Pažymėtina, kad vairavimo teorijos egzamino testo klausimams įstatymų nustatyta tvarka egzaminuojanti institucija yra priskyrusi įslaptintos informacijos režimą.
Policijos pareigūnai konstatavo, kad įranga pritaikyta naudoti galimai neteisėtai.
Nutraukus egzaminą ir forminant incidento dokumentus paaiškėjo, kad pilietis E.M. yra vienos iš laikinosios sostinės vairavimo mokyklų vairavimo instruktorius, laikęs vairavimo mokytojams kas penkerius metus privalomą laikyti turimų teorinių vairavimo žinių patikrinimo (kvalifikacijos patvirtinimo) egzaminą.
„Regitros“ vairavimo mokyklų portale duomenų apie vairavimo teorijos testo klausimus galimai neteisėtu būdu rinkusio vairavimo mokytojo parengtų mokinių rezultatus nėra. Kvalifikacijos patikrinimo egzaminą vairavimo mokytojas laikė pirmą kartą.
Informacija apie incidentą išsiųsta Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijai ir Valstybinei kelių transporto inspekcijai prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos.
Anksčiau Kauno „Regitroje“ pareigūnai yra lankęsi pavasarį, kai C kategorijos vairavimo praktikos egzaminą laikantis pilietis R.G. (g. 1971 m.) egzaminuotojui egzamino pabaigoje išlipdamas iš transporto priemonės paliko 100 eurų jau po to, kai egzaminas pageidaujamai kategorijai gauti buvo įvertintas kaip išlaikytas.
Prevenciniais tikslais „Regitra“ kartu su Policijos departamentu šiais metais vykdė projektą „Antikorupcinis darbuotojų švietimas ir informavimas“.
Paskaitas „Regitros“ darbuotojams skaitė Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas ir Imuniteto valdybos Korupcijos prevencijos ir analizės skyriaus viršininkė Radvilė Masiulionienė.