Lietuvos policija įsigijo 19 patogių „Škoda Superb“ automobilių

2017 m. kovo 17 d. 11:00
Policija toliau atnaujina savo automobilių parką. Metų pradžioje įsigijo 80 naujų automobilių patruliavimui ir reagavimui: 17 mikroautobusų „Volkswagen Kombi“, 20 mažų furgonų „Volkswagen Caddy“, 19 lengvųjų patruliavimo automobilių „Škoda Superb Combi“ ir 24 didesnio pravažumo automobilius „Škoda Yeti“.
Daugiau nuotraukų (7)
Šią savaitę policijos komisariatams paskirstyti „Škoda Superb“ automobiliai.
Tampa pareigūnų darbo vieta
„Įgyvendinant pokyčius policijoje, mažinamas pastatų skaičius, daugiau pareigūnų išeina dirbti į gatves, daug veiksmų bus atliekama įvykio vietoje.
Kadangi automobilis tampa mobilia kompiuterizuota pareigūnų darbo vieta, kur pareigūnai praleis labai daug laiko, mūsų įsipareigojimas darbuotojams – padaryti jį maksimaliai patogų ir tinkamą naudoti 24 valandų/7 dienų režimu.
Taip pat privalome atsižvelgti į nepravažiuojamus, duobėtus kelius, užstatytus kiemus ir pan., todėl numatėme, kad automobiliai būtų kiek galima labiau patvarūs“, – teigė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.
Pasak jo, policija nemažai lėšų vėliau išnaudoja automobilių remontams, todėl ekonomiškai naudingiau nupirkti patvarius ir praktikoje pasiteisinusius modelius.
Nors jie ir truputį brangesni, nei nupirkti iš karto pigesnius, bet tai vėliau atsiperka, mažiau investuojant į jų remontą.
Automobiliai pritaikyti darbui
Kadangi automobilis policijos pareigūnui tampa kone pagrindine mobilia darbo vieta, turi būti sudarytos darbui tinkamos sąlygos: atsižvelgiama į ergonomiškumą, patogumą, įtaką pareigūno sveikatai.
Sudaromos sąlygos greičiau ir saugiau nuvykti į įvykio vietą, taip pat atsižvelgiama į patogumą ir galimybę atlikti funkcijas – patikrinti duomenų bazėse, įforminti pažeidimą, pažeidimą užfiksuoti, atspausdinti dokumentą asmeniui pasirašymui, priimti įvykį, stebėti kitas pajėgas ir pan.
Visi automobiliai nudažyti specialiomis policijos spalvomis, įrengti švyturėliai, jie skirti ne vadovams, o gatvėse dirbantiems pareigūnams. Automobiliai įsigyti saugumo, pravažumo, funkcijų vykdymui. Šie modeliai priskiriami vidutinei klasei.
Policija įsigyja daug naujos technikos, todėl reikalinga talpi bagažinė, kurioje montuojami stacionarūs laikikliai rinkiniams. Priklausomai nuo rinkinio paskirties – vieni gerai pritvirtinti, o kiti – lengvai pernešami.
Automobiliuose įrengtos ištraukiamos lentynos apsaugos ir gelbėjimo rinkiniui ar sulaikymui. Įvykio vietos rinkinys – lagaminas. Visi daiktai fiksuojami bagažinėje, kad neišsibarstytų.
Staliukas mikroautobuse reikalingos apklausos vykdymui. Lengvuosiuose automobiliuose įrengtas sulankstomas arba ištraukiamas analogas.
Mikroautobusai – itin naudingi
Mikroautobusas pritaikytas padalinių, reaguojančių į pranešimus apie nusikalstamas veikas, pareigūnams. Prižiūrimose teritorijose jie gali priimti gyventojus, įforminti jų skundus ir pranešimus, apklausti.
Taip pat transporto priemonėje yra visa reikiama įranga įvykio vietos apžiūrai. Komercinis automobilis buvo pritaikytas policijos funkcijų atlikimui prižiūrimoje teritorijoje. Jame įrengtos vietos gabenti įtariamuosius atskirai nuo nukentėjusiųjų, liudytojų į policijos įstaigą iš įvykio vietos.
Šiemet, priklausomai nuo turimo biudžeto, patruliavimo ir reagavimo funkcijai vykdyti, planuojama įsigyti apie 500 patruliavimo automobilių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.