Kaip priversti savivaldybę nuveikti bent šį tą, kad Skaidiškių gatvės žmonių gyvenimas nors truputį pagerėtų? Kaip valdininkus įkalbėti nors kartą nuvažiuoti į šią Naujosios Vilnios pakraštyje esančią gatvę, kad įsitikintų, jog čia – tikrai ne rojus?
Ir kodėl savivaldybė tik atsirašinėja? Kodėl raštuose ne atsakymai į gyventojams rūpimus klausimus, o kažkokie svaičiojimai?
Seimo kontrolierius Raimondas Šukys niekaip negali suprasti ne tik valdžios įstaigos neveiklumo, bet ir nebendravimo, nesikalbėjimo su gyventojais. Nors Vilniaus valdžia iki lapkričio 30-osios privalo pateikti atliktų darbų sąrašą, gali būti, kad ji vėl atsiųs tik formalų raštą.
Gyventojus kartą pamokė
Siaura Skaidiškių gatvė prieš porą metų tapo jungtimi tarp judrių Linksmosios ir Pergalės gatvių. Taip atsitiko dėl to, kad Linksmosios gatvės tęsinio neįmanoma nutiesti dėl trukdančio privataus sklypo.
Kitas kelias tarp minėtų gatvių taip pat nebaigtas. Tad visas transportas pasuka į Skaidiškių gatvę, kurioje – vien individualūs namai.
Skaidiškių gatvėje nėra šaligatvių pėstiesiems, tad išėję iš namų gyventojai rizikuoja pakliūti po automobilių ratais. Savivaldybė neįrengė net apšvietimo – pareiškė, kad prie to lėšomis turi prisidėti ir gyventojai.
Tačiau jie to daryti nesutinka, nes kartą jau pasimokė. Kai buvo sprendžiama dėl Skaidiškių gatvės asfaltavimo, gyventojai tam skyrė pusę sumos, o savivaldybė – kitą pusę.
Naujakuriai manė, kad galės asfaltu patogiai pasiekti namus. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad tuo asfaltu, kuriam skyrė nemažus pinigus, rieda ne tik lengvieji automobiliai, bet ir sunkvežimiai. Ir anaiptol ne vietos gyventojų.
Netekę kantrybės dėl savivaldybės abejingumo Skaidiškių gatvės gyventojai į Seimo kontrolierių pirmą kartą kreipėsi 2015 metų rugpjūtį.
Tiesa, prieš tai jie ne kartą rašė savivaldybei prašydami Skaidiškių gatvę paversti aklagatviu. O jeigu jau nėra galimybės, bent apriboti judėjimą: leisti transportui važiuoti tik darbo dienomis nedideliu greičiu.
Atsiuntė miesto schemą
Nusiskundimus dėl prastų gyvenimo sąlygų savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamentas atrėmė taip: „Pastebėjimai dėl gyvenimo kokybės ir kitų klausimų turėjo būti vertinami ir sprendžiami žemės sklypų iniciatyva planavimo ir užstatymo metu.“ Suprask – reikėjo galvoti, kur stataisi namą.
Kvietimą atvykti valdininkai išvis ignoravo ir kažkodėl atsiuntė miesto schemą, kurią nesunkiai galima rasti internete. Gal savivaldybė schema norėjo iliustruoti – pasižiūrėk, kur gyveni?
Prie kelio neauga net tujos
Viena Skaidiškių gatvės atkarpa iki šiol neasfaltuota, nusėta duobių.
Labiausiai nuo to kenčia Alberto Karasiovo namas – važiuojant sunkvežimiams jis dreba, o vasarą kyla dulkių debesys. Nuo išmetamųjų dujų, dulkių prie namo pasodintos tujos taip ir neužaugo, nors kitur puikiai želia.
„Kol automobilis neužkabina dugno ir vairuotojas nesikreipia į draudikus, savivaldybė gatvės nepalygina“, – tvirtino Skaidiškių gatvėje gyvenantis Darius.
Jis pasakojo, kad automobiliai lekia didžiuliu greičiu, o penktadienio vakarais gatvę okupuoja vilkikai.
Ar vieno ženklo užtenka?
Kai R.Šukys kreipėsi paaiškinimo į savivaldybę, ji raportavo, kad įrengė kelio ženklą „Pėstieji“. O jeigu gyventojai nori šaligatvių ar gatvės, tegu prisideda savo lėšomis.
Praėjo metai, bet niekas nepasikeitė. Tad birželio pabaigoje Skaidiškių gatvės gyventojai vėl kreipėsi į Seimo kontrolierių.
„Dar kartą gavome iš savivaldybės ne konkretų atsakymą, o nieko nereiškiantį pasiūlymą, kaip išsisukti patiems“, – skundėsi Skaidiškių gatvės gyventojai.
Kaip bus gerinamos eismo sąlygos? Kodėl savivaldybės darbuotojai nenori pabendrauti su gyventojais? Į šiuos klausimus vilniečiai nerado atsakymo.
Beje, valdininkai pamokė gyventojus – jeigu kenčiate nuo triukšmo, apsodinkite savo sklypus krūmais.
„Ar ir vėl turime gelbėtis už savo pinigus, kaip ir tiesiant kelią?“ – klausė Skaidiškių gatvės gyventojai prisimindami asfaltavimo istoriją.