Ko stovi automobilis tamsintais langais prie namo? Ar iš paskos sekanti mašina – ne policininkų uodega?
Atsakyti į šiuos klausimus nusikaltėliai galės peržvelgę sąrašą, kurį viešai paskelbė savivaldybė.
Jame – skiriamaisiais ženklais ir specialiais šviesos signalais nepažymėtos transporto priemonės, kurios naudojamos atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus ar vykdant operatyvinę veiklą.
Paaiškėjo slapti automobiliai
Sąrašą savivaldybė paskelbė, nes šiems automobiliams netaikoma vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis vietomis transporto priemonėms statyti.
Toks pat sąrašas buvo skelbiamas ir 2013 metais, tačiau savivaldybė po kurio laiko susizgribo ir jį ištrynė.
Palyginus abu sąrašus aiškiai matyti, kad pareigūnai per tą laiką įsigijo naujų ir nepigių automobilių nusikaltėliams ir įtariamiesiems persekioti.
Pavyzdžiui, pareigūnai naudojasi penkiais visureigiais „Volkswagen Touareg“, turi automobilių „Subaru Legacy“, „Toyota RAV4“, „Mercedes-Benz S500“.
Vis dėlto daugiausia tarp nežymėtų tarnybinių automobilių – „Škoda“ markės.
Kildavo problemų
Prieš ketverius metus sąraše buvo 154, o šiųmečiame – net 559 automobiliai.
Paklaustas apie pagausėjimo priežastis sostinės policijos vadovas Saulius Gagas aiškino, kad sąraše nurodyti ne vien Vilniaus apskrities policijos įstaigai skirti, bet visų sostinėje esančių ir ikiteisminį tyrimą atliekančių institucijų tarnybiniai automobiliai, nenudažyti specialiomis spalvomis ir nepažymėti skiriamaisiais ženklais.
Tad jame atsidūrė ir prokuratūros, Policijos departamento, Vadovybės apsaugos departamento, kitų įstaigų automobiliai. S.Gagas minėjo, kad šie automobiliai naudojami bendrai policijos veiklai, atliekant visas funkcijas, ne tik operatyvines.
Vilniaus policijos viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis yra minėjęs, kad pareigūnams nuolat kildavo problemų nežymėtus automobilius palikus mokamose stovėjimo vietose. Pasitaikydavo atvejų, kai tikrintojai jiems skirdavo baudas.