18 automobilių, kurie labiausiai tinka vegetarams ir veganams

2016 m. lapkričio 1 d. 22:15
Kanadietis Paulas Jeffriesas tvirtai nusprendė nusipirkti automobilį, kuris atitiktų jo kaip vegano reikalavimus. Tuo tikslu augalais mintantis ir dalį laiko rašymu užsiimantis dizaineris atliko išsamų tyrimą, kurio rezultatus paskelbė savo tinklaraštyje.
Daugiau nuotraukų (8)
Verta pažymėti, kad naujų automobilių rinkos tyrimams vyras skyrė tikrai daug dėmesio. Tai buvo anaiptol ne trumpas naršymas internete – kanadietis nesikuklindamas skambindavo gamintojo atstovams ir su pertraukomis tam sugaišo net keturis mėnesius.
Viską apsvarstęs ir padaręs išvadas P. Jeffriesas paskelbė sąrašą automobilių, kurie geriausiai tinka Šiaurės Amerikoje gyvenančiam veganui. Dauguma jų siūlomi ir Europos rinkose, todėl sąrašo pritaikymas ganėtinai platus.
Vienas iš svarbiausių kriterijų, kuriuos turėjo atitikti atrinkti modeliai – jokių odos gaminių salone.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad visi Kanados rinkai savo produkciją tiekiantys gamintojai naudoja odos apdailą salone. Mažų mažiausiai jie siūlo oda apsiūtą vairą ir pavarų perjungimo svirtį.
Interjero, kuriame visiškai nebūtų odos atkaklusis veganas nerado nei viename BMW, „Mini“, „Audi“, „Porsche“, Lincoln“, „Volvo“, „Infiniti“, „Acura“, „Lexus“ ir „Alfa Romeo“ automobilyje.
Taip pat paaiškėjo, kad jis neturi galimybės įsigyti sportinio automobilio, kurio interjere nebūtų stuburinio gyvūno likučių. Tiesa sakant, P. Jeffriesas norėjo įsigyti dinamišką mašiną, tačiau tokios minties galiausiai atsisakė.
P. Jeffrieso „veganiškiausių“ automobilių sąrašas:
1. „Toyota“: „Camry“, „Corolla“, „Yaris“ ir bazinės komplektacijos „Prius“.
2. „Mazda“: 3, CX-3, CX-5 ir 6.
3. „Subaru“: XV ir „Outback“.
4. „Nissan“: „X-Trail“, „Micra“, „Pulsar“ ir „Sentra“.
5. „Hyundai“: „Accent“ ir „Veloster“.
6. „Kia“: „Rio“ ir bazinės komplektacijos „Forte“.
P. Jeffriesas puikiai supranta, kad automobilis iš esmės negali būti laikomas visiškai veganams priimtinu gaminiu, nes gamybos metu, pavyzdžiui, padangoms, dažams, stiklams ar įvairiems klijams naudojami gyvūninės kilmės produktai.
Tarkime, gaminant padangas naudojama stearino rūgštis, kuri išgaunama iš gyvūnų riebalų, o maišant klijus naudojama medžiaga, kurią išskiria vabzdžių kojos. Net nereikia priminti degalų, kurie gaunami perdirbant iš suirusių jūros organizmų.
Išsamiojo tyrimo kulminacija tapo diena, kai P. Jeffries įsigijo naują didelį „Ford F-150“ pikapą, kurio dėl jam vienam žinomų priežasčių kanadietis į sąrašą neįtraukė.
Tačiau automobilio salone nėra odos apdailos, o dizaineriui reikėjo talpios transporto priemonės krovinių pervežimui.
Galbūt kitiems veganams šio modelio jis nesiryžo siūlyti dėl bazinės komplektacijos modelyje montuojamo 325 AG galios 2,7 litro darbinio tūrio V6 tipo variklio. Vidutinės jo degalų sąnaudos siekia 15 l/100 km.
Elektromobilio kanadietis pirkti neketino. Teisinasi tuo, kad miške, kuriame jis įsikūręs nėra nė vienos įkrovimo stotelės.
veganainauji automobiliaiKanada
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.