Jau anksčiau aljansas skelbė, kad Lietuvos vairuotojams, įsigijusiems automobilį su nelegalia taršos rodiklius klastojančia įranga, siūlys kreiptis į Vokietijos teismus ir reikalauti kompensacijos.
„Pirmoji byla Vokietijoje, į kurią įsijungė net 15000 dalyvių, jau pasiekė teismą. Lietuvos vairuotojai ir automobilių savininkai, turintys dyzelinius „Volkswagen“, „Audi“, „Škoda“ ir SEAT markės automobilius su EA 189 varikliais, taip pat gali jungtis į kolektyvines bylas.
Tam tereikia registruotis portale myright.lt, užpildant nesudėtingą formą. Surinkus kritinį skaičių pareiškėjų, mūsų partneriai Vokietijoje – specializuota ieškinių kaupimo platforma bei tarptautine teisės paslaugų bendrove „Hausfeld“ – pateiks ieškinius.
Pačiam pareiškėjui registracija ir ieškinio pateikimas nieko nekainuoja. Vienintelės išlaidos, kurias gali patirti automobilio savininkas – tai sėkmės mokestis“, – pasakoja Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso tarybos narys Kęstutis Kupšys.
Telefono linija norintiems pasiteirauti, pasitarti automobilių savininkams veikia darbo dienomis, nuo 9 iki 17 val. Numeriu 8-700-55705 aljanso atstovai konsultuos ir atsakys į rūpimus klausimus.
Už skambutį mokama pagal skambinančiojo plano tarifus, kaip į „Telia“ tinklą. Vairuotojų klausimų taip pat laukiama ir el. paštu pagalba@lvoa.lt. Kreiptis gali tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys, valdantys minėtų markių automobilius.
Pirmasis etapas – registracija teikti Lietuvos vairuotojų ieškinius Vokietijos teismuose – vyksta jau dabar.
Aljanso atstovai pataria nevėluoti, nes registracija gali būti pabaigta be išankstinio pranešimo. Tuomet bus pradėti antrojo etapo darbai – ieškinio formulavimas ir teikimas.
Nuo 2018 metų rugsėjo galimybės pretenduoti per teismus į kompensaciją skandalo paliestų automobilių savininkai nebeturės dėl suėjusio senaties termino, kuris yra treji metai.