Elektriniai „Audi“ visureigiai važinės Mėnulyje

2016 m. gruodžio 1 d. 15:45
Vokietijos kosminių skrydžių komanda „Part-Time Scientists“ paskelbė, kad 385 000 km kelionė į Mėnulį bus baigta iki 2017 metų pabaigos.
Daugiau nuotraukų (1)
Šios kelionės tikslas – įgyvendinti „Google Lunar Xprize“ konkurso sąlygas ir nutupdyti komandos sukurtą mėnuleigį „Audi lunar quattro“ Mėnulyje. Įgyvendinusi šį projektą, „Audi“ taps pirmuoju automobilių gamintoju, išbandžiusiu serijinių automobilių autonominio vairavimo principus už žemės ribų.
Kosminį skrydį į mėnulį „Part-Time Scientists“ planuoja 2017 metų pabaigoje. „Space X“ privačios kosminių skrydžių bendrovės „Falcon 9“ raketa-nešėja į Mėnulį turės nugabenti unikalios konstrukcijos „Alina“ nusileidimo modulį su maždaug 100 kg svorio automatiškai atsidarančiu konteineriu, kuriame bus du „Audi lunar quattro“ pusiau autonominiai mėnuleigiai.
Jie važinės po Mėnulyje esantį Taurus-Littrow slėnį, kuriame 1972 m. nusileido „Apollo 17“ modulis ir kuris bus aplankytas ir įamžintas pažangiausiomis vaizdo kameromis.
Komandos kosminiais reikalais rūpinasi viena iš šiuo metu pajėgiausių privačių kosmoso operatorių – „Space X“ bendrovė, glaudžiai bendradarbiaudama su JAV kosmoso agentūra NASA ir Europos kosmoso agentūra ESA.
Mėnuleigius sukūrė ir šiuo metu intensyviai testuoja „Audi“ konstravimo biurų specialistai.
Projekte mokslininkų grupei talkina net 16 „Audi“ įvairių profilių specialistų. Kuriant „Lunar quattro“ mėnuleigį panaudotas gamintojo įdirbis ir šiuolaikinės inovacijos.
Tai ir lengvo lydinio rėmas bei kėbulo dalys, ir elektrinis pavaros mechanizmas (variklių, akumuliatorių ir pavarų dėžių blokų sistema), ir firminė visų ratų pavara.
Daug dalių iš įvairių medžiagų pagaminta 3D spausdinimo būdu. Plataus lengvų lydinių pritaikymo dėka vienas mėnuleigis sveria maždaug 30 kg.
Jo konstrukcijoje – net 4 įvairių tipų vaizdo kameros, fiksuojančios 3D ir panoraminius vaizdus.
Bendrovės inžinieriai „Lunar quattro“ mėnuleigį laiko pusiau autonomine transporto priemone, nes dalį numatytos važinėjimo programos jis atliks autonomiškai, t.y., visiškai nevaldomas iš žemės.
Mokslininkų bendradarbiavimas su „Audi“ prasidėjo 2015 metų pradžioje, o šią savaitę Berlyno renginių centre įvykusiame iškilmingame vakare susirinkusiems svečiams ir spaudos atstovams pademonstruotos jau pagamintos Mėnuliui skirtos transporto priemonės ir atskleista daug įdomybių apie jas.
AudiquattroMėnulis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.