko.
Jis priminė atvejį, kai apvirtus autovežiui buvo sudaužytos visos juo gabentos mašinos. Tuomet nuostolius atlygino draudimo kompanija.